OKUL İÇİ KROKİ ÇİZEN VAR MI?

Kodla Büyü

levuca

Site Gezgini
Arkadaşlar okul girişine asmak için okulun içini gösteren bir krokiyi nasıl çizebilirim. 4 katlı bir fikri olan varsa sevinirim....

Okulun kat planları okul yapılırken mühendisler tarafından çizilmiştir ve yasa gereği olmak zorunda. Onları temin edersen işini çok kolaylaştırmış olursun. Artık tarayıcıda taramısın, onlardan faydalanıp tekrardan çizermisin bilemem...

Paint
süper bi program
kullanması kolay
hiç bir karmaşık fonksiyonu yok
sadce biraz matematik gerektiriyor uzunlukları cm den pixele çevirdin mi işlem tamam

hocam illustrator biliyosan hiç durma. ama gerçek planlar elinde olsun bakarak çiz. elinde metreye o iş olmaz.

hocam excelde hücre boyutunu küçültüp kareli kağıt gibi kullanarak çizebilrsiniz. bende bir örneği vardı ama flash belleğimi kaybettim:) bulamıyorum, hükümsüzdür...

ben bir tane 3 boyutlu (kısım kısım) okul çevre dizayn yaptım proje için. Kaymakamlıktan hemen onay geldi. ConceptDraw Office programı ile çizdim.

powerpoint 2007 de çok daha güzel çıkıyor.. otomatik şekillerle ekleyim mükemmel oluyor..a4 çıktısı daha net ve dolgulu gözüküyor.

ben tüm katları çizdim 4 kat,

corelde çok rahat oluyor zaten matbaa da sizden corel olarak isteyecek.

Hocam bu işin üstad programları ; corel,photoshop,ms visio... ama ben flashta çizmiştim :D photoshopla da rütuş yapmıştım.Ayrıca kolay gibi görünse de eğer cm hesabı olacaksa gerçekten baya uğraştıran birşey...Kolay gelsin.

mutlcan arkadaşımın imzası dikkatimi çekti:
bir kelime eklemek istiyorum. şimdi aklıma geldi de
...bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.. ,yaşamamak en büyük kayıp.

nasıl oldu?

mühendislik kalitesi kroki istemiyorlar. resmi evraklara eklenebilisin. koridorlara çıktısı yapıştırılabilsin yeter..
powerpoint en hızlısı. tüm okul genel krokisi kabataslak çizdim. resim olarakta kaydettin mi iş tamamdır.

arkadaşlar yaptıgınız krokilerden örnek gönderiri misiniz? ben de çizeğim fikir edinmek istiyorum..

Corel tavsiye olunur. Biraz uğraşırsın ama uğraştığına değer.

Hocam bende paintle çizmiştim çok basit oldu 1 saatimi bile almadı sonrada müdürümüz onu tabela yaptırdı. :++:

bir işi yapmanın birden fazla yolu var...smartdraw programıyla harikalar yaratabilirsin...üstelik kat planları da mevcut...çizmende gerekmiyor sadece eklemeler yapacaksın o kadar... :wink: tavsiye ederim

ben çok nasipliyim heralde okul yeni mimardan planları istedim illistratorde biraz temizledim cilaladım oldu kroki

Ms Visio 2010 da yaptığım bir kaç örnek dosya jpg ve pdf formatına çevirdim isteyen arkadaşa vsd olanıda gönderirim.

Ekli dosyalar

• visio ornek.rar
    610.8 KB · Görüntüleme: 221
Geri