Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okul web sitesi yayın ekibi için mesaj atalım mı?

Konu, 'Okullar, Üniversiteler | Web Siteleri, Tanıtımları' kısmında hasan tarafından paylaşıldı.


 1. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.376
  Beğeni:
  378
  Mebpanel'de Destek bölümünde
  şeklinde bir yazı yazdım.
  İşe yararmı bilemiyorum ama sizde yazar mısınız? En azından kendime düşeni yaptım.
   
  omd, btybilişim ve coook bunu beğendi.
 2. k.cokol

  k.cokol Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.014
  Beğeni:
  16
  ben geçen hafta yayınladım direk yayınlandı. öyle bir onay gelmedi
   
  tarumoloji bunu beğendi.
 3. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.376
  Beğeni:
  378
  Gelsin diye.
  Okul sitesine eklediğiniz içeriğin görevlendirilen öğretmen taradından onaylanıp (onaylama imza yada paraf şeklinde olur) öyle yayınlanması gerekiyor. Yönetmeliğe uygun yapınca haber yapılması güçleşiyor.
  Siz her içeriği eklerken o görevli arkadaşlardan imza toplamakta zorlanmıyor olabilirsiniz ama biz zorlanıyoruz. Bazen de imza toplamak yerine çok kısa cümleler ve az görsel kullanarak işin içinden çıkmaya çalışıyoruz.

  İlgili konu:https://bilgisayarbilisim.net/konul...toplanti-tutanagi-durumu.176402/#post-1881298
   
 4. tarumoloji

  tarumoloji Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  372
  Beğeni:
  140
  Bunu yapan tek okul olabilirsiniz. :)
   
 5. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  679
  Beğeni:
  44
  hocam.kesinlikle katilyrum.su anda rahat arkadslar yarın her türlü angarya işi yaparken yönetmelik akıllarına gelir.devlet diyor hepinizin imzası olacak,herkesin haberden haberi olacak,web sitesinde güzel haberler olacak yazılanlari veliler, öğrenciler okuyor.bilisim öğretmeni diyor ki hayır hepsini ben yaparım.cumlelerde öğretmen gününü kutladık tarzı basit cümleler.
   
  hakanharuny, earl, serkan42 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 6. Yılmaz YALÇIN

  Yılmaz YALÇIN Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2017
  Mesajlar:
  525
  Beğeni:
  253
  Bizde de okulda etkinliği yapan veya okul sitesine içerik eklenmesini isteyen kişiler önce kağıt üzerinde haber içeriğini oluşturup web yayın kuruluna imzalatıyordu , bizde sonra yayınlıyorduk. İmzalı tüm belgelerde saklanıyordu. Pandemiden sonra bunu uygulayamadık maalesef. Dijital onay gelirse çok iyi olur.
   
  Mepol, hasan ve cahraz bunu beğendi.
 7. amip33

  amip33 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.557
  Beğeni:
  260
  Gerçekten çok güzel bir uygulama olur.. Sadece resmiyette kalan bir uygulama ama olması gereken birşey. En son müdürün onaylayacağı şekilde bir sistem gelebilir. Normalde 5 kişiydi herhalde web yayın ekibi ama fazla 5 kişi. Şöyle olabilir, 5 kişi tanımlanır web sitesine, bilgisayar öğretmeni, Edebiyat veya Türkçe Öğretmeni, Rehber Öğretmeni, Müdür Yardımcısı, Müdür... "1 tanesi kesinlikle okul müdürü olmak üzere 3 kişininin onayladığı haber yayınlanır" şeklinde birşey olabilir.
   
  earl ve msingil bunu beğendi.
 8. sumunu

  sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  848
  Beğeni:
  80
  Şahsen istemiyorum böyle bir yol. Ufacık 5 dk lık iş yapacaz milletin peşinde koşacaz. Devlet bu yüzden hantal diyoruz bence. Haberi WhatsApp dan atıyorlar bana. Ben de siteye atıyorum. Dallandırıp budaklandırmak istrmem ben. Ne olabilir ki haberde duyuruda. Çok bariz sıkıntılı bişey varsa uyarırım zaten. Sorun öğrenci fotoğrafları ise şu yaşadığımız süreçte bakan bile kendisi paylaşıyor. Bu kadar kasmayın ya
   
 9. coook

  coook Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  26 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.755
  Beğeni:
  95
  Çok iyi düşünmüşsünüz. Eminim çoğu okulda sorumluluk sadece BTR'lerde. Resmiyette olduğu gibi görevin tüm ekibe dağılması ve pratikleşmesi sağlanır.
   
