Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Okul web sitesi yayın ekibi için mesaj atalım mı?

Konu, 'Okullar, Üniversiteler | Web Siteleri, Tanıtımları' kısmında hasan tarafından paylaşıldı.

1. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Ne diyeyim, "doğayı sev yeşili koru !!!" durumuna Allah kimseyi düşürmesin.

2. Karayeller

Karayeller Aktif Üye

Okul web sitesini düzenleme görevi için ek ders ödemesi de olmalı bence. Çok öğretmenli(diyelim 5-6 bilişim öğretmeni var) meslek okullarında sorun oluyor . Kimse görev almak istemiyor.

kazuo bunu beğendi.
  3. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

Götürü hesabı mı parça başı mı para olsun. Atılan fotoğraf sayısı kadar da para olabilir.
    İnşallah sizde benim gibi ironi yapıyorsunuzdur.

yenersonmez ve hasan bunu beğendi.
  4. Karayeller

Karayeller Aktif Üye

Bu dönem başı bizim okulda yaşananları görseydiniz çok ciddi olduğumu anlardınız. Görev almamak icin dilekçe verenler,arkadan haber yollayarak beni yapmayın diyenler. Evde bilgisayarım yok diyenler, çocuklarım uzaktan ders yapıyor bilgisayarım müsait değil diyenler, bu görevi alırsam başka bir şey yapmam diyenler. Daha yazayım mı yeterli mi Sayın Öğretmenim?
    Bu iş için ücret olursa belki talip olan olur ya da üstüne bu görev kalan karşılığında ücret alıyorum diye avunur.

5. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam çok doğru diyorsun ama bt rehberlerinin asli görevi olduğu için bize yani bt rehbercilere yaramaz ama meslek lisesindekiler için ya da btr olmayanlar için bence de 1 saat de olsa ücret ödenmeli.

6. bil_for

bil_for Seçkin Üye Seçkin Üye

Asli görevimiz bu kurulun bir üyesiyiz. Tek sorumlusu değil...

7. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bt rehberliği görevlendirmesinde yapılacakların hepsi asli görevidir bt rehberinin. ama bt öğretmeninin değil. ama bt rehberi komisyon/kurulun çalışmasını istemesi, her şeyi kendisinin yapmaması da en doğal hakkıdır.

Bir de bazı arkadaşlar yazılı kağıtlarında, etkinliklerde vs. BT Rehber öğretmeni, bt ve yazılım öğretmeni gibi şeyler yazıyor. Bizim branşımız "Bilişim Teknolojileri". Bilişim teknolojisi yazanı bile düzeltmek lazım.

EgegGe bunu beğendi.
  8. btybilişim

btybilişim Site Gezgini

Bırakınız zamanı, kafa yedirtir insana; çok etkinlikli bir okuldaysanız hele.
    Aslında buradaki asıl mesele, herkesin görevini yapması; işin azlığı-çokluğu vs. değil. Biz her şeyi aman elime mi yapışacak, yapayım deyip yaptıkça iş üstümüze başımıza yapışıyor, kalkmıyor. Ben de yapıyordum evvelden, ama artık yapmak istemiyorum gerçekten. Ona harcayacağım vakte açar bir kitap okurum, kurs dinlerim daha iyi benim için. Neden vaktimi boşa harcayayım ki?
    Ama burada hata benim, biraz acemilikten gelen. İşi en başından rayına oturtmak gerek. Siz iyi bir şekilde durumu anlatırsanız, karşıdaki de anlayacaktır kanâatindeyim. Yok kimse yapmazsa işi biz neden tek başımıza üstlenelim ki?
    Neyse... Ne geliyorsa başımıza aslî görevlerimizi bilemeyişimizden geliyor herhâlde. Bir de çok yardımsever oluşumuzdan. Hah...

bogrt ve EgegGe bunu beğendi.
  9. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye

Kadromun bulunduğu okul tek müdürlük ilkokul ve ortaokul olarak 2 okul var haliyle 2 okul sitesi var . Akıllı tahtamız yok diye başka okulda btr oluyorum etti mi sana 3 okul . 3 okulun web sitesi güncelliyorum bazen yeri geliyor saatlerimi alıyor bir de onun bunun onayını beklersem yandım . Zaten mevcut durumumdan nefret ediyorum çünkü

EgegGe bunu beğendi.
  10. btybilişim

btybilişim Site Gezgini

@hasan hocam, sizin yazdığınıza benzer bir şekilde ben de yazdım destek kısmından. Müdür yazıyı okumuş, arkasından iş çevirdiğimi söyledi bana geçenlerde.o_O Sanki orada yazılanları sitede ekli herkesin görebileceğini ben bilmiyorum. Çok ilginç. Kendisine daha evvel de belirtmiştim, yine açıkça belirttim, artık haber yapmak istemediğimi, web yayın ekibinin benden ibaret olmadığını... Gerisini kendisi düşünsün artık.

