Okul zili için gerekli olan sistem nedir?

Kodla Büyü

zturfan

Aktif Üye
Arkadaşlar,okula bir zil programı kurmam va çalıştırmam istendi.İnternetten biraz araştırma yaptım ancak yeterli olmadı.Yani zil sistemi nasıl oluşturulur,neler gereklidir,vs.. Konu hakkında bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var :!:

bir pc+supper zil programı+pc ye bağlı bir anfi+anfiye bağlı hoparlörler

Sanırım o kadar para verip zil kutusu alamayız :) Peki bu anfiyi bilgisayara nasıl bağlıcaz hocam,yani ek bişeyler gerekmiyor mu?

zturfan' Alıntı:
Sanırım o kadar para verip zil kutusu alamayız :) Peki bu anfiyi bilgisayara nasıl bağlıcaz hocam,yani ek bişeyler gerekmiyor mu?

hocam anfiye bağlantı için bir ses kablosu var.elektronikçilerden bulabilirsin

hocam pc nin hoparlör çıkışından anfiye giriş yapacaksınız iki ucu erkek jaklı bir kablo lazım
3-5mm-jack.jpg

Daha sonra anfinin çıkışınıda okulun zil hoparlörlerine bağladığın an sorun programa saatleri girip çalmasına kaldı.
Bunun içinde bir pc lazım eski atıl bir pc olur sadece zil için.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Yarın denicem umarım halledebilirim.

sayın hocam yeni atandığım okulda zil tertibatı yoktu. hala elle zil çalıyorlardı. (eşim beldede sınıf öğretmeni o gelemedi ben onun yanına gittim) :? 100 tl ye bir anfi aldım. bir yerlerden de bir kaç hoparlör buldum. eski teyp hoparlörleri de olur. ama dış duvara asılanlardan istiyorsanız en makul olanları 45 tl civarında. (fiyatlar tokat için geçerli).

bilgisayarın hoparlör çıkışını anfiye bağlıyorsunuz (yukarıdaki kablo ile). yine anfide hoparlör çıkışı var onları da hoparlörlere bağlıyorsunuz. süper zil programını da kurdum mu şahane çalışıyor.

müdür beyin 5+1 ses sistemine el koyduktan sonra,zil ve uzaktan erişim programı yüklü bir bir bilgisayar kasası, 100 metre ses kablosu temin ettim. kendimce okula zil sistemi döşedim küçük bir okul olduğu için şimdilik yetiyor:)

Geri