Okul web sitesi

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba lar acaba benim okulun sitesi günlük kullanım süresi düşük te acaba sebebi ne olabilir

İlçedeki sıralamamız düşükmüş bizimde idare söylüyor, yukarı çıkarmak için neler yapılabilir?

Kaç gündür otu çöpü haber yapıyorum, çocukları alıp siteye girmelerini sağlıyorum ama sıralamam değişmiyor hocam. Bıraktım o işi artık. Bence okuldan ne kadar girersen gir değişmiyor tek bir ip üzerinden olduğu için reyting artmıyor. Dışardan giriş yapılmasını sağlamanız gerek.

hocam dışardan giriş daha etkili aynen..
bu arada bende okul web sayfasına her sınıfın resmini atmak isityorum ama nasıl olacak yapamadım..sınıflarımız diye bir menü var..menüde 5a 5b...diye linkler var ama resimleri nasıl bağlantı kuracam çözemedim

Çocukların resimlerini velilerinin izni olmadan web sitenizde yayınlamayın. Şikayet olduğu anda başınız ağrır.

hocam web sayfasınının güncellemelerindede çocuk resmi dolu nasıl olacak.okulda yapılan programların fotolarında hep cocuklar var
Hocam okullara konu ile alakalı bir yazı göndermişlerdi(Kişisel verilerin korunması). Çözüm olarak velilerden çocukların resimlerini kullanmak için izin yazıları vb işlem yapan arkadaşlar olmuştu.

hocam dışardan giriş daha etkili aynen..
bu arada bende okul web sayfasına her sınıfın resmini atmak isityorum ama nasıl olacak yapamadım..sınıflarımız diye bir menü var..menüde 5a 5b...diye linkler var ama resimleri nasıl bağlantı kuracam çözemedim
hocam fotoğraf galerisi linki vereceksiniz yukarıdaki açılan menüden ;)

Arkadaşlar merhaba benimde size bir sorum olacak. Bende sitemize dosya ekledim dosyaya tıklayınca dosya bilgisayara indiriliyor.Böyle olmasını istemiyorum dosya ekli yazıya tıklayınca bilgisayara indirmeden dosyanın aynı sayfada ya da başka bir sayfada açılmasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim acaba??

hocam dosyanizi fosyalar kismina ekleyin. Sonra icerik olustura girin haber yada duyuru. Icerik kismina indirmek icin tiklayiniz. tiklayiniza link verin hemen usteki baglanti ekle kaldirdan. sonra acilan pencereye url kismina dosyalar kismina eklediginizin linkini yapistirin tamam diyin. olay tamamdir istediginiz gibi.

aslında öğrenci ve öğretmen fotosu hatta öğretmen ismi bile yazmak doğru değil, konuyla ilgili yazı var zaten, kişisel bilgilerin korunması kanunu, okullara gelmişti, hep elimin altında tutarım yazıyı

Ekli dosyalar

• 20013425_kiiselverilerinkorunmas.rar
    253.2 KB · Görüntüleme: 64
Arkadaşlar okul sitesi sıralamasında bizden önde olan okullara bakıyorumda haber paylaşımları bizden az, görüntülenme sayıları ve beğeni sayılarıda az. neye göre oluyor bu sıra önlerde olmak için ne yapmalıyız.

Evet, zeka-akıl-beceri oyunları dile bir sayfa yap,
Açıklama ve Etiketi de oyun, Meb oyun, MEB game, MEbden oyun,... gibi olsun.
2 ay bağlantısı dursun. MEB oyun diye aratıldığında Google'da ilk sayfalarda site görünmeye başlayınca okul sştesş Ana sayfadan bağlantıyı kaldır. Ama siteniz sayfası google^da görünür. Site Haber ve duyurularında ziyaretçisi ve beğenisi az olsa da sıralamada maşallahı olur.
:)

Arkadaşlar merhaba lar acaba benim okulun sitesi günlük kullanım süresi düşük te acaba sebebi ne olabilir

Okul için sosyal medya sayfaları açmak etkili oluyor hocam. Kimsenin aklına okul web sitesini ziyaret etmek gelmez, ama sosyal hesabında karşısına çıkarsan merak edip tıklar.
Ben de bu sebeple face, instagram ve youtube kanalları açmıştım okulum için, günlük 10-20 olan tıklanma sayısı 300-400 lere çıkmıştı.
Türkiye genelinde ilk 100'e girdik, okuldan nezaketen bir teşekkür beklerken o sayfaların kapatılması istendi. O gün bugündür hevesim kaçtı bıraktım site işlerini.
Bunca tecrübeden sonra demem o ki, çokta kasma yani..

Okul için sosyal medya sayfaları açmak etkili oluyor hocam. Kimsenin aklına okul web sitesini ziyaret etmek gelmez, ama sosyal hesabında karşısına çıkarsan merak edip tıklar.
Ben de bu sebeple face, instagram ve youtube kanalları açmıştım okulum için, günlük 10-20 olan tıklanma sayısı 300-400 lere çıkmıştı.
Türkiye genelinde ilk 100'e girdik, okuldan nezaketen bir teşekkür beklerken o sayfaların kapatılması istendi. O gün bugündür hevesim kaçtı bıraktım site işlerini.
Bunca tecrübeden sonra demem o ki, çokta kasma yani..
Mudur ill siralarda olmak istiyor ve bunun paylasimla olacagini saniyor. Bizim boyle bir sorumluluvumuz yok diyemiyorsun

Ben zamanında çok uğraştım Türkiye 28i bile oldum. Size yöntemi açıklıyorum. Cep telefonunda sürekli olarak hücresel veriyi açıp kapatın ve web sitesinin anasayfasını yenileye basın. Anasayfada popup varsa bu işlem siteye 2 kere girmiş sayıyor. Bunu günde 500 kere yaparsanız 1000 kere siteye girmiş sayar sizi. Ne kadar çok yaparsanız o kadar girersiniz. Ben bıktım bıraktım artık 2 senedir ilde birinciydim Türkiyede de ilk 100 ü zorluyorum ama bıraktım artık. Boş vaktiniz çoksa deneyin farkı göreceksiniz. Ama her gün 500 kere girerseniz aylı kyaklaşık 6 gb veri gider. Cep paketiniz sağlam olmalı :)

Geri