Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okul Logosu

Konu, 'Web Tasarım Dersleri' kısmında ogretmenokan tarafından paylaşıldı.

1. ogretmenokan

ogretmenokan Seçkin Üye Seçkin Üye

Okulumuz için 2H2NtQQC.jpg GVsxYqYg.jpg UEc6fW4s.jpg Z9jpquD7.jpg bir kaç renk logo hazırladım. Hangisi daha hoş görünüyor sizce

ceylanim2598 bunu beğendi.
  2. gulumse_kaderine

gulumse_kaderine Site Gezgini

Hocam ellerinize saglik. Burada kullanilan cami cizimi daha cok Arap kulturunu yansitmakta. Bizim kulturumuze ozgu cami cizimi kullanilmasi daha uygun olur gorusundeyim. (Amacim kultur ovmek ya da yermek degil umarim yanlis anlasilmaz)

msa ve cuisinier bunu beğendi.
  3. yumakli

yumakli Seçkin Üye Seçkin Üye

4. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

İlistrator da mı yaptınız? İlki daha güzel duruyor.

5. nosTRa

nosTRa Süper Üye Süper Üye

Bence kullandığınız cami figürleri çok kötü. tek renk veya o rengin tonlarının kullanılması da kötü. metin çembere oturmamış kimi yerlerde dış çembere değiyor kimi yerde iç çembere teğet geçiyor. Bu toplumda hilal yıldız varsa beraber değerli bence. tek hilal ne anlama geliyor hiç bilgim yok.

6. mesut_steel

mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğrenci üniformalarında olacağını düşünürsek; 1. ve 4. logolar küçük ölçekte çok karışık dururlar. Kullanışlılık ve baskı kolaylığı açısından ise 3. logo öne çıkar.

7. ogretmenokan

ogretmenokan Seçkin Üye Seçkin Üye

Herkese çok teşekkürler. Fark edemediğim şeyleri söylemişsiniz. Özellikle ay ve yıldız. Bunları iptal edip üzerinde çalışacağım. Photosohopta Meb logosu üzerinde oynama yapıp içine bulduğum png resmi yerleştirmiştim uyarılar için teşekkür ederim.

8. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

2. çok güzel olmuş ya nedense çok hoşuma gitti

9. askerayseesra

askerayseesra Üye

Kullanışlılık açısından 3. görsel iyi malum logoyu hep aynı boyutta kullanmayacaksınız. Çıktılarda siyah beyaz ve küçük olabileceğini de düşünmek lazım. Renk çemberinden zıt renklerden ikisini seçip kullanmanızı tavsiye ediyorum.

ozgekartal bunu beğendi.
  10. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

selçuklu ve hindistan/pakistan camilerinde de benzer minareler var, selçuklu da fazla yok ama. Ben bu insanların Arap gıcıklığını anlamıyorum, peygamberimiz ne millet ki kendisinin arabın araba, acemin (yani arap olmoyan) acem olmayana üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takvadadır hadis-i şerifini bilmezler mi, bilmek istemezler mi?

fatisah bunu beğendi.
  11. cangokhan

cangokhan Üye

İnsanı sevmek için insan olmak yeterli kardeşim

Son düzenleme: 28 Nisan 2021
  12. gulumse_kaderine

iletimin sonunu okumadan cevap yazıyorsun. özellikle belirttim. benim bu konuda gıcıklığım olduğunu nereden biliyorsun? sen benim kim olduğumu nelere gıcık olduğumu bu mesaja bakarak mı anladın? Bir şeyin daha güzel olacağını belirtmek diğerinden nefret edildiği, sizin tabirinizle gıcıklığın olduğu anlama gelmez.

13. acipinarli

acipinarli Seçkin Üye Seçkin Üye

kullanım açısından 3. logo daha iyi olacaktır. logoları sade ve minimal yani basit ve az renkli olarak tercih etmek her zaman faydalıdır. Büyük markalar da artık logolarında sadeliğe gitmekte.

14. bahar0147

bahar0147 Aktif Üye

Kırmızı olan sade ve güzel duruyor Hocam. İkinci sırada sarı iyi. Emeğine sağlık güzel olmuş.

15. yuci81

Hocam sizin gıcıklığınız yoksa problem yok, yanlış anlaşıldığım için özür dilerim, yazdıklarım şahsınıza özgü değil, bizim toplumun belli kesimlerinde arapları küçümseme ve değişik bir gıcıklık var, ben bunu milliyetçilik olarak anlamıyorum çünkü ülkücüyüm, milliyetçiyim diyenlerin çoğu eğer dini hassasiyeti varsa türk-islam ülküsünün ne demek olduğunu biliyorsa araplara söz söylemez sırf peygamber efendimizin hürmetine. Ben buna karşı çıkıyorum, adam müslümanım diyor ama araplara saydırıyor, senin peygamberin ne millet, senin ona saygın olsa araplara saydırmazsın diyorum ben de. katardaki araplar şöyle, birleşik arap emirliklerindeki araplar şöyle, suriyedekiler şöyle, mısırdakiler şöyle, dersin ki bunlar bile birbirinden çok ama çok farklı. ama adam çıkmış araplar şöyle, bunu söyleyenlerin hangi zihniyette olduğunu ben çok iyi biliyorum ama burada daha da yazıp tartışmak istemiyorum. zira forum yöneticilerimiz haklı olarak forumda siyaset istemiyorlar (birileri çaktırmadan kralını yapıyorlar siyasetin ya neyse, ben de o yüzden bunlara cevap vermek için yazıyorum çoğu zaman)

mned bunu beğendi.
  16. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Teknik olarak içlerinde en fazla alanda sorunsuz kullanabileceğiniz logo kırmızı olan. Diğerlerinin özellikle formalarda kullanımı sıkıntı çıkarır. Logonun da öyle dantel gibi işlenmesi pek tercih edilmez. Diğer noktalarla ilgili eleştiriler mevcut mesajlarda yapılmış. Geliştirilebilir.

17. gulumse_kaderine

kamuoyuna!! mesaj vermek için aracı olarak beni seçmez iseniz sevinirim. hayırlı günler dilerim.

18. ASKAS25

ASKAS25 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam herhalde oruçsun?

19. yuci81

hayırlı günler hocam, amacım kimseyi kırmak, üzmek değil. derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana, kaderime gülümseyim.

20. yuci81

evet oruçluyum da alakayı kuramadım, dün uykumu fazlasıyla aldım belki ondandır!

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal