Okul Web Sitemiz Yanlışlıkla Silindi

Kodla Büyü

komodor64

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar,

Okulumuz aynı binada iki farklı okuldan oluşmaktaydı. Geçen yıl alınan kararla iki okul birleştirildi. Dolayısıyla iki ayrı web sitemizde yeni isimde farklı bir alan adı ile oluşturuldu.

Bugün eski iki sitenin hala aktif olduğunu görünce ilçe mebbis sorumlumuza eski siteleri silmesini söyledik. Malesef oda yanlışlıkla yeni sitemizi sildi. Şuan siteye girmek istediğimizde sunucularımıza böyle bir site yoktur şeklinde hata alıyorum.

Konuyu silen sorumlu arkadaş Ankara' ya bildirdi.

Böyle bir durum yaşayan arkadaşımız varmı? İnşallah bilgilerimiz kaybolmaz, kaybolursa o kadar emek boşa gidecek.

Yardımcı olacak arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

Hocam,

Site silinirken bu verilere bir daha ulaşamazsınız diye uyarı verir. Ona rağmen silindiyse kurtarma ihtimali zor diye biliyorum.

Hocam ile sorduk yapılacak birşey yok dedi. Ankarayı aradık son yedekli haldeki dosyaları size gönderebiliriz dediler, Fakat göndermeye gerek kalmadan Ankara bilgi işlem sorumluluları siteyi 3 gün önceki yedek alınmış durumunda tekrar aktif ettiler.

Çok şükür hiç uğraşmaya gerek kalmadan haloldu.

Başınıza böyle bir durum gelirse direk Ankara bilgi işlem ile halledin.

Geçmiş olsun. Biz de öğrenmiş olduk böylece...

okul sitelerinin bile bu sıklıkta yedeklenmesi şaşırttı beni, tebrik etmek lazım.

günlük yedekleme yaptığını iddia eden büyük servis sağlayıcılar bile, bir olumsuzluk durumunda en güncel yedek olarak 1 hafta önceki yedeği gönderiyorlar.

bana bu durumda soruşturma açılır falan demişti bir mebbis yöneticisi. demek ki o da yanlış biliyor..

Geri