Okul sitesini derslerin blog sayfası gibi kullanma

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben şu an halihazırda dersimizin blog sayfası gibi kullanıyorum okul sitesini
Yani dersimiz adına bir içerik sayfası açtım. Sınav öncesi hazırlık sorularını , e-kitapları , derste konuyla ilgili oynadığımız flash oyunları, duyuralarımı, proje ödev konularını falan sayfamızda yayınlıyorum. En son mesela libre office indirme linki ve libre office calc e-kitabı yayınladım

Bir öğretmen arkadaşımın blog oluşturmak için çabaladığına tanık oldum ve aklımda benim şu an yaptığım gibi diğer derslerin sayfalarını hazırlamaları için her branşa bir oturum açma fikri geldi

Sizler ne düşünürsünüz bu konuda
Teoride çok verimli olur gibi geliyor bana ama pratiği bilemem

Zaten en fazla yapacakları belki bir test tarayıp yayınlamak olur , ödev konularını sınavla ilgili bilgiler vermek olur bunları yayınlarlar

valla hocam fikrinize sağlık angaryası olur biraz ama sayfası açılacak olan öğretmenlere kısa bir eğitim verirseniz olur bu iş

erencan' Alıntı:
Arkadaşlar ben şu an halihazırda dersimizin blog sayfası gibi kullanıyorum okul sitesini
Yani dersimiz adına bir içerik sayfası açtım. Sınav öncesi hazırlık sorularını , e-kitapları , derste konuyla ilgili oynadığımız flash oyunları, duyuralarımı, proje ödev konularını falan sayfamızda yayınlıyorum. En son mesela libre office indirme linki ve libre office calc e-kitabı yayınladım

Bir öğretmen arkadaşımın blog oluşturmak için çabaladığına tanık oldum ve aklımda benim şu an yaptığım gibi diğer derslerin sayfalarını hazırlamaları için her branşa bir oturum açma fikri geldi

Sizler ne düşünürsünüz bu konuda
Teoride çok verimli olur gibi geliyor bana ama pratiği bilemem

Zaten en fazla yapacakları belki bir test tarayıp yayınlamak olur , ödev konularını sınavla ilgili bilgiler vermek olur bunları yayınlarlar
Hocam,

Okul sitenizin linkini alırsak inceleriz. Uygunsa belki Bakanlığa teklifte bulunuruz.

Ben de kullanıyorum. Çok güzel oluyor. Fakat diğer branş öğretmenlerimiz sadece foto yüklemekle kaldılar. İçerik yüklemek bilişim dersi için çok uygun oldu. Kaynak problemi olan branşımız için bir çözüm sadece.

Hocam yaptığınız çalışmayı görmek isterdim okul sitenizde ama bunların çoğunu eba ile rahatlıkla yaparsınız gibime geliyor. Özellikle EBA Dersi kullanarak.

http://mehmetgedikortaokulu.meb.k12.tr/

şu an mesela ana sayfada yukarıdaki menü bölümüne Ders Blog ekledim. Altında derslerin sayfaları yer alacak
Dersimiz için kullandığım sayfa Okulumuz->Etkinlikler->Bilişim Teknolojileri
Ana sayfada yine Fatih Projesi adı altında öğretmenlere hazırladığım e-kitap ların indirme sayfası var.Aynılarını whasapp grubumuzda paylaşıyorum sonra siteye ekliyorum

Geri