Okul Logosu

Kodla Büyü

ogretmenokan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuz için
2H2NtQQC.jpg
GVsxYqYg.jpg
UEc6fW4s.jpg
Z9jpquD7.jpg
bir kaç renk logo hazırladım. Hangisi daha hoş görünüyor sizce

Hocam ellerinize saglik. Burada kullanilan cami cizimi daha cok Arap kulturunu yansitmakta. Bizim kulturumuze ozgu cami cizimi kullanilmasi daha uygun olur gorusundeyim. (Amacim kultur ovmek ya da yermek degil umarim yanlis anlasilmaz)

Bence kullandığınız cami figürleri çok kötü. tek renk veya o rengin tonlarının kullanılması da kötü. metin çembere oturmamış kimi yerlerde dış çembere değiyor kimi yerde iç çembere teğet geçiyor. Bu toplumda hilal yıldız varsa beraber değerli bence. tek hilal ne anlama geliyor hiç bilgim yok.

Öğrenci üniformalarında olacağını düşünürsek; 1. ve 4. logolar küçük ölçekte çok karışık dururlar. Kullanışlılık ve baskı kolaylığı açısından ise 3. logo öne çıkar.

Herkese çok teşekkürler. Fark edemediğim şeyleri söylemişsiniz. Özellikle ay ve yıldız. Bunları iptal edip üzerinde çalışacağım. Photosohopta Meb logosu üzerinde oynama yapıp içine bulduğum png resmi yerleştirmiştim uyarılar için teşekkür ederim.

Kullanışlılık açısından 3. görsel iyi malum logoyu hep aynı boyutta kullanmayacaksınız. Çıktılarda siyah beyaz ve küçük olabileceğini de düşünmek lazım. Renk çemberinden zıt renklerden ikisini seçip kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Hocam ellerinize saglik. Burada kullanilan cami cizimi daha cok Arap kulturunu yansitmakta. Bizim kulturumuze ozgu cami cizimi kullanilmasi daha uygun olur gorusundeyim. (Amacim kultur ovmek ya da yermek degil umarim yanlis anlasilmaz)
selçuklu ve hindistan/pakistan camilerinde de benzer minareler var, selçuklu da fazla yok ama. Ben bu insanların Arap gıcıklığını anlamıyorum, peygamberimiz ne millet ki kendisinin arabın araba, acemin (yani arap olmoyan) acem olmayana üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır hadis-i şerifini bilmezler mi, bilmek istemezler mi?

selçuklu ve hindistan/pakistan camilerinde de benzer minareler var, selçuklu da fazla yok ama. Ben bu insanların Arap gıcıklığını anlamıyorum, peygamberimiz ne millet ki kendisinin arabın araba, acemin (yani arap olmoyan) acem olmayana üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır hadis-i şerifini bilmezler mi, bilmek istemezler mi?
İnsanı sevmek için insan olmak yeterli kardeşim

Son düzenleme:

iletimin sonunu okumadan cevap yazıyorsun. özellikle belirttim. benim bu konuda gıcıklığım olduğunu nereden biliyorsun? sen benim kim olduğumu nelere gıcık olduğumu bu mesaja bakarak mı anladın? Bir şeyin daha güzel olacağını belirtmek diğerinden nefret edildiği, sizin tabirinizle gıcıklığın olduğu anlama gelmez.

kullanım açısından 3. logo daha iyi olacaktır. logoları sade ve minimal yani basit ve az renkli olarak tercih etmek her zaman faydalıdır. Büyük markalar da artık logolarında sadeliğe gitmekte.

Kırmızı olan sade ve güzel duruyor Hocam. İkinci sırada sarı iyi. Emeğine sağlık güzel olmuş.

iletimin sonunu okumadan cevap yazıyorsun. özellikle belirttim. benim bu konuda gıcıklığım olduğunu nereden biliyorsun? sen benim kim olduğumu nelere gıcık olduğumu bu mesaja bakarak mı anladın? Bir şeyin daha güzel olacağını belirtmek diğerinden nefret edildiği, sizin tabirinizle gıcıklığın olduğu anlama gelmez.
Hocam sizin gıcıklığınız yoksa problem yok, yanlış anlaşıldığım için özür dilerim, yazdıklarım şahsınıza özgü değil, bizim toplumun belli kesimlerinde arapları küçümseme ve değişik bir gıcıklık var, ben bunu milliyetçilik olarak anlamıyorum çünkü ülkücüyüm, milliyetçiyim diyenlerin çoğu eğer dini hassasiyeti varsa türk-islam ülküsünün ne demek olduğunu biliyorsa araplara söz söylemez sırf peygamber efendimizin hürmetine. Ben buna karşı çıkıyorum, adam müslümanım diyor ama araplara saydırıyor, senin peygamberin ne millet, senin ona saygın olsa araplara saydırmazsın diyorum ben de. katardaki araplar şöyle, birleşik arap emirliklerindeki araplar şöyle, suriyedekiler şöyle, mısırdakiler şöyle, dersin ki bunlar bile birbirinden çok ama çok farklı. ama adam çıkmış araplar şöyle, bunu söyleyenlerin hangi zihniyette olduğunu ben çok iyi biliyorum ama burada daha da yazıp tartışmak istemiyorum. zira forum yöneticilerimiz haklı olarak forumda siyaset istemiyorlar (birileri çaktırmadan kralını yapıyorlar siyasetin ya neyse, ben de o yüzden bunlara cevap vermek için yazıyorum çoğu zaman)

