Okul normu

Kodla Büyü

mnn

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese..okulda 40 saat ders var buna rağmen norm fazlası olduğum söylendi..dava açıcam sizlerden görüş alayım dedim canım sıkıldı bugün..

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese..okulda 40 saat ders var buna rağmen norm fazlası olduğum söylendi..dava açıcam sizlerden görüş alayım dedim canım sıkıldı bugün..
ilginç bir durum sonucu çok merak uyandıran bir cinsten

Hayır öğretmenim. Sadece yıllardir okulda idareci olan bil. Öğretmeni var.. yıllardır sorun olmadı bizi göndermek için yapıldığını düşünüyorum..

Yok hocam 40 saatin normu direkt 2. Ne 1 olur, ne 3.
Bölge normu yok bilmem ne normu olmaz.

Bir de daha normlar belli olmadıki. Birkaç hafta sonra anca netleşir. Okullar sadece ders sayılarını girdi.Bakanlık onaylamadı daha.

Hayır öğretmenim. Sadece yıllardir okulda idareci olan bil. Öğretmeni var.. yıllardır sorun olmadı bizi göndermek için yapıldığını düşünüyorum..
Hocam okul meslek lisesi mi, normda şu anda kaç öğretmen var ve norma esas ders kaç saat girildi.
Bunlara cevap verirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Ortaokul kültür dersi öğretmenim.. bilişim teknolojileri ve yazılım dersi

Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu
MADDE 18- (1) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, genel bilgi ve meslek dersleri toplam ders yükü;
a) 6-31 saate kadar 1,
b) 31-42 saate kadar 2,
c) 42’den fazla olması hâlinde her 21 saat için 1,
genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 15 saat olması halinde ilave olarak 1 genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu daha verilir.

Sözünü ettiğiniz müdür yrd. Kadrolu değil ve görevlendirme ise ve kadrosu öğretmen ise norm 2 ve mevcut 3 olur o durumda da hizmet puanı endusuk olan norm fazlası olur. Puanları sorun hocam bu durumda.

Görevlendirme müdür yardımcısı okulda çalışan müdür yardımcısı, dört yıllığına okulda görevli

Adamlar istemiyor net anlaşılan bu dava da açmak hakkımı aramak için..kavga etsem okuldan atılırim gelişmeler olduğunda haber veririm öğretmenlerim iyiki varsınız iyi akşamlar iyi dersler dilerim

Daha önce 8 saat dersimin olduğu okulda tek öğretmen norm fazlası oldum. Olma sebebim bölge normuydu. Fakat problem şu ki hiç ders olmayan bir okula norm verip benim çalıştığım okuldaki normu almışlardı. MEB'in hikmetinden sual olunmaz :) Şaka bir yana ilçeden durumun ayrıntısı öğrenilip bir sonraki norm hesaplamaları beklenebilir.

Daha önce 8 saat dersimin olduğu okulda tek öğretmen norm fazlası oldum. Olma sebebim bölge normuydu. Fakat problem şu ki hiç ders olmayan bir okula norm verip benim çalıştığım okuldaki normu almışlardı. MEB'in hikmetinden sual olunmaz :) Şaka bir yana ilçeden durumun ayrıntısı öğrenilip bir sonraki norm hesaplamaları beklenebilir.
ben de sorunlu hizmet için 8saatlik beldeye atanmıştım koskoca istanbulda okul acılmadı bolge normuyla meb ogretmenleri sasırtmaya devam ediyor anlasılan,almanya da bunu kıskanıyor elbet:)

40 saat ders yükü ile 2 olan normun birisinin bölgeye verilmesi anlamlı değil.

21 saat 1 kişinin. diğerine 19 kalıyor. dersi 20 olan okul varmış ta ona mı gitmiş sizin norm. ilginç.

• Beğen
Tepkiler: mnn
Hocam, işin garibi siz şimdi norm fazlası olun başka bir okula gidin. Sonra yine norm açılıp yeni bir öğretmen gelir.
Bölge normuna takılmanız çok saçma. Ama bende 18 saatle bölge normundan dolayı norm fazlası oldum. Bölgede hem benden daha az derse giren, hem hizmet puanı daha az olan öğretmenler varken. Bölge normu sanırım birilerinin insiyatifinde.

• Beğen
Tepkiler: mnn
Müdür yardımcısı Bilişim Tek. branşındansa;
40-6= 34 olur
34 derse çok küçük bir ihtimal 1 olabilir.

32'ye 1 geldiği oldu..

Ama 33 ve üstüne hiç 1 geldiğini görmedim duymadım

Geri