okul siteleri bakımda..?

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
5-6 saattir okul sitelerime ulaşamıyorum. Bazen açıyor, bazen açmıyor..

sistemde güncelleme yapıyorlar hocam.
kota uyarısı diye bir bölüm gelmiş yönetim paneline mesela.

Hafta içi neden bakım yapıldığını geçtim, koskoca bakanlık bakım yapılacağına dair bir e-posta atamıyor. Bu kadar da olmaz, okul idaresiyle biz papaz oluyoruz sonra.

Kota bölümü dün vardı. 2gb kota vermişler.. Sanırım kotayı aşan okul sayısı fazla, geçen yıllardaki gibi eski dosyalar bölümü yapıp silin diyecekler..

Hafta içi neden bakım yapıldığını geçtim, koskoca bakanlık bakım yapılacağına dair bir e-posta atamıyor. Bu kadar da olmaz, okul idaresiyle biz papaz oluyoruz sonra.
Neden papaz olunuyor? Covid aşısının formülü mü atılacak siteye. Bikaç saat sonra açılınca atılır haber duyuru her neyse. Sitelere giren var sanki.

Neden papaz olunuyor? Covid aşısının formülü mü atılacak siteye. Bikaç saat sonra açılınca atılır haber duyuru her neyse. Sitelere giren var sanki.
Hocam açıkcası tepkiniz biraz fazla geldi, günlük 2000-2500 ziyaretçi alıyoruz. Almayan var mı, evet çok. Ancak alanlar da var :)

Akşam duyuruyu ekledim, sabah okul grubunda bağlantıları paylaştıkdan 1-2 dakika sonra pat... siteye ulaşılamıyor. Öğretmen ve idareye fazla soru gelmesin diye "tüm ayrıntılar okul sitesinde" yöntemi elimizde patladı.
Sağlık olsun.

Sitelerin çalışmayacağına için bir duyuru yapılmıyor da ondan. İdareden emir geliyor şu duyuruyu gir diye, bir bakıyorsun site açılmıyor. Bilgisayar öğretmeni siteyi bozmuşa kadar gidiyor iş.

Bu siteye duyuru girme işi de neden bilgisayar öğretmenine yıkılmış anlamış değilim. Odası olan, önünde bilgisayarı olan, okuldaki kararı birinci elden alan idare, bir duyuruyu siteye giremiyor nedense...

Sitelerin çalışmayacağına için bir duyuru yapılmıyor da ondan. İdareden emir geliyor şu duyuruyu gir diye, bir bakıyorsun site açılmıyor. Bilgisayar öğretmeni siteyi bozmuşa kadar gidiyor iş.

Bu siteye duyuru girme işi de neden bilgisayar öğretmenine yıkılmış anlamış değilim. Odası olan, önünde bilgisayarı olan, okuldaki kararı birinci elden alan idare, bir duyuruyu siteye giremiyor nedense...
hocam iş bilgisayar öğretmeni bozmuşa gidiyorsa orada mevzuatı yani web sitesi yayınlama kurulunu devreye ve uygulamaya sokmak lazım. benim okulumda web sitesi için bir tepki gelse benim tepkim de bu olur. geçen sene ilde 150 küsürüncü olan okul şimdi 40larda, hatta ilk zamanlarda 20lerdeydi diye ayrıca bir cevap veririm. iyi bir idare bunun kurul/komisyon aracılığı ile yapıldığını bilir, bilmeyen de .. .. şeklinde söylenir.

Sitelere yine ulaşılamıyor. :D

Service Unavailable
HTTP Error 503. The service is unavailable.

Okul sitelerinin bakımlarını tam da günün en yoğun zamanlarında yapmaları inanılacak gibi değil.
Okul siteleri faal olsun diyorlar. Faal hale getirip işleyişi site üzerinden yürütüyoruz. Sonra tam en yoğun zamanda bakım çalışması diye siteye ulaşamıyorsun.
Günlük 2500 olmasa da yakın rakamlardayız.
İkincisi bu 2 gb kota olayı da kimin aklına geldiyse tebrikler!!! bu kadar çok yeri ne yapıcaz 2 GB baya fazla 10MB neyimize yetmiyor.

