okul normu mu? bölge normu mu?

Kodla Büyü

botebocuu

Aktif Üye
okulum da iki öğretmen çalışıyorken geçen yaz idarecilerimizin 7. sınıflarda bilişim dersini zorunlu zannederek girdikleri ders sayısından dolayı şuan norm fazlası oldum en son gelen arkadaş benden kıdemli. bölge normunda daha 2 eksik var. norm fazlası tayinleri yapılırken bölge normuna göre mi yoksa okul normuna bakılarak mı gerçekleştirilir.

Okul normunda fazla iseniz kesinlikle norm fazlasısınız.
Okulda yeterli ders saati olanlar bile bazen bölge normunda fazlaya çıkabilirler.
Yine de en kesin sonuç norm modülünde idarecilerin gördüğü kısımda net şekilde bellidir, norm fazlası iseniz size tebliğ etmeleri gerekir

botebocuu' Alıntı:
okulum da iki öğretmen çalışıyorken geçen yaz idarecilerimizin 7. sınıflarda bilişim dersini zorunlu zannederek girdikleri ders sayısından dolayı şuan norm fazlası oldum en son gelen arkadaş benden kıdemli. bölge normunda daha 2 eksik var. norm fazlası tayinleri yapılırken bölge normuna göre mi yoksa okul normuna bakılarak mı gerçekleştirilir.
:?:
Sorunuz tam olarak anlaşılamıyor. Eğer okulda 2 BT Öğretmeni iseniz ve okulunuzdaki BT Öğretmeni normu 1 ise hizmet puanı daha düşük olan norm fazlasıdır.

hocam sorum galiba anlaşılmadı
biz okulda 2 öğretmendik ve okulun normu da 2
lakin idare yanlışlıkla 3 girmiş ve bugün gücellenen norm durumuna göre norm fazlası oldum. bölgede daha 2 açık var.
soru geliyor:
norm fazlası öğretmen atamasında bölge normunda fazlalık varsa mı zorunlu tayin yapılır? yoksa
norm fazlası öğretmen atamasında okul normunda fazlalık varsa mı zorunlu tayin yapılır?

norm fazlası öğretmen atamasında okul normunda fazlalık varsa, norm fazlası olmuş durumdasınız.
Bu durumda, Bölge normuna bakılmaz.
İlk norm fazlası atamasında il içinde tayin isteyebileceğiniz gibi tayin istemeyerek bir süre daha kalabilirsiniz, o durumda isteklerinize bakılmaksızın başka bir okula atamanız yapılır.

+1 Ben de aynı durumdayım.
Bölgede açık var ama ben kendi okulumda fazlayım.
Norm fazlası olduğumu bana bildirmedikleri için yazın tayin de isteyemedim.
İlk norm fazlası tayinini bekliyorum.

bende ayni durumdayim idare yanlislikla yada bilgisizlikten ders sayisini yanlis giriyor ve okuldaki tek bilgisayar ogretmeni olarak norm fazlasiyim

Doğru anladıysam eğer: 2 norm varken 3 öğretmen çalışıyorsunuz. En düşük puana sahip olan arkadaşımız norm fazlası durumda. İlk norm fazlası atama döneminde öncelikle isteği dahilinde, daha sonraki norm fazlası atama dönemlerinde durum değişmedi ise re'sen ihtiyaç olan kuruma gönderilir.

idareyi mahkemeye verin.Adam gibi iş yapmadıkları için sizi mağdur etmişler.Belki de sizi gizliden göndermek istemişler.

NeDemekŞakireÇayYok' Alıntı:
Norm fazlasısınız Hocam. Seçmeli dersler de giriliyor sisteme yoksa ben mi yanlış biliyorum.

hocam sağolun siz kurtardınız beni seçmeli ders olarak 7 ler açtırdım mesele halloldu. idare hatanın kendinde olduğunu kabul ettiği çözmek istedi. öğrencilere geçmiş tarihli seçmeli ders dilekçesi doldurttuk halloldu. aynı durumdaki arkadaşlar bu şekilde norm fazlası olmaktan kurtulabilir.

Bir okulda norm açılıp açılamayacağını nerden ogrenebiliriz?
Şimdi benim durum şöyle. Okulda norm fazlasiyim. Gitmek istedigim bir okul var ama suanda 8saat var ve norm açık değil. (Baska branslara bty dersi dagitilmis)Okul ekimde normu açacağını söyledi fakat bölge normu durumundan dolayı bu okula gidememe durumu olabilir. Bölge kisminda bu okula norm verilip verilmeyeceğini net olarak öğrenmem mümkün mü?

Geri