okul için 3 boyutlu yazıcı tavsiyesi

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okula 3 boyutlu yazıcı alacağız.acaba tavsiye edebileceğiniz 4000 tl ve altı bir ürün var mı?

Rigit mucit olabilir... Tevo tarantula veya Ender 3 pro olabilir... Hatta metal kasa pirusa olabilir...

Yinede bilabilirseniz kapali kasa bişey daha iyi olabilir.

Rigit zero 3d için Mehmet Sütaş http://www.sutasmarket.com/) ile iletişime gecerseniz belki okul için fiyatta bişey de yapabilir diye düşünüyorum.

anycubic i3 mega aldık biz, henüz kullanamadım ama tavsiye üzerine almıştım. PLA'nın yanında ABS de bastığı için tavsiye edilmişti.

Ben üründen ziyade, üründe olması gereken özellikler konusunda tavsiyede bulunmak isterim. Hem ABS hem de PLA basması, Yarıda kalma ya da elektrik gitmesi durumunda devam edebilmesi,ağdan çıktı gönderilebilmesi,sessiz çalışabilmesi gibi özellikleri de arardım. Creality CR 10S Pro'yu önerirdim ama fiyatı biraz daha yukarıda. Hem yazıcı almakla da bitmiyor, 1 kg filament yaklaşık 100TL, 3 rengin flamentini PLA ve ABS almak isteseniz yaklaşık 500TL masrafınız olacak o nedenle bütçeyi de düşünmek lazım. Hayırlı olsun şimdiden.

Rigid 3d zero2 fiyatı yüksek 6000tl civarında , oldukça gürültülü çalışıyor. Daha ucuza , daha kaliteli bir yazıcı alabilirsiniz.

Anycubic i3 Mega S tavsiye ederim güzel yazıcı. Eğer yazıcı daha da uygun fiyata olsun istersen o zaman ender 3 kullanabilirsin.
www.mucitgaraji.com
Mucit Garajı'ndan temin edebilirsin. Her türlü yardımcı olurlar.

Ender 3 Pro x 2 adet
ya da
Cr10s Pro

okulda kullanacaksanız 2 tane olması inanılaz avantaj. baskı sürelerini de düşünün :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar sonuç olarak hangi modelde karar kıldınız. Bütçemiz 3000 tl gibi. yanında sarf malzemesi olarak ne kadar ne almalıyız. bu konularda bilgi verebilirmisiniz?

Çok araştırdım en sonunda anycubic mega s aldım güzel bir yazıcı yanında bir çok yedek parça ve 1 kg filament geliyor kurulumu çok basit internette videoları var tavsiye ederim.

ilk olarak Rigid3D Mucit Yazıcı Kiti aldık. çok memnun kaldık. ama boyut sınırından dolayı(maximum 13 cm basabiliyor), banggood.com dan zonestar diye bir yazıcı aldık. 40 cm e kadar basabiliyor. ondan da memnunuz

Ender 3 pro ya karar kıldım gibi... Bilinen sitelerden mi yoksa özel bir yer var mı? Piyasada en uygun şu anda 1750 TL gibi...filament olarak tavsiyelerinizide belirtirseniz memnun olurum...

Geri