  Mepol bunu beğendi.
 10. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  679
  Beğeni:
  44
  Hocam farkında değilsin ama örnek veriyorum ben Türkçe öğretmeni ile web sitesine bişey attığımda hocam çok güzel.cumlelernkurutor.olayi anlatıyor.yetersiz bulursa çocuklara daha fazla örnek yaptırıyor.siz basit ama sığ web siteleri istiyorsunuz
   
 11. sumunu

  sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  848
  Beğeni:
  80
  Bence Türkçe öğretmeniyle çalışmaya devam etmelisiniz.
   
  earl, lbaz, mned ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 12. eemree

  eemree Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  29 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.243
  Beğeni:
  162
  kusura bakmayın hocam ama, bence çok gereksiz bir istek, bt ci eklesin, türkçe öğretmeni umursamasın, mebbis şifresini unutsun, 2 gün geçsin, hadi hocam onaylamamışsınız diye peşine düş, arkandan sövsün, sonra idareci onaylasın canı isteyince, sonra müdür şu fotograf güzel olmamış desin, bt ci güncellesin, tekrar türkçe öğretmeni.... hoop bir daha baştan, loop a girdi...
   
  bahar0147, rose_tek, mned ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 13. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  679
  Beğeni:
  44
  ben foto çekerim,yazıyı atarım,ama okulda olan olaydan kimsenin haberi olmasın.
   
 14. sugibi

  sugibi Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Kasım 2010
  Mesajlar:
  360
  Beğeni:
  107
  Bir kıssa...
  Öğrenciler ve görevli öğretmen arkadaşlar aşağıda bir programı yürütüyorlardır tören alanında.
  Sunucudan 1 tane, görevli çocuklardan 1'er tane, toplu olarak kutlama ekibinden(öğrenciler) 1 tane fotoğraf alıyorum.(Site için değil!)
  Konuşmalar uzayınca ya da konuşanlar tekrara binince diyorum ki tamamdır, yeni bir yüz çıkmayacak...
  Sitemiz üyelerinden bir arkadaşımızın dijital panosuna, görselleri photoshop'da işleyip giriyorum.
  ...
  600 kişi, tören bitip içeri girerken girişteki televizyona bakıp bu hangi haftanın töreni diyor. "Az önceki tören" dediğimde afallıyorlar; özellikle de öğretmen arkadaşlar.

  Şimdi...bu tür güzellikleri ne kadar hızlı yaparsan, incelikli yaparsan yap madalya yok. Bu daha iyi olmuş diyen yok. Beğendik diyen yok. Branşın hiçbir icraatında geridönüş olmadığı gibi. Ama çocuklar okula girerken görmediyse sonraki ders arasında okul girişinde izdiham oluyor ve mutluluklarını görünce bir nebze yorgunluğum gidiyor. Lakin aynı içeriklerden birazını okul sitesine girmek var bir de. İşte o ölüm. Az önceki törende, sanki diğer törenlerde de defalarca "Şu sınıflarınızın başında durun" dememişsin gibi arkada 3'lü 5'li gruplar halinde öğretmen-öğretmen halinde ya da öğrenci-öğretmen halinde paslaşan ve tören alanına kim çıkarsa çıksın bu muhabbet ortamını yani saygısızlığı normalleştiren ve geyik yapanların birkaçının web yayın komisyonunda da olduğunu hatırlayıp söylenirsin.

  Şimdi bu adamlara web sitesi içeriklerinin girişi,kontrolü ya da onayı gibi bir görev versen, şifresini unutan, onay veremeyen, veya bir imza atacak diye teşrifini bekleyeceklerin olur... Diğer taraftan işimi yapıyorum ama neden hep ben yapıyorum, yapıyorum takdir yok, kağıt üstünde herşey mükemmel, neden bir tek ben yoruluyorum? Memlekette zaten müdürü bile yöneten başka bir müdür var. İş bilmeyenler yapıp rezil edeceklerine becerikli birileri el atıversin itibarımız yürüsün düşüncesinden nefret ederim. Yapamıyorsa yapamasın, beceremesin, ceremesini kendisi çeksin umrumda değil. Anlayışım bu.

