Okul gazetesi

Kodla Büyü

samet43414

Site Gezgini
Okulumuz için 4 sayfalık gazete tasarımı yapıyorum. Görüşlerinizi söylerseniz daha da geliştirme imkanı bulurum.

Ayrıca bitince PSD dosyalarını paylaşacağım.

A3 boyutunda yapıyorum.

NrRpyP.jpg

Okul isminin ve logosunun olduğu bölüm daha dikkat çekici hale getirilebilir.

Hocam bunlardan kaç tane bastiriyorsunuz ve okul icinde satıyor dağıtım nasıl yapıyorsunuz?

bence güzel olmuş,elinize sağlık. son halini de kesinlikle görmek isterim.
aklıma gelen tek soru şu.
bu başlıkların devamı veya içeriği gazetenin iç sayfalarında olacaksa; her haber için bir resim koyup, iç sayfalardaki ayrıntılı açıklama kısmında diğer resimleri kullanabilirdim.
benim de birkaç çalışmam olmuştu ama corel draw da yapmıştım.
photoshop da çalışmak daha mı kolay olur acaba ?

klebsiella' Alıntı:
Hocam bunlardan kaç tane bastiriyorsunuz ve okul icinde satıyor dağıtım nasıl yapıyorsunuz?

Baskı işine bakmadım ama 500-1000 adet yaptırmayı düşünüyorum fiyatına göre. Bitince baskısını yaptırınca onunda paylaşımını yaparım burada. Satım işine gelince sanırım bedava dağıtırız. Müdürle bu durumu henüz konuşmadık :)

toprak60' Alıntı:
bence güzel olmuş,elinize sağlık. son halini de kesinlikle görmek isterim.
aklıma gelen tek soru şu.
bu başlıkların devamı veya içeriği gazetenin iç sayfalarında olacaksa; her haber için bir resim koyup, iç sayfalardaki ayrıntılı açıklama kısmında diğer resimleri kullanabilirdim.
benim de birkaç çalışmam olmuştu ama corel draw da yapmıştım.
photoshop da çalışmak daha mı kolay olur acaba ?

Gazete zaten 4 sayfa olacağı için içeriğin devamını gazetenin iç tarafına koyma şeklinde düşünmüyorum. Ama eğer sayfa sayısına arttırırsam sadece özet kısımlarını ana sayfaya koymayı düşünürüm. Bu aklımın bir köşesinde duruyor.

Ben photoshopa alıştığım için kolay geliyor. Ama baskı işleri için corel daha iş bitirici gibi geliyor bana.

indesing de de güzel sayfalar yapılıyor ...eline sağlık bekliyoruz paylaşımı

Hocam güzel olmus disi beyaz olmasin birde ishakoglu yazisinin arka plandaki renk olmamis son halini merak ediyorum... psd leri paylasirsaniz cok makbule gecer basarilar...

Geri