Teknik olarak içlerinde en fazla alanda sorunsuz kullanabileceğiniz logo kırmızı olan. Diğerlerinin özellikle formalarda kullanımı sıkıntı çıkarır. Logonun da öyle dantel gibi işlenmesi pek tercih edilmez. Diğer noktalarla ilgili eleştiriler mevcut mesajlarda yapılmış. Geliştirilebilir.

Hocam sizin gıcıklığınız yoksa problem yok, yanlış anlaşıldığım için özür dilerim, yazdıklarım şahsınıza özgü değil, bizim toplumun belli kesimlerinde arapları küçümseme ve değişik bir gıcıklık var, ben bunu milliyetçilik olarak anlamıyorum çünkü ülkücüyüm, milliyetçiyim diyenlerin çoğu eğer dini hassasiyeti varsa türk-islam ülküsünün ne demek olduğunu biliyorsa araplara söz söylemez sırf peygamber efendimizin hürmetine. Ben buna karşı çıkıyorum, adam müslümanım diyor ama araplara saydırıyor, senin peygamberin ne millet, senin ona saygın olsa araplara saydırmazsın diyorum ben de. katardaki araplar şöyle, birleşik arap emirliklerindeki araplar şöyle, suriyedekiler şöyle, mısırdakiler şöyle, dersin ki bunlar bile birbirinden çok ama çok farklı. ama adam çıkmış araplar şöyle, bunu söyleyenlerin hangi zihniyette olduğunu ben çok iyi biliyorum ama burada daha da yazıp tartışmak istemiyorum. zira forum yöneticilerimiz haklı olarak forumda siyaset istemiyorlar (birileri çaktırmadan kralını yapıyorlar siyasetin ya neyse, ben de o yüzden bunlara cevap vermek için yazıyorum çoğu zaman)

kamuoyuna!! mesaj vermek için aracı olarak beni seçmez iseniz sevinirim. hayırlı günler dilerim.

Hocam herhalde oruçsun?

yuci amma saçmalamışsın ya şu postu rahat bırak artık hadi tamam bi tek sen duyarlısın biz hiç öyle şeyler bilmeyiz ne haddimize

Hocamın yorumunu buna nasıl bağlamışsınız? Neden logoda kendi ecdadımızın yapmış olduğu camiler yerine başka kültürlerden esinlenilsin? Bu ırkçılık mı oluyor?

tartışmak istemiyormuş.. istese ansiklopedi pdfi atacak heralde

yuci81 her konuyu siyasete çeker, sonra ben bir şey demedim diye işin içinden çıkmaya çalışır, katalizör gibidir, özellikle gözüme çarpıyor ne zaman bir konunun siyasete çekildiğini görsem yuc81 illa ki içinde. Arkadaş siyaset olarak dememiş bizim camilerimiz gibi olsun demiş ne diye gelip arap düşmanlığı edebiyatı yapıyorsun. Yok birileri şöyle diyor, birileri böyle diyor falan, Mısır'dan girip Birleşik Arap Emirlikleri'nden çıkmışsın, kimse bu sitede araplara laf etmedi, varsa çıkar göster ben senden özür dileyeceğim.

yuci81 her konuyu siyasete çeker, sonra ben bir şey demedim diye işin içinden çıkmaya çalışır, katalizör gibidir, özellikle gözüme çarpıyor ne zaman bir konunun siyasete çekildiğini görsem yuc81 illa ki içinde. Arkadaş siyaset olarak dememiş bizim camilerimiz gibi olsun demiş ne diye gelip arap düşmanlığı edebiyatı yapıyorsun. Yok birileri şöyle diyor, birileri böyle diyor falan, Mısır'dan girip Birleşik Arap Emirlikleri'nden çıkmışsın, kimse bu sitede araplara laf etmedi, varsa çıkar göster ben senden özür dileyeceğim.
daha önce diyen oldu hocam, ben tepkimi verdim, "örümcek kafalı" dedi birisi. Başkaları siyaset yaparsa ben de cevabımı veririm, kimse kusura bakmasın. burası birilerinin propaganda yeri değil. sen propaganda yaparsan ben de karşı propagandasını yaparım.

Geri