Okul WhatsApp grubu hakkında

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okul için kurulan whatsapp grubunda milli eğitimin resmi yazılarını paylaşmanın yasak olması gibi bir durum var mı arkadaşlar ? Face , instagram, youtube gibi mecralarla ilgili yazı var ama whatsapp ile ilgili bir yazı bulamadım sanki ? Var mı net bilgisi olan ?

Gelen yazılar nilgilendirme amaçlı değil mi? Yanı duyru vs vs. "gizli" ve "kişiye özel" olmamak, kişisel verileri paylaşmamak şartıyla bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum sayın hocam.
Kişisel olarak okul resmi grubunu yönetiyorum. Gelen yazıdaki gereksiz ayrtınlıları wordde silerek kendme mail atıyorum oradan da whatsappa yapıştıryorum
Pratik bir çözüm. Aslında DYS'de KEP aktif olsa sorun kökünden hallolacak.

Tam tersi yani Whatsapp ile tebliğ edilebileceğine dair bir ilçe MEM yazısı var. Tabii geçerliğiliği bütün ülkeyi kapsar mı tartışılır: https://www.ogretmenlersitesi.com/o...sapp-ve-mailler-resmi-yazi-niteliginde/44629/

Bir de bir sendikanın Whatsapp’ın bu yolla kullanılmasın diye bir talebi olmuştu MEB’ten. Sanırım hala cevap gelmedi: https://www.ogretmenlersitesi.com/mudurlerin-watsapp-talimatlari-meb-de/45302/
Hocam her kafasına esen, her iletişim yolu ile gönderilen yazıya resmi yazı diyemez. Öyle olsaydı, ben de öğretmenlere duman işareti ile gönderdiğim mesajlar resmi yazı niteliğindedir diyebilirim. E-imza gibi ya da ıslak imza gibi yazının ilgili kişiye ulaştığının kanıtlanması sağlanmazsa, o yazıya resmi yazı diyemeyiz bence.

Hocam her kafasına esen, her iletişim yolu ile gönderilen yazıya resmi yazı diyemez. Öyle olsaydı, ben de öğretmenlere duman işareti ile gönderdiğim mesajlar resmi yazı niteliğindedir diyebilirim. E-imza gibi ya da ıslak imza gibi yazının ilgili kişiye ulaştığının kanıtlanması sağlanmazsa, o yazıya resmi yazı diyemeyiz bence.

Hocam ben kişisel fikrimi yazmadım zaten.
Soran arkadaşa yardımcı olmaya çalıştım.

daha önce çalıştığım bir ilde valilik watsap gibi araçlarla resmi emir ve yazı gönderilmemesini bu uymayanlar hakkında işlem yapılacağını belirten yazı yayınlatmıştı.
müdürler korkudan altlarına mıçtılar açtıkları grubu dahi kapatmaktan acizdiler bir hafta boyunca onlarla uğraştık.

Geri