Okul sitelerinin bakımlarını tam da günün en yoğun zamanlarında yapmaları inanılacak gibi değil.
Okul siteleri faal olsun diyorlar. Faal hale getirip işleyişi site üzerinden yürütüyoruz. Sonra tam en yoğun zamanda bakım çalışması diye siteye ulaşamıyorsun.
Günlük 2500 olmasa da yakın rakamlardayız.
İkincisi bu 2 gb kota olayı da kimin aklına geldiyse tebrikler!!! bu kadar çok yeri ne yapıcaz 2 GB baya fazla 10MB neyimize yetmiyor.
Doğrudur hocam. Tam ilk 100e girdik, kota sınırı geldi sonrasında siteler açılmamaya başladı. Mükemmel bir şans :D

Son düzenleme:
Tam sınav duyuruları, dışardan gelenlere bilgiler vereceğimiz zaman siteye giriş yapılmıyor, tebrik etmek lazım bakanlığımızı

Az önce www.meb.k12.tr adresine girdim de, ilk sayfadaki okulların bir kısmı beni şoke etti..
Bir kısmını tenzih ederim, haberleri haber, duyuruları duyuru...
Bazıları da şaka gibi, tüm haberleri aynı tıklanmaya sahip okullar, okul nufusu 100 den az gözükürken ama bugün eklenen sıradan bir habercik 250 tıklama, acaip haber ve duyurular, sınıfta des anlatıldı (deney fotosu videosu falan olur, ben de ekliyorum ama öğretmenin derste işlediği konuyu uazmışlar).... şaka gibi... hele okul bilgisi güncellemek için kullandıkları fotograflar... bazı içerikler de mobil cihazdan girilmiş belli, yazının tam ortasında paragraf yapılmış alt satırda küçük harfle devam...
İlk 100, ilk 1000 ödüllü olsa, haber başına para, puan vs anlayacağım ama elektrik, zaman, cihazların kullanılarak yıpranması, hepsi israf... Adamların zamanları bol, o önemli değilde diğerleri milli servet yahu...

Az önce www.meb.k12.tr adresine girdim de, ilk sayfadaki okulların bir kısmı beni şoke etti..
Bir kısmını tenzih ederim, haberleri haber, duyuruları duyuru...
Bazıları da şaka gibi, tüm haberleri aynı tıklanmaya sahip okullar, okul nufusu 100 den az gözükürken ama bugün eklenen sıradan bir habercik 250 tıklama, acaip haber ve duyurular, sınıfta des anlatıldı (deney fotosu videosu falan olur, ben de ekliyorum ama öğretmenin derste işlediği konuyu uazmışlar).... şaka gibi... hele okul bilgisi güncellemek için kullandıkları fotograflar... bazı içerikler de mobil cihazdan girilmiş belli, yazının tam ortasında paragraf yapılmış alt satırda küçük harfle devam...
İlk 100, ilk 1000 ödüllü olsa, haber başına para, puan vs anlayacağım ama elektrik, zaman, cihazların kullanılarak yıpranması, hepsi israf... Adamların zamanları bol, o önemli değilde diğerleri milli servet yahu...
Hocam, bir beklentim olmadan sadece sistemi anlamak için bir süre boyunca siteyi geliştirdim. Olay tamamen her gün içerik girilmesi ve ziyaretçi sayısı. Şuan ilk 100deyiz. Ancak söylediğiniz gibi sıralamadaki okullar ve içerikleri beni de şoke ediyor. Ben her gün içerik bulmakla ve bununla ilgili yönergeye uygun metinler yazmakla uğraşırken bazıları ancak kopyala yapıştır veya okulla ilgili olmayan haberleri yayınlayarak haksız sıra elde ediyorlar. Hatta haberlerinde 25 bin görüntülenme olan bir okul gördüm bu ilginç geldi. 100-200 kişilik okulların hatta 60 kişilik ana okullarının bile günde o kadar ziyaret alıp sıralamada bulunması da ilginç geliyor. Ancak hakkıyla sırada bulunan ve hakkıyla ziyaret alan siteleri dahil etmiyorum bu söylediklerime. Dediğiniz gibi elektrik, zaman, cihazların kullanılarak yıpranması, hepsi israf.

Geri