okul logosu nasıl? eleştirileriniz lütfen !

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar photoshop da bişeyler yapmaya çalıştım eleştirilerinizi alabilirmiyim? teşekkürler.

kırmızı halkaya okul adı il tarih yazacam, başka neler olabilir?

Hocam Atatürk Türk bayrağı falan öyle mi kalacak bilmiyorum ama çok emanet durmuş. Bence orda olmamali

bence az renk çeşidi kullansanız daha kullanışlı olur her yerde... mesela formalara baskıda aynısını tutmaz. yani az ve öz(temel) renkler olmalı bence. bir de ortadaki okul kısaltmasının fontunu daha az dallanmış(daha sade) seçerseniz daha iyi olur gibi...
elinize sağlık.. uğraşmışsınız...

suleyman45' Alıntı:
Çok fazla görsele yer vermişsiniz.

Renk karmaşası, görsel fazlalığı, okul isminin kısaltma olması, çok bozmuş.

Burada sadeliği ön plânda tutun.

Okul ismini tam yazın.Okulun kuruluş tarihi ve şehir ismi de bulunsun. (Zaten bunları yazacağım demişsiniz.)

Kenar kalın çerçevede MEB logo görseli, Ay-Yıldız görseli ve Atatürk görseli hiç olmamış.

Ne kadar sade, o derece hoş ve akılda kalıcı. :)

aak' Alıntı:
Hocam Atatürk Türk bayrağı falan öyle mi kalacak bilmiyorum ama çok emanet durmuş. Bence orda olmamali

teşekkürler yorumlar için. meb logo, atatürk ve bayrak nerde ve nasıl olmalı onu ssöylememişsiniz. ben nerde durması gerektiğini bilemediğim için oraya koydum :)

teşekkürler yorumlar için. meb logo, atatürk ve bayrak nerde ve nasıl olmalı onu ssöylememişsiniz. ben nerde durması gerektiğini bilemediğim için oraya koydum :)[/quote]
hocam meb loo, atatürk ve bayrağın logolarımızda bulunması zorunluluğu yok ama illa kullanmak istiyorsanız da kendiniz bilirsiniz.

Hocam bence üstteki meb logosu, atatürk resmi ve türk bayrağını tamamen kaldırın. Okulun kısaltması da daha anlaşılır bir font ile yazmanızı tavsiye ederim. Sade olması daha hoş olur bence.

çok fazla renk kullanılmış. bence bayraktan Atatürk portresine transparan bir geçiş yapabilrsin.

ragyu' Alıntı:
suleyman45' Alıntı:
Çok fazla görsele yer vermişsiniz.

Renk karmaşası, görsel fazlalığı, okul isminin kısaltma olması, çok bozmuş.

Burada sadeliği ön plânda tutun.

Okul ismini tam yazın.Okulun kuruluş tarihi ve şehir ismi de bulunsun. (Zaten bunları yazacağım demişsiniz.)

Kenar kalın çerçevede MEB logo görseli, Ay-Yıldız görseli ve Atatürk görseli hiç olmamış.

Ne kadar sade, o derece hoş ve akılda kalıcı. :)

aak' Alıntı:

teşekkürler yorumlar için. meb logo, atatürk ve bayrak nerde ve nasıl olmalı onu ssöylememişsiniz. ben nerde durması gerektiğini bilemediğim için oraya koydum :)

Hocam zaten meb logosu olması anlamsız olmuş. Atatürk ve Bayrağa gelince de Atartürk arkaplan transparan olup bayrakla birleşebilir. Böyle daireler şeklinde keserseniz koyacak uygun yer bulmanız zor olacaktır.

hocam resimler olmamış.
logo içinde meb logosu hiç olmamış.
kabartma ve degrade kullanmamalısınız.
oldukça sade olmalı ve ana renkler kullanılmalı.
3 boyutmuş, gölgeymiş falan aman diyim.
bir de mümkünse corelde falan vektör olarak yapın.

önceki arkadaşların yorumlarına katılmakla beraber + klasik yapmak zorunda değilsiniz.

50 sene önce bir öğretmen arkadaşımız çemberli bir şeyler yapmış elinden geldiğince. Hala okul mühürü gibi logolar yapılıyor. :idea:

yorumlar ve eleştiriler için teşekkür ederim arkadaşlar.
neler yapabileceğimi az çok anladım.
logo da yuvarlaktan başka şekil aklıma gelmiyor, klasik koşullama olmuşum :)
dediklerinizi yapmaya çalışacağım ayrıca bu cumaya kadar yetiştirmem gerekiyor.

ben uğraşırken bana yardım etmek isteyen olursa diye psd yi de ekleyeyim.

Ekli dosyalar

• logo2.rar
    506.8 KB · Görüntüleme: 96
Hocam klasik daire istemiyorsanız örnek olabilir.

Ekli dosyalar

• stock-vector-set-of-university-and-college-school-crests-and-logo-emblems-143023558.jpg
    stock-vector-set-of-university-and-college-school-crests-and-logo-emblems-143023558.jpg
    67.5 KB · Görüntüleme: 1,324
  • stock-vector-large-set-of-vector-logos-school-285981563.jpg
    stock-vector-large-set-of-vector-logos-school-285981563.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 1,317
Hocam bence de 1 ve 3 guzel ama. Bu tarz bir cerceve baskida sorun olabilir onu unutmayin. Messla bunu bi yerlere asmak icin bastirdiginizda kenarlarin kesilmesi gerekecek. Matbaa bunda sorun cikarabilir.

Hocam 2. ve 3. logoları beğendim gerçekten güzel olmuş lakin çerceve kalınlıları ve stilleri revize edilebilir.

bence meb logosunu değiştirerek bile yapabilirsiniz anaokulumu bilmiyorum ama bence Atatürk çok sırıtmış renge uygun bir resim kullanabilirsiniz

yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar...

herotürk' Alıntı:
bence meb logosunu değiştirerek bile yapabilirsiniz anaokulumu bilmiyorum ama bence Atatürk çok sırıtmış renge uygun bir resim kullanabilirsiniz

hocam sen ilk sayfaya bakmışsın,onlar olmamış zaten. son sayfaya bakarsan daha iyi olur.

Geri