  Okulda kutlama-tören-anma kim yazılırsa yazılsın işi yapan yani kotaranlar hep aynıdır zaten. Sen kimi görevlendirirsen görevlendir. "Bu sefer kutlama ekibi farklı olsun" desen de o adamlar yine seni bulur ya "Geçen seneki programı siz yapmıştınız di mi?" diye başlar ya da kendilerini gerizekalı gibi tasvir edip "İnternete nereden giriyorduk, kutlama için bir-iki şiir bulayım" der yine fıttıran sen olursun. Bunlar saymakla bitmez. Sanıyorum ki sizin okulunuzda da biraz değişmekle beraber İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAK BİLGİ ve DENEYİMLERİ HAYATINA SOKMAK KONUSUNDA ÜLKEM ÖĞRETMENİNDEKİ DİRENÇ HİÇBİR TOPRAK PARÇASINDA YOKTUR ! Özellikle teknoloji kullanımı konusunda.

  3 gün sonra bir mesaj gelir Google'dan.
  "İşletmeniz şu kadar ziyaret edildi, fotoğraflarınız yorumlarınız fark yaratıyor" falan filan.
  Okul Sitesi arayüzünden teknik ekibe mesaj atıyorum cevap yok, 1 hafta sonra "Ne oldu o iş?" diyorum; öğlen yemeğinde aramışım gibi üst perdeden bi cevaplar bi cevaplar...
  Bu arada kutlamayı yapan ekibin de web komisyonunun da başı üstünde pireler uçuyordur...
   
  kaya23, rose_tek, maliaydogan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 15. EgegGe

  EgegGe Site Gezgini

  Kayıt:
  27 Mayıs 2018
  Mesajlar:
  86
  Beğeni:
  15
  Teknik destek çok ilginç yahu, 2 tane destek bileti açtım Aralarında 3 gün var, sonradan açtığım talebe önce cevap geldi, daha önce açtığım talebe ise verilen cevaptan 2 gün sonra cevap geldi. :D :D
   
 16. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  679
  Beğeni:
  44
  Hocam,bütün sene okul web sitesine bakmayan öğretmen öğrenci varken ,bence ne kadar çok öğretmeni isin.icine alırsak o kadar iyi,biri.demiski onay vermeyecek,o sizin sorununuz deilki?
   
 17. msingil

  msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2011
  Mesajlar:
  389
  Beğeni:
  96
  Çok mantıklı bir istek,desteklemek gerekir.
   
  Mepol bunu beğendi.
 18. Bahadır1980

  Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  517
  Beğeni:
  35
  Bence olması gereken bir durum. Okul müdürü bu konuyla ilgili bana "Bir matbuu hazırlayalım, haber yapmadan önce doldur bana göster ben imzaladıktan sonra haberi yap" dedi. Ben de ona şu teklifi götürdüm ve kabul etti "Hocam dedim teknoloji kağıt işini azaltmak için var zaten. Ben haberi yapayım. Resimleri ekleyeyim. Hadi neyse yazayım. Taslak olarak kaydedeyim. Siz ne zaman müsait olursanız okuyun ve yayınlayın". Tek tek onay olmasa da pandemiden önce böyle çalıştık.
   
  Mepol ve Yılmaz YALÇIN bunu beğendi.
 19. kazuo

  kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  564
  Beğeni:
  137
  Böyle bir düzenleme gelmez. Bakanlık istese bu düzenlemeyi şimdiye kadar bin defa yapardı, ama istemiyor.

  Benzer bir durum canlı dersler konusunda da var. Benim çevremdeki hiçbir idareci canlı ders yapmıyor. Bakanlık bunu görmüyor mu, sistem üzerinden görüyor. Yaptırımı geçtim, idareciyi uyarmıyor bile. Çünkü altta kalanın canı çıksın.
   
 20. EgegGe

  EgegGe Site Gezgini

  Kayıt:
  27 Mayıs 2018
  Mesajlar:
  86
  Beğeni:
  15
  Katılıyorum hocam, eğer böyle bir düzenleme olacak olsaydı çoktan yapılırdı. Bana da WhatsApp üzerinden gönderiliyor. Basit düzenlemelerle 5 dakikada hallediyorum. Zamanımı yediği söylenemez :)
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal