Okul için Yazıcı - epson l550

Kodla Büyü

can-inlife

Aktif Üye
merhaba

okulda renkli çıktı işlemleri için yazıcı ihtiyacı var.

bir fotoğrafçıda gördüğüm - epson l550 yazıcısını sordum.
3 yıldır bana çok para kazandırdı. Allah nazarlardan saklasın dedi.

şuan bir çok sitede satışı yok maalesef.
olanlarda da 1.100Tl civarı fiyarları.

Sizce nasıldır?

Yorumlarını yahut önerilerinizi merakla bekliyorum.
Teşekkürler.

Renkli lazer yazıcımız vardı, bozuldu, epson l220 aldık, buna benziyor sistemi tanklı, lazer yazıcıdan sonra çok kalitesiz geliyor çıktıları, ben olsam o kadar para verecekseniz lazer yazıcı alın derim

Bizde de Epson l220 var. Geçen sene aldık okula. Okuldaki işler için bence yeterli. Tanklı olması gayet kullanışlı. Birde Mürekkep aldık her renkten yarım litre dolur doldur kullan. Şu an için işimizi görüyor.

l550 araştırdım biraz. her alan çok çok memnun. düşünün ki bir fotoğrafçı bile allah razı olsun bunda. bana çok para kazandırdı dedi.

ancak aradım epson türkiye müştüeri hizmetlerini.
bu urun artık üretilmiyor ve satılmıyormuş.

yerine üst versiyonu olabilecek l565 varmış.
sadece tant biraz güncellenmiş.

..
neyse l565 araştırdım şimdi biraz.

ilk olarak fiyat aralığı uçuk. 1.100 - 1600 aralığında fiyatlar var nette.

ilk karşıma gelen yorumarı ise şaşırtıcı : Hayal Kırıklığı.
....
şimdi sizlerin önerdiği yazıcıya bir de başka bir arkadaş l365 aldı. çok beğenmiş.
o ev için aldı.

can-inlife' Alıntı:

hocam, memnun olanlar acaba renkli lazer yazıcı kullandı mı? ikisini de kullanan biri olarak yazıyorum, l220 mürekkebi ucuz, dolum sonuçta ve çok çıktı alabiliyorsunuz, iş görür tabi. Ama lazere göre kıyaslanmaz, normal siyah beyaz çıktısı bile lazer yazıcılara göre kötü, hele detaylı fotoğraf çıktısı filan alacaksanız hiç almayın bence. Hatta ilk geldiğinde lazere göre çıktı kalitesizliği o kadar dikkatimi çekti ki, aldığım örnek çıktılarla satan elemana gittim arızalı mı diye, bunun kalitesi bu kadar olur dedi.

epson L365 derim. daha önce SX235 kullandık 1 adet civarında. şimdi onlar L365 e geçtiler ve memnunlar. Arasıra ufak tefek sorunlar çıksa da halletmesi kolay.

teşekkür ederim arkadaşlar.

kl550 kime sorsam hiç arama bşka diyecek kadar övdü. ama satışı yok.bulamadım.

ben de yine çok satan ve beğenilen l365 ve l220 yazıcılarına yoğunlaştım.

en son müşteri hizmetlerine sordum.

l365 +wifi +hızlı çıktı nedeniyle ön plana çıkardı.

onu aldım okula.

umarım hayırlı olur.

Canon İb4050 aldım evde ve okulda kullanmaya fiyatına göre gayet güzel. (Dubleks+Wifi+Ağ+2500lik kartuş tanklı=180TL)

ben kötü dedikçe övüyorsunuz ya şu epsonu, aynı belgeyi renkli laser ve epsondan çıktı alıp taratıp koyacam buraya farkını görün diye

epson ve laser yazıcıda aynı belgeyi çıkartmıştım, epsonda yüksek kalite çıktı ayarları uygulanmış, laser yazıcıda normal ayarlar etkindi. Çıktılar elinizde olsa daha iyi anlarsınız. Buraya eklemek için boyutu küçültmek zorunda kaldım. Çok pişmanım epson aldırdığıma

Ekli dosyalar

• epson.jpg
    epson.jpg
    265.9 KB · Görüntüleme: 725
  • laser yazıcı.jpg
    laser yazıcı.jpg
    268.7 KB · Görüntüleme: 725
Dolum yazıcılar bazen böyle kusma yapabiliyor. Zamanla düzeliyor. İlk gün benim canon da böyle mürekkepi kusuyordu. Siyah rengi farklı boya koyunca düzelmişti.

aakcakaza' Alıntı:
fatihkultukturkan' Alıntı:
Canon İb4050 aldım evde ve okulda kullanmaya fiyatına göre gayet güzel. (Dubleks+Wifi+Ağ+2500lik kartuş tanklı=180TL)

renkli kartusları ne kadara doluyor hocam?

dolum seti 150tl

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON- ... 24736.html

1 takım orjinal kartuşu 130 tl (Büyük ihtimal makina kutusundan çıkan setlerdir. Tam dolu olmaya bilirler)

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/1-TAKI ... 02655.html

Şimdi tam sayfa resimler çıkartıyorum. Yaklasık A4 tam dolu 1000 sayfalık çıktı alacağım. Renkli fotokopiyle alsam bir tam set toner bitirirdi.

Hayırlı olsun hangisini aldınız. Tecrübelerinizi lütfen bizimle de paylaşmayı unutmayın. Ben de bir tane düşünüyorum

brother dcp-t500w aldık yaklaşık 8 aydır kullanıyoruz. hiç bir sorun yaşamadık. problem olarak kağıt besleme haznesi az kağıt alıyor.
bir kaç kez yazıcı kapalı iken kendi kendine işlem yaptığını gördüm. herhalde mürekkep kurumaması için belirli aralıklarla kapalı olsa bile kafa temizleme işlemi yapıyor. hala gelen mürekkepleri bitiremedik. sadece ikinci kez siyahı doldurduk.

Yazıcımızın siyah mürekkebi azalmış. Takviye yaptım. Renkliler yarım.
Şuana kadar hiç sorun yaşatmadı.

geçen hafta a4 fotoğraf kağıdına resimler çıktı almak istedim.
1tane çıakrdı. sonrakileri yarsına kadar çıkarıp gerisini boş verdi.
bunu 5kağıtta da yaptı.

siyah mürekkep azalmş. takviye ettim.
1tane daha başarılı verdi. sonrakiler de yine yaptı.

int den baktm driver sorunu olabilrmiş.
kablolu yazdırdım. sorun şimdilik çözüldü.
okulda bir kaç wifi var.
her bir kablolu ağ için kurulum yapmıştık.
dys kurulumu sırasında ayarlarında bir değişiklik m oldu acaba. neyse.

paylaşmak istedim

-----------

okulda her bölümde, her idarecide ve öğretmen odasında yazıcımız var.
Bu renkli yazıcı Müdür odasında. Bilirsiniz başka bir yere koysak çoktan canını okumuşlardı. maalesef.

neyse.
müdür odasındaki bu yazıcıda müdür ve idareciler evrak çıkartıyor.
bazen tek tük öğretmenler çıktı alıyor Renkli old için.
ve karneler basıldı.

Geri