Okul sitesi video ekleme sorunu

Kodla Büyü

Summer_06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Okul sitesine eklemek için dosyalar bölümüne mp4 uzantılı videoyu yüklüyorum. Ancak videonun sadece ses kısmı çalışıyor, görüntü yok. Yüklediğim dosyayı "dosyalar" kısmında açtığımda da böyle, içerik sayfasına gömdüğümde de. Sadece ses var. Neden olabilir?

Meb sitelerine Video yükleme özelliği yok hocam.

Arkadaşlar merhaba. Okul sitesine eklemek için dosyalar bölümüne mp4 uzantılı videoyu yüklüyorum. Ancak videonun sadece ses kısmı çalışıyor, görüntü yok. Yüklediğim dosyayı "dosyalar" kısmında açtığımda da böyle, içerik sayfasına gömdüğümde de. Sadece ses var. Neden olabilir?
Hocam, videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.

Not: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.

Hocam, videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor.

Not: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.
Teşekkür ederim.

.mp4 uzantılı görüntüyü okul sitesinin "Dosyalar" bölümüne yükledim, bağlantıyı kopyaladım. "pop up" kısmında bağlantıyı kullanıp yayınla dedim. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Meb sitelerine Video yükleme özelliği yok hocam.
hocam var ..az önce yükledim..Hem ilk açılış intro olarak hemde haber içeriği olarak.Sadece 10 mb den büyük ise google drive bağlantısı gerek,ama küçükse altta haber detayı yazdığımız yerde video ekle diye bir buton var ordan önceden dosyalarım kısmına yüklenen videonun bağlantı url sini yapıştırınca oluyor.

arkadaşlar web sitesine drive bağlantısıyla video ekliyorum masaüstünde sorunsuz çalışıyor fakat telefondan videoyu açmıyor çözümü nedir ?

arkadaşlar web sitesine drive bağlantısıyla video ekliyorum masaüstünde sorunsuz çalışıyor fakat telefondan videoyu açmıyor çözümü nedir ?
Hocam, Drive'dan dosya bağlantısını kopyalarken dosya bağlantısına erişim iznini açmış mıydınız? "Bağlantıya sahip herkes görüntüler." seçeneği...

Son düzenleme:
Yukarıda daha önce yazmıştım, hep şu şekilde ekliyoruz, telefonda da sorunsuz çalışıyor, Hocam:

"Videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor."

NOT: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.

Son düzenleme:
Yukarıda daha önce yazmıştım, hep şu şekilde ekliyoruz, telefonda da sorunsuz çalışıyor, Hocam:

"Videoyu okul Drive hesabına yükleyip bağlantıyı kopyalamanız (bağlantıya erişim iznini açarak), meb paneldeki içerik hazırlama sayfasında Video Ekle/Düzenle aracını tıklayıp URL bölümüne yapıştırmanız gerekiyor."

NOT: Bir de yapıştırdığınız URL'deki son / simgesinden itibaren yazan metni silip preview yazmanız gerekiyor.
Hocam aynen böyle yapıyorum zaten video farklı PC lerde denediğimde hep açıldı yalnız okul değil kişisel drive hesabımla ekliyorum, herkese açık yapıyorum ve iframe seçeneğiyle ekliyorum , telefonda da video önizlemesi görünüyor fakat tıkladığımda açılacak gibi dönüyor sonra siyah bir ekran kalıyor video oynamıyor bir türlü

Ben görseldeki gibi ekleme yaptım, mobil ve masaüstünde sıkıntısız çalışıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20210403_132713.jpg
    IMG_20210403_132713.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 37
Hocam aynen böyle yapıyorum zaten video farklı PC lerde denediğimde hep açıldı yalnız okul değil kişisel drive hesabımla ekliyorum, herkese açık yapıyorum ve iframe seçeneğiyle ekliyorum , telefonda da video önizlemesi görünüyor fakat tıkladığımda açılacak gibi dönüyor sonra siyah bir ekran kalıyor video oynamıyor bir türlü
Hocam, bir videoda bizim de buna benzer bir sorunumuz olmuştu hatta video bilgisayarda da açılmıyordu.
Sorun, ilginç bir şekilde, şöyle çözüldü:
Drive'daki video dosyasını bilgisayara indirdim.
Sonra Drive'ı açıp "Yeni - Dosya Yükleme" ile dosyayı tekrar yükleyip diğer adımları aynen takip ederek okul web sayfasına ekledim.
Bu işlemden sonra video düzgün çalıştı.

Dosyayı indirip tekrar yükleyerek denemenizi tavsiye ederim Hocam.

Son düzenleme:
Bir çeşit codec sorunu yaşıyorsunuz. Videoyu yardımcı bir programla küçültmek yada farklı blr formatta olan dosyayı mp4 e çevirmek gibi yapılan işlem sonucu kullandığınız yardımcı programla ilgili bir sorun olabiliyor. Böyle bir şey yaptıysanız farklı bir program deneyin.

Okul web sayfalarında artık kota özelliği geldiği için videoları oraya yüklemek pek kullanışlı değil bence, google drive da yine aynı şekilde kotalı.
O yüzden okula bir youtube kanalı açarak paylaşılacak videoları oraya yüklemek daha mantıklı geliyor ve ben o şekilde yapıyorum.
Kota sıkıntısı yok. Hem de içeriği eklerken Yerleştirme kodunu kopyala dediğimizde hiç sıkıntısız ekleniyor.

Geri