okul kameralarını internet ten izlemek

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar, sabit IP aldık, DVR yi de(kamera kayıt cihazını) switch 'e taktık.
evden okul kameralarını izlemek için ne yapılıyor ? sanırım prg filan olmalı ?

meb erişimli bağlantılarda bu olmuyor fakat diğer hatlardan yapmak için modemden dmz yönlendirme ile modeme dışarıdan gelen istekleri dvr cihazına yönlendirmelisin.
dvrnin sabit iç ipsi ne ise ona. okul dışındanda netplayer.exe yi indirip bağlanmalısın. ama okul içinden yerel ip adresini dışarıdan ise adsl hattının sabit ipsini kullanmanız gerekiyor. iç hatta adsl hattı ile çalışmaz. http://forum.donanimhaber.com/m_29625539/tm.htm adresinde konu açıklanmış
kolay gelsin.

Hocam bizim kamera bilgisayara kayıt ettiğinden DVR programı üzerinden birkaç değişiklikle açmıştık nete. Bilgisayarın nete bağlanması yeterliydi, bim irkaç ayar yapmıştım yetmişti ama kayıt cihazından nasıl olur hiç bilgim yok.

okankan' Alıntı:
meb erişimli bağlantılarda bu olmuyor fakat diğer hatlardan yapmak için modemden dmz yönlendirme ile modeme dışarıdan gelen istekleri dvr cihazına yönlendirmelisin.
dvrnin sabit iç ipsi ne ise ona. okul dışındanda netplayer.exe yi indirip bağlanmalısın. ama okul içinden yerel ip adresini dışarıdan ise adsl hattının sabit ipsini kullanmanız gerekiyor. iç hatta adsl hattı ile çalışmaz. http://forum.donanimhaber.com/m_29625539/tm.htm adresinde konu açıklanmış
kolay gelsin.

meb internetinden olmadığından eminmisiniz?
boşuna statik ip almayalım.

%100 eminim diyemem ama iki sene önce denediğimizde ne yaptıysam olmadı, port filitremeleri yüzünden, 80e verdim yine olmamıştı, sonra açık internete geçirdik kameraları, belki sonradan değişmiştir

sabit ip gerekli,
meb hattı olmamalı
modemden dvr kartı için sabit ip alacaksınız(port yönlendirmeden, bazısında dmz idi )
okul dışından ip adresi:port no tarayıcıya yazdığınızda bağlanması gerekir. http://78.113.33.44:8070 gibi

Okullara dağıttığımız IP ler zaten statik dir.Sizin statik ip almanıza zaten gerek yok. Sen IP ni soyle sana okulunu ilçeni ilini söyleyeyeim :)
Bu arada evinizdeki inttten Okul kameralarını seyeredebilirsiniz.
Kalın sağlıcaklan

hocam bir uğraşmıştık
önce TTNET ten sabit IP alınır
sonra modemden NAT ayarları yapılır..

Birincisi hocam Meb hattından kesinlikle olmuyor.Bizzat denedim.İkinci olarak başka özel bir hat varsa sabir ip almak gerekiyor.Ücüncü olarak her kayıt cihazının farklı port adresine sahiptir. Mesela bizim kayıt cihazımız yoko marka ve 5400 portunu kullanıyor.Hangi portu kullanıyorsa o portu modemden açman lazım.Son olarak her kayıt programının kendine özgü client uzaktan erişim programı oluyor onla daha rahat bağlanabilirsiniz.

Dünkü mesajımı neden sildiler buraya attığım anlayamadım? Kamera ile ilgili olanı :alkis:
Birincisi MEB ADSL ile Güvenlik kamerasını evden kontrol edebilirsiniz. 8080 nolu portu açın bu kadar basit. Şimdi siz bana ama kamera o porttan çalışmıyor diyeceksiniz evet çalısmıyorsa siz yazılımı alıp inceleyeceksiniz. Hexeditor ile PORT kelimesini ascii den arat portlarını nosunu bulun onlar 4 basamaklı zaten buraya 8080 yazacaksınız. Modemden 8080 için port forwarding yapın bu kadar basit.

kerimabdullah' Alıntı:
Dünkü mesajımı neden sildiler buraya attığım anlayamadım? Kamera ile ilgili olanı :alkis:
Birincisi MEB ADSL ile Güvenlik kamerasını evden kontrol edebilirsiniz. 8080 nolu portu açın bu kadar basit. Şimdi siz bana ama kamera o porttan çalışmıyor diyeceksiniz evet çalısmıyorsa siz yazılımı alıp inceleyeceksiniz. Hexeditor ile PORT kelimesini ascii den arat portlarını nosunu bulun onlar 4 basamaklı zaten buraya 8080 yazacaksınız. Modemden 8080 için port forwarding yapın bu kadar basit.
Meb hattında denediniz mi hocam. Elinizde örnek ip var mı...

arkadaşlar ben okulumda yaptım. ama meb dışarı bağlantısına izin vermiyor.
ya ayrı bir hat alacaksınız yada . sadece kamerayı okul ağı içinde istediğiniz bilgisayardan izleyebilirsiniz.
ama modemden kameraya bağlantı kurup bir port açmak gerekir.

Çözümlenememiş bir soruda ben yazayım. ben internet üzerinden değilde ağ üzerinden seyretmeye çalışıyorum. İp ayarlarını vs yaptım. dvr cihazına ie ile ağ üzerinden ulaşıyorum. Uzaktan izleme yazılımı karşıma açılıyor. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorum ama görüntü alınamıyor gibi ingilizce bir uyarı veriyor. Yabancı bir sitede cross bağlantı gerekli demiş onuda denedim olmadı... Sizce sorun ne olabilir.
saygılar.

murtace' Alıntı:
Çözümlenememiş bir soruda ben yazayım. ben internet üzerinden değilde ağ üzerinden seyretmeye çalışıyorum. İp ayarlarını vs yaptım. dvr cihazına ie ile ağ üzerinden ulaşıyorum. Uzaktan izleme yazılımı karşıma açılıyor. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorum ama görüntü alınamıyor gibi ingilizce bir uyarı veriyor. Yabancı bir sitede cross bağlantı gerekli demiş onuda denedim olmadı... Sizce sorun ne olabilir.
saygılar.
Sizin dediğiniz o yöntemi ben denedim hocam. Kameraların bağlı olduğu bilgisayara Teamviewer programını kurdum. Şifresini aldım. Aldığım şifre ile teamveawer yardımı ile okul kameralarını evden izleyebildim...

Merhaba arkadaslar. Okula kamera bagladik. Kameralari internet uzerinden izleyebiliyormuyuz yoksa fatih projesi interneti buna izin vermiyor mu ?

hocam meb hattın varsa izleme olanağın yok. hangi porta yönlendirsen de olmuyor ne yazık ki . bizzat denedim :-1:

Geri