Okul iş güvenliğinden sorumlu öğretmen

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bu görevi yapan var mı daha önce? İdare tarafından bu görev verildi ama okulda yeni güçlendçrmeden çıktı ve sürekli bir yerlerde şartel atıyor bir elektrik sorunu oluyor usta çağırılıyor bakıyor ediyor sorun çözülmüyor bu durumlar beni bağlar mı?
İdareye dilekçe ver vs olayına da girmek istemiyorum böyle durumlarda kesin aramız açılır biliyorum sizlerden görevi yapan varsa öneri alabilir miyim

Allah'tan Öğretmen diye bir meslek varda Kamuda ne kadar gereksiz, angarya iş var Yikilabiliyor. Böyle bir görev ciddi bir sorumluluk altına girmek demektir, bir ogrencinin başına bir kaza gelse( atıyorum dolap devrilse, cam kırılsa elini kesse vs. ) direk Müdür sorumlu olarak topu size atar yarın birgün. O yüzden Öğretmen olarak böyle bir göreviniz olmadığıni kaldı ki bu konunun Uzmanlık isteyen bir meslek olduğunu idarenize anlatın, idareye yardım etmek başkadır, her işte sorumlu olmak başka.

İş guvenligi uzmani sertifikanız felan yoksa ve size boyle bir gorevi yazili bir sekilde mudur bilidirdiyse kendi basini yakar diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu görevi yapan var mı daha önce? İdare tarafından bu görev verildi ama okulda yeni güçlendçrmeden çıktı ve sürekli bir yerlerde şartel atıyor bir elektrik sorunu oluyor usta çağırılıyor bakıyor ediyor sorun çözülmüyor bu durumlar beni bağlar mı?
İdareye dilekçe ver vs olayına da girmek istemiyorum böyle durumlarda kesin aramız açılır biliyorum sizlerden görevi yapan varsa öneri alabilir miyim
Hocam müdür size böyle bir görev veremez. İş güvenliği uzmanı bile olsanız resmi görevlendirme öyle müdürün yazısı ile olmaz. Bunu anlatıp bu görevin yasal olmadığını anlatın. Bir sıkıntı çıktığında size yıkma durumları olabilir. Bunu kesinlikle kabul etmeyin.

Yazılı bildirim olmadı Hocalarım toplantıda söyledi sadece tutanağa da yazdırdı sanırım emin değilim ama bana tebliğ etmedi hiçbir şey belgem falan da yok, toplantıda telefonlarınızı kapatın dedi bende yeni almıştım teli sesini kapattım zannettim olmamış arayan da olunca Hocam bu görev senin isteyen de yok zaten dedi ben ne olduğunu şaşırdım kaldım

Okullarda iş güvenliğinden 1.derecede Müdür sorumludur.
Sonrasında İşveren vekili olarak müdür tarafından görevlendirilen 1 adet müdür yardımcısı sorumludur.
Müdür olarak görevi devretmek sorumluluğu devretmek anlamına gelmez.

Ayrıca İSG modülü üzerinden okul ile ilgili risk bilgilerinin girilmesi gerekir.Bence müdür sizden bunu yapmanızı isteyecek ki bu da onun görevi...

Her öğretmen atölyesinde gerekli güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür. Bu ayrı bir konu okulun komple güvenliğinden sorumlu olmak ayrı bir konu.
Selametle...

Teşekkürler hocam sorumluluğum olmayacaksa 3-5 bilgi giriveririm ama tesisat şu bu benim sorumluluğumda olacak diye endişelenmiştim ilk defa da böyle birşey duydum şaşırdım o yüzden

Okullarda iş güvenliğinden 1.derecede Müdür sorumludur.
Sonrasında İşveren vekili olarak müdür tarafından görevlendirilen 1 adet müdür yardımcısı sorumludur.
Müdür olarak görevi devretmek sorumluluğu devretmek anlamına gelmez.

Ayrıca İSG modülü üzerinden okul ile ilgili risk bilgilerinin girilmesi gerekir.Bence müdür sizden bunu yapmanızı isteyecek ki bu da onun görevi...

Her öğretmen atölyesinde gerekli güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür. Bu ayrı bir konu okulun komple güvenliğinden sorumlu olmak ayrı bir konu.
Selametle...

Yazılı olarak size tebliğ etmek zorundalar. Büyük ihtimalle de edeceklerdir. Bugün bizim okulda bir öğretmenin resmi olarak olduğu bizlere yazılı olarak bildirildi mesela...

Yazılı olarak size tebliğ etmek zorundalar. Büyük ihtimalle de edeceklerdir. Bugün bizim okulda bir öğretmenin resmi olarak olduğu bizlere yazılı olarak bildirildi mesela...
Hocam o kişi iş güvenliği uzmanıdır. Uzmanlığı olmayan kişiye verilemez bu görev.

Hocam bu işi para karşılığında, sertifika sahibi olan isg uzmanı olarak yapmadığınız için sorun yok hocam. Bir zamanlar bana da verilmişti hukukçu arkadaş böyle demişti. Ama su var sorun gördüğünüz yerleri idareye bildirin, zaten herkesin bildirmesi gerekiyor.

Geri