OKUL LOGOMUZU ELEŞTİREBİLİR MİSİNİZ LÜTFEN?

Kodla Büyü
Hocam şöyle bir fikir geldi aklıma geliştirirseniz daha güzel bir logo çıkacaktır ortaya..Bu yaptıgımı o yuvarlagın içine alabilirsiniz mesela. Logo sade basit akıllıda kalıcı olmalı. vektörel çizimler konusunda arkadaş katılıyorum.

Ekli dosyalar

• sal.jpg
    sal.jpg
    37.9 KB · Görüntüleme: 2,924
regulus11' Alıntı:
Hocam şöyle bir fikir geldi aklıma geliştirirseniz daha güzel bir logo çıkacaktır ortaya..Bu yaptıgımı o yuvarlagın içine alabilirsiniz mesela. Logo sade basit akıllıda kalıcı olmalı. vektörel çizimler konusunda arkadaş katılıyorum.

TEŞEKKÜR EDERİM. DENERİM.

hocam Atatürkün resmini koymayabilirsiniz artı çilek olayı değişken bir kültür sembolü. Bence hiç gerek yok. Nihayetinde 10 yıl sonra üretimi çok azabilir ama logo kalıcı ve sürekli bişey olmalı. Eğer illede kullanacaksan vektor olarak kullan çileğin içine yaz okul adını. Birde sivaslı nedir yani kişi felan mı yoksa bildiğimiz sivas mı

fatihpc' Alıntı:
hocam Atatürkün resmini koymayabilirsiniz artı çilek olayı değişken bir kültür sembolü. Bence hiç gerek yok. Nihayetinde 10 yıl sonra üretimi çok azabilir ama logo kalıcı ve sürekli bişey olmalı. Eğer illede kullanacaksan vektor olarak kullan çileğin içine yaz okul adını. Birde sivaslı nedir yani kişi felan mı yoksa bildiğimiz sivas mı

haklısınız, idareye çileksiz güzel bir logo hazırlayıp sunacağım.. yorumlarınızı da aktararım. ilçenin adı sivaslı, aslında bildiğimiz sivas'la dolaylı yoldan bağlantılı. şöyle ki, Sivas'tan bir adam geliyor buraya -ilçeden daha eski küçük bir kasaba var buraya yakın- ve yakınlara bir kahvehane açıyor. o kasabadakiler: "hadi sivaslının kahveye gidelim" diyorlar, gel zaman git zaman kahvehanenin etrafına evler kuruluyor, önce mahalle sonra kasaba derken, uşak-denizli karayolu içinden geçince ilçe oluveriyor SİVASLI.

bu değil, bu hiç değil, bunların hepsi sıradan. değişik birşey istiyorum diyip müdürden biraz daha zaman isteyebilirsin.
son logo için kırmızı-yeşil zıt renkler olduğu için. birbirine yakın oranda kullanman hoş durmaz. zıt renkler kullanılacaksa birinden çok az kullanılmalı.
muhakkak çilek kullancam diyorsan logoyu çilek şeklinde tasarlayabilirsin. içi boş çilek, sadece siyah kenar çizgileri var.

İLLA ÇİLEK KULLANACAM DİYORSAN, "sTRAWBERRY LOGO" DİYE GOOGLE GÖRSELLERDE Bİ ARAT HOCAM.
Logonun içindeki meşale, Atatürk ile uyumsuz olmuş. İlla Atatürk resmini kullanacaksınız meşaleyi kaldırın.
Birde ortadaki kırmızı renk dolgu gözü çok yoruyor. ORtaya Atatürk silüeti koyup rengini kırmızı yapabilirsiniz.
Çerçevede yazan yazı ise kalın yazılmış. O yüzden okunaklı değil. Logoda sans serif font kullanmak daha mantıklıdır.
sans serif ne demek dersen: http://www.hasanyalcin.com/serif-sans-serif-nedir/

%C3%A7ilek-boyama.jpg

Logoda illaki çilek koyacaksan vektörel çizim yap. Logoda illaki çember içine alacaksın diye bir şey yok. Her logoda Meb logosu veya Atatürk resmi olması gerekmez.
basit olsun, akılda kalsın yeter...
İdaren klasik bir şey istiyorsa istediklerini yap..

Ben logo yapmaktan hiç anlamam. Yalnız renk körleri için Yeşil ve kırmızıyı bir arada kullanmayın diyorlar tasarımlarda...Hangi programla başlamak lazım logo için?

osbitos' Alıntı:
LOGOYU EKLİYORUM. YORUMLARINIZ BEKLİYORUM.

Hocam bende sizin gibiyim, renk uyumu konusunda :(. Yalnız süreç içerisinde şunu öğrendim. Mümkün olduğunca gölge kullanmamak lazım. Gölge abartılı durunca amatör gösteriyor sanki. Gölegeyi kaldırarak arkaplan renginden biraz koyu bir renkle bir stroke verirseniz bence daha ciddi gösterir. Bunun dışında arkadaşlar söylemiş ama, çilek çok eklentik durmuş. Photoshop ile yapıyorsanız; belki bir filtre uygulasanız veya karıştırma seçeneklerinden farklı bir şekilde gösterseniz. Hatta becerebiliyorsanız, çileği logoya kazınmış gibi gömerseniz belki farklı olur

hocam okulunuz bir ticarethane olmadığı için çilek olmasına gerek yok bence , ve ilk yaptığın logo örneğinden yola çıkarak yıl çevresindekini yıldızları kaldırıp, Atatürk'ün kafasının vektörel çizimini meşalenin ateşinin üst tarafına yerleştirebilirsin.

bahsettiğim Atatürk şablonu : https://docs.google.com/file/d/0B8Luexi ... sp=sharing

Geri