11. MaviAteş

MaviAteş Aktif Üye

Olaya hiç şu açıdan değinilmemiş.

Ben siteye haberin yazısını yazmakla ilgili çok zorlanıyorum. Etkinliği yapan kişi whatsapp 'tan 3-4 tane duruma göre 20 tane fotoğrafı bir seferde gönderiyor, hocam Hava müzesi gezimiz yazıyor. Bitti.

Ben nereden bileyim, oraya kim gitti, neden gitti, ne zaman gitti. Hangi amaçla gitti.
    Web sitesine eklemesen, suçlu olursun. Öğretmen der, ben gönderdim.

O yüzden, tam da resmi yazıda belirtildiği üzere, bir komisyon olmalı. Biz Bu komisyonun TEKNİK SORUMLUSU Olarak,
    Birisinin yazdığı, (Türkçe - Türk Dili Öğrt.)
    Birisinin Pedagojik olarak onayladığı (Resim - Yazı) (PDR Öğrt.)
    içeriğin metnini kopyala yapıştır, Bitiş tarihini seç, etiketlerini belirle, manşet resmini belirle.
    Başlıkları H1- H2 olarak ayarla, Fotoğrafları Sisteme yükle, Haber içine ekle, Foto galeri olsun.

işlerini yapmalıyız.

Bu arada, herkese sisteme girme yetkisi verilebiliyor. Bir zahmet girip haber ekle deyip, oradan düz metin olarak yazsınlar.

server06 ve kazuo bunu beğendi.
  12. impetus23

impetus23 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence artık her öğretmen sorumlusu olduğu etkinlik vs. için haberi ve duyuruyu kendisi girmeli. Aksi halde çok koştururuz hangi fotoğrafı yükleyeyim, duyuruya ne yazayım, böyle oldu mu bir bakın vs. Sonrasında eklenen içerikler, kurul üyelerinin onayına sunulmalı. Şu devirde öğretmenlerin yapamam, edemem, anlamam gibi şikayetleri kabul edilemez.

bogrt bunu beğendi.
  13. hasan

Cevap yazmışlar, yeni gördüm.

omd, bogrt, btybilişim ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. bogrt

bogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynen öyle... Facebook,instagram vs. her türlü ortamda herşeyi paylaşan + pandemi döneminde iyice dijitalleşen herkes web haberi de paylaşabilir.
    Herkese yetki verilsin, web için 5 dakikalık bir kurs verilse yeter.
    5 dakikalık bir iş, ne olacak elimize mi yapışacak demeyin(btr olmayan öğretmen için diyorum). Çünkü geçtiğimiz yılın birinde 1 yıl boyunca yaptığım haberler için hesap ettim ayırdığım zamanı, dolu dolu tam 20 saat. +öncesi haber için uğraşlarımı hiç hesap etmedim.
    Kısacası artık içimden yapmak gelmiyor. Ki bu bir ekip işi. Tek başına götürmekten yoruldum.
    Tükenmişlik sendromu bu olsa gerek... o_O

Son düzenleme: 7 Nisan 2021
    omd bunu beğendi.
  15. Giraffe21

Giraffe21 Üye

Hocam tek tek herkesin görmesine gerek yok Web Sitesi Yönetim Paneli sol sütünde bulunan kullanıcılar sekmesinden kendinizi ' internet sitesi yayın ekibi yöneticisi' olarak tanımlayın yeter

16. MaviAteş

MaviAteş Aktif Üye

Yönetmelik de herkesin görmesi, onaylaması gerektiği yazıyor. Arkadaş o yüzden bu başlığı açmış.
    Teknik olarak değil, idari olarak herkes görmek zorunda.

omd bunu beğendi.
  17. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bir sene her haber için istenen şekilde rapor çıkarıp herkesten imza aldırdım. O yıldan sonra müdür yardımcıları siteye haber eklemeyi öğrendiler. Kendileri ekliyorlar her şeyi.

bogrt ve hasan bunu beğendi.
  18. hasan

Hangi ekibin yöneticisi?

İyi niyetle yaklaştığınızın farkındayım fakat iyi niyet başınıza birşey geldiğinde sizi kurtarmaz. Herşey iyi giderken kimse birşey demez ama sorun çıktığında da kimse destek olmaz, olsa bile faydası olmaz.

19. omd

Bakanlığa da söyleyelim yolladıkları yazıya gerek yok geri çeksinler :D

20. omd

[​IMG] [​IMG]
    +

Leyla ile Mecnun güzel diziydi. Exxen'de yeni bölümleri çekilecekmiş. Erdal Bakkal ikna olmamış henüz diyorlar.

hasan ve zulfikar1985 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal