Okul Kurum Web Sitesinde ders programı paylaşımı yapmak yasak mı?

Kodla Büyü

zeitgest

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ders programı hafta içi öğrencilere duyrulmadı. Değişen ders programını web sitesi veya eba üzerinden yayınlamak yasal ve/veya etik midir?

Okul sitesinde duyuru kısmında paylaşılabilir. Haber kısmında paylaşmak sıralamaya(okulların aktif kullanımlık sıralaması) negatif yansıyabilir.

Programı web sitesinde paylaşmanız öğretmenlerin hangi günlerde hangi saatlerde okulda olduğunu üçüncü tekil şahıslara ilan hükmü anlamı da taşır. Bizim okulumuzda tek başına yaşayan bir öğretmenimizin evi soyuldu. Evin soyulması öğretmenimizin sadece 1 saatlik dersinin olduğu bir zaman diliminde gerçekleşmesi ilginç geldi. Programın web sitesinde yer almasından kaynaklı olabileceği şüphesini uyandırdı okul idaresinde. Bu şekilde programın kısa süreli bile olsa duyurusuna kuşkuyla yaklaşır olduk. Olur mu olur 1 kez olur.

Programı web sitesinde paylaşmanız öğretmenlerin hangi günlerde hangi saatlerde okulda olduğunu üçüncü tekil şahıslara ilan hükmü anlamı da taşır. Bizim okulumuzda tek başına yaşayan bir öğretmenimizin evi soyuldu. Evin soyulması öğretmenimizin sadece 1 saatlik dersinin olduğu bir zaman diliminde gerçekleşmesi ilginç geldi. Programın web sitesinde yer almasından kaynaklı olabileceği şüphesini uyandırdı okul idaresinde. Bu şekilde programın kısa süreli bile olsa duyurusuna kuşkuyla yaklaşır olduk. Olur mu olur 1 kez olur.
Valla o hırsıza üstün hizmet ödülü vermek gerek. Adam soyacağı evin sahibini araştırmış, adını soyadını, işyerini öğrenmiş. İşyerinin internet sitesinden çalışma saatlerine bakıp öyle girmiş eve. Keşke herkes işine bu kadar saygılı olsa:)

ben paylaşıyorum bir haftaya kalmaz siliyorum zira programı herkes bilmiş oluyor zaten, benzer dosyaları aynı yöntemle paylaşıyorum tavsiye ederim

Hocam öğretmen bazli değil de sinif bazli programi yayinliyoruz , yayinlanmasina engel yok diye biliyorum. İdareye topu atin , idare atmakta cekinirse hic uğraşmayin.

Ebaders modülünde sınıf sınıf atmak daha mantıklı geldi. Çünkü sınıfların programını da atsam yine öğretmenin dersinin nerede olduğu belli sonuçta. Farkeden birşey yok. Bizde de alacaklısı memleketinden arıyor bir öğretmeni sürekli. Bir iki gün tuıtup silmek en iyisi galiba.

Geri