Okul Logomuz

Kodla Büyü

melifkaya

Üye
İyi günler.
Amatör bir psd kullanıcısı olarak hazırladığım logonun eksik yanları hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim.
Bir de güzel bir kitap psd si bulamadığım için brush olarak kullandım. güzel bir kitap psd linki verebilirseniz memnun oluruz.

Ekli dosyalar

• 3.jpg
    3.jpg
    393.3 KB · Görüntüleme: 1,416
genel olarak begendim emegine saglık hocam sade ve guzel ama kalemler fazla bide alttaki figurleri biraz daha kucult.

Harika olmuş hocam ellerine sağlık. Psdsini paylaşabilir misin rica etsem?

bence hiç olmamış hocam
okulun fotosu ve alttaki çizimler alakasız bütün değil
bence hem gerçek foto, hem çizim olmamalı
kalemler aynı şekilde çok basitleştirmiş.
birde diğer arkadaşlarda atlıyor ki yine bence
bunu öğrenci kıyafetlerine falan diktimeye kalksanız olmaz işin bu kısmıda düşünülmeli.
bu başlığa bakın derim bi
logo-flash-intro-banner-f125/okul-logo-orneklerimizden-faydalanalim-t14912.html

Bencede olmamış hocam logo kısa öz olur ve olayı anlatır. burdan herşeyden biraz var :)

Teşekkürler hocam. Adamları küçültüp yazıları büyültüp denedim bir de . Öyle daha hoş oldu gibi. Artık müdire hanım hangisini beğenirse :)
Kalemler göze batıyor gerçekten ama çıkarınca da yerleri çok boş kalıyor. yerine meşale ya da bir nesne koyulabilir belki.
Okyanus hocam ekte sunuyorum psd yi.

emre hocam gerçek okul fotosunun olması müdürümüzün isteği.
verdiğiniz linkteki örnekleri sundum ama çok klasik bulundu; bana göre de hepsi birbirinin kopyası gibi duruyor.
vallahi kalemden iyice soğudum bende. :))

kıyafete dikimi çok zor olmaz hocam sonuçta oval bir kesimle halledilir.
ilk aşamada madalya basımında kullanacağız. zemin şeffaf olacağı için problem teşkil etmez bence.
ama kalemler gidici ...

Aga okulun ismine bak. :) "Ahmet Azmi Makbule Elberk Ortaokulu"
İyi ki yuvarlayarak yazmışsın.
Düz olarak yazsan 2,5 metre olur uzunluğu :mrgreen:

Hocam Allah Razı olsun. Gece gece iyi güldürdün vallahi.

Kalemleri çıkarıp MEB meşalesini koydum bu sefer. Sizce hangisi daha iyi gider.

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    384.5 KB · Görüntüleme: 1,295
ikisi için de cık. Bence olmamış. Logoda fotograf olmamalı.Bulunduğunuz il ilçe mevki yi temsil eden vektörler ve eğitsel objeleri beraber kullanmanız önerilir...(Mevcut okul logolarını incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız)Son olarak logo hazırlıyorsanız vektörel bir çizim programı kullanmnızı tavsiye ederim...

1-Logoda fotoğraf olmamalidir
2-Logo vektörel olmali istenildiginde her boyutta kullanilabilmelidir
3-maks 3 renk bulunmalidir
4-İnce ayrintili hatlar yerine her boyutta görülebilecek ve kumaşa rahatça islenebilecek kaba hatlar kullanilmalidir
5-mumkun oldugunca düz yazi tipleri kullanilmalidir. Arial century gothic gibi

Yorumlarınız ve eleştirileriniz için çok teşekkürler hocam. Fakat fotoğraf logonun olmazsa olmazı durumda. İllustrator ı tam bilmiyorum bu sebeple photoshopta yaptım.
Bu sebeple mevcut meşaleli ve kitap-kalemli iki logo arasından seçim yapmam gerekirse siz hangisini tavsiye edersiniz.

Geri