Okul Zil Programı ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü 2012

Kodla Büyü
meraba hocam, programda tanımlayabileceğim ve standart paralel port adresleri 0378H 0379H 037AH 0278H 0279H 027AH LPT3 03BCH 03BDH 03BEH şeklinde d100 adresi tanımlama yaptığımda hata veriyor.
belki bios ayarlarında kullandığınız kartın adresini değiştirme gibi bir imkan olabilir kullandığınız program sanırım test amaçlı ve lpt portları kontrol ediyor, aygıt yöneticisinde kartın kullanacağı adresi tanımlama gibi bir imkan varsa ancak öyle olabilir. başka çözüm yoluda aklıma gelmiyor. iyi günler

bu programı hazırlayan arkadaşa teşekkür ederim. süper. geçen yıldan beri kullanıyorum. toplamda 35 - 40 liraya mal oldu. süper. tavsiye ederim.

hgx2 kesme aparatını elektronikçiye yaptırdık. açma kapamayı yapıyor ama zil sesini verince düdük öter gibi kulağı tırmalayan bir ses çıkıyor hoparlörden. Sorun nerden kaynaklanıyordur?

recepolmez' Alıntı:
hgx2 kesme aparatını elektronikçiye yaptırdık. açma kapamayı yapıyor ama zil sesini verince düdük öter gibi kulağı tırmalayan bir ses çıkıyor hoparlörden. Sorun nerden kaynaklanıyordur?
aparatın ses ile bir bağlantısı yok hocam, büyük ihtimalle ses bağlantısında bi karışıklı olmuş olabilir. ( açık unutulmuş mikrofon, ses kablosunu line girişi yerine mic girişine takma, bilgisayarın ses çıkışı yerine ses girişine takma... gibi)

Merhabalar. Bu programdaki gibi açık olan bilgisayarı hafta içi farklı bir saatte, hafta sonu farklı bir saatte kapatacak bir program var mı? Aradım taradım bir türlü bulamadım. Bulduklarım her gün aynı saatte kapatıyor. Teşekkürler.

sayego' Alıntı:
Sayın hocam ellerinize sağlık güzel bir program hazırlamışsınız. Ancak artık yeni masaüstü bilgisayarlarda lpt portu yok, bunu yerine bu sorunu pci veye pci-e kart kullanarak hallediliyor. Ancak bizim aldığımız pci-e kartın giriş/çıkış adresi "D100" fakat program sadece h278, h378 adresleri görüyor. Şu anda ben amfi kontrolünü LPT Port Utility i386/x64 adlı programla yapıyorum. O programda port adresi default haricinde elle de girilebiliyor. programda yapılacak bir değiklik veya ekleme ile sanırım bu sorun çözülür. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
hocam usb yi lpt portuna dönüştüren adaptör de sorunun çözümü olabilir.

musto44' Alıntı:
Merhabalar. Bu programdaki gibi açık olan bilgisayarı hafta içi farklı bir saatte, hafta sonu farklı bir saatte kapatacak bir program var mı? Aradım taradım bir türlü bulamadım. Bulduklarım her gün aynı saatte kapatıyor. Teşekkürler.
BİOS ayarı ile yapabilirsin.
PC power düğmesine bastıktan sonra
(delete) ile biosa girin. oradan (power management) e girin. (wakeup) ile ilgili seçenekler vardır. anakarttan anakarta değişiklik gösterebilir.
Hangi saati ayarlarsan PC kendini otomatik açıyor.
Kapatma işinide Zil programından yapabilirsin.

ilk indir kısmında istartsurf illeti de var otomatik setup içinde görünce direkt kapattım.Yükleyecek arkadaşların dikkatine.

Harika yazanın eline koluna sağlık.Keşke bağış gibi bir seçenek olsaydı da ufak miktarlar atsaydık:)Yabancı ücretsiz yazılımları indirince öyle yapıyorlar:)

Hocam iyi günler
Programınız kullanmaya çalışıyoruz fakat bazı problemlerimiz var yardımcı olursanız seviniriz
1. Programı çalıştırdıktan sonra ekrana hemen gelmiyor görev yöneticisinden baktığımda arka planda çalışıyor ama ekranda yok nedeni ne olabilir
2. comdlg32.ocx dosyasını kopyalayıp çalıştırdan regsvr32 c:\windows\system32\comdlg32.OCX çalıştırınca 0x8002801c hata koduyla başarısız oldu şeklinde mesaj alıyoruz neden olabilir.

sistem win7 32 bit
athlon dual core 4600 işlemci 1,5 gb ram

merhaba kardeş,
hala bu konuyla ilgileniyor musunuz bilmiyorum.bana bu devre lazım. bulunduğum yerde yaptıramazsam bana ücreti karşılığında gönderebilir misiniz.tşkler.

Ben bu programın kısayolunu BAŞLANGIÇ klasörüne attım.
Ancak bilgisayarı açtığımızda kendisi başlamıyor. Her sabah kendimiz çalıştırmak zorunda kalıyoruz.
Bir yerde hata mı yapıyoruz? Var mıdır pratik bir yolu?

:D ben de çalıştırdım okulda, el emeği malzeme 50 lira aldılar.
teşekkürler hocam. ders sırasında anfi sesinden kurtardınız bizi.

hazarpapak' Alıntı:
Arkadaşlar bu aparatı parasıyla yapabilecek varmı? Okulumuza 2 tane lazım.
Hocam devre çok basit, eli havya tutan biri için delikli plakete montajı 5 dakika bile sürmez. Nerede görev yapıyorsunuz bilmem ama çevrenizde bu montajı yapabilecek kişiler mutlaka vardır.

Hocam programı 1-2 senedir kullanıyoruz çok güzel ellerinize sağlık ancak bazı sorunlarımız var;
* Çok geç açılıyor başlangıça koyduk XP yüklü eski bir bilgisayar arada amfi cihazıda var
20 dakika bazen 30 dakika sonra açılıyor görev yöneticisinde program çalışmıyor hatasında bekliyor sonlandırma yapmadan bekleyince
kendisi 20 dakika sonra çalışıyor.
* Farklı hızlı bir bilgisayara bağladık LPT bir türlü amfiyi açmadı
LPT 1- 2- 3 hepsini denedim yeniden başlattım ama olmadı hatta aygıt yöneticisinden ECP yazıcı bağlantı noktası LPT ayarlarını bile kurcaladım kesmeye izin ver vb şeklinde ayarlar var orada ama gene de olmadı.
Yardımcı olmanızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Merhaba Arkadaşlar;

Kendi oluşturduğum vaw dosyasını çalmıyor. Sebebi ne olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim. Cevap Bekliyorum.

Saygılar

Arkadaşlar ses dosyalarının bit hızlarını varolan ses dosyalarının bit hızları ile aynı yapın. AİMP ile çeviri işlerinizi halledebilirsiniz. Saygılar.

HG zil pro Link virüs uyarısı veriyor.elinde olan veya link paylaşabilecek arkadaş varmı.Okulumuzda katibim kullanıyorduk bilgisayar çöktü katibim zil ücretli ***** vb de bulamadım.Yada elinde en az günde 14 ders için giriş çıkış saat ayarı yapabileceğimiz ücretsiz veya ilaçlı sürüm program olan yardımcı olabilirmi?

ocx hatası verdi dediğiniz şekilde halletmeye çalıştım buseferde 0x8002801c hatası aldım nasıl çözebiliriz.

Geri