Okul Zil Programı

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar.
Uzun zaman önce kodlamasını yaptığım okul zil programını tamamladım. Bir kaç eksik özelliklerini hallettikten sonra kendi okulumda denedim. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

on93Rb.png

Program hakkında;
  • 18 saate kadar zil saati eklenebilir.
  • Programın bilgisayar başladığında otomatik olarak açılması ayarlanabilir. (Antivirüs programını ayar yapana kadar devre dışı bırakıp Ayarlar => Başlangıca Ekle yaparsanız sorun çıkmayacaktır.)
  • Öğrenci, öğretmen ve çıkış zil sesleri ayarlaması yapılabilir. Ayrıca İstiklal Marşı, Saygı Duruşu, Siren veya özel bir ses de eklenebilir.
  • Bir güne girilen zil saatleri tüm hafta içine veya hafta sonuna kopyalanabilir.
  • Seçili günü silme, haftayı silme veya hafta sonunu silme yapılabilir.
  • Ana ekranda çalmış olan zil saatleri vurgulanarak sıradaki saat belirginleştirilmiştir.
  • Haftanın hangi günlerinin aktif olacağı seçilebilir.
  • Zil seslerinin kaç saniyesinin çalınacağının ayarlaması yapılabilir.
  • Program açıkken durumu aktif veya pasif durumuna getirilebilir.

Yukarıda belli başlı özelliklerini yazmaya çalıştım. Beğenip kullanan olabilir diye buraya bırakıyorum. Yorumlarınızı da bekliyorum :)

Ekli dosyalar

• Yegâne Okul Zili 1.6.rar
    9.1 MB · Görüntüleme: 128
Hg zil pro bazen hata veriyor. Süper zilde de hafta sonu ders ekleme olayı yok. Tüm ihtiyaçlara cevap veren bir program yapmışsınız. Elinize sağlık Teşekkürler

Alet çantasında bulunsun. Teşekkürler.

Ayarlamaları yaptığımızda sil sesleri sabit bir adreste kaydediliyor sanırım veri tabanına. Örneğin belleğin içinden ayarlamaları yaptım G:\Yegane Okul Zili 1.6\sesler\zil.mp3 şeklinde kaydediliyor. Klasörü başka bilgisayara kopyalarsam ses bulunamayacak. Sabit adres yerine exe'nin konumuna göre adres değişirse klasör başka yerlere aktarıldığında sorun kalmaz.

Son düzenleme:
Alet çantasında bulunsun. Teşekkürler.

Ayarlamaları yaptığımızda sil sesleri sabit bir adreste kaydediliyor sanırım veri tabanına. Örneğin belleğin içinden ayarlamaları yaptım G:\Yegane Okul Zili 1.6\sesler\zil.mp3 şeklinde kaydediliyor. Klasörü başka bilgisayara kopyalarsam ses bulunamayacak. Sabit adres yerine exe'nin konumuna göre adres değişirse klasör başka yerlere aktarıldığında sorun kalmaz.
Aynen öyle hocam. Güncelleyip tekrar yüklerim. Öneriniz için teşekkürler.

Hocam bir de teneffüste zil çalmak için özelliği olsa tadından yenmez. Elinize emeğinize sağlık...

Okuma saati eklense güzel olurdu. Haftanın belirli günü ve saatinde okuma saati başladı, okuma saati boyunca fon müziği çalınsa sonunda da okuma saati bitti anonsu çıksa güzel olurdu.

her güne farklı saat atama varmi misal cuma günü namazdan dolayı biraz erken calmak icin manuel caliyoruz yani cuma 4. saat 13.00 de degilde 12.55 de calsin diger günler 13.00 de calsin gibi birsey.

Geri