Okul Zili Kurulumu

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okul müdürüm okula yeni bir zil sistemi kurmayı düşündüğünü söyledi.Ben de bu konuda araştırmalar yaptığımda günümüzde genellikle pc kontrollü zil programlarının kullanıldığını gördüm. Okulumuz köy okulu olduğundan zili kurmak için ayrı bir pc alacak durumumuz yok.Acaba direk hoparlörlere bağlayıp kendi sistemine zaman ve zil ayarlarını girebileceğimiz bir cihaz var mıdır? Bu konudaki önerilerinizi bekliyorum.

hocam 70-80 tl 2.el kasa al işini görür veya müdürün bilgisayarına bağla bedavaya halletmiş olursun

wgolf' Alıntı:
hocam 70-80 tl 2.el kasa al işini görür veya müdürün bilgisayarına bağla bedavaya halletmiş olursun

hocam öyle de sizin dediğiniz gibi yaparsak her sabah pc yi açacak birisi olması lazım değil mi?

furkanhoca' Alıntı:
wgolf' Alıntı:

hocam öyle de sizin dediğiniz gibi yaparsak her sabah pc yi açacak birisi olması lazım değil mi?

onun ıcınde 70-80 lıralık bır eleman tut onun gorevı sadece sabahları gelıp bılgısayarı acmak olsun :D:D:D

hocam saka maka da ılk gelen ogretmen acsın ıste ne war da bunda

açacak birine gerek yok hocam... bilgisayarı her akşam belirli saatte kapatmak için bir program kullanın... (http://www.gezginler.net/indir/alarmli- ... -saat.html biz bunu kullanıyoruz...)

elektrikçiden bir tane zaman saati alın (http://www.koctas.com.tr/kablolar-ve-an ... 3010-5893/) kulanımı için saati ayarlıyorsunuz ve hangi saatlerde açık kalmasını istiyorsanız o saatin hizasındaki dişlileri açık hale getiriyorsunuz.. (sabah 7 akşam 16 açık kalması için bu aralıktaki bütün dişlilere basacaksınız...)

en son olarak bilgisayarı bios ayarından elektrik geldiğinde açılır hale getireceksiniz... Gerisini kendisi halledecek...

alley_upp' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
wgolf' Alıntı:

onun ıcınde 70-80 lıralık bır eleman tut onun gorevı sadece sabahları gelıp bılgısayarı acmak olsun :D:D:D

hocam saka maka da ılk gelen ogretmen acsın ıste ne war da bunda

hocam elbette sorun değil bu ,zaten kötü ihtimal bu şekilde çözeceğiz bu sorunu.ben belki diğer şekliyle uygun bir sistem bulabilirim diye düşünmüştüm.Mesela müdür bey 330 tl'ye bulmuş , bana da gereksiz pahalı geldi.

arkadaşlar okulumda bi bilgisayara BT öğretmeni Hüseyin Gül hocamızın hazırladığı HGX2 zil programını kurup ihtiyacımızı bu şekilde karşılamyı düşünüyorum. bu programı pc açıldığında otomatik başlayacak şekilde nasıl ayarlıyoruz? Bir de programı kurduğum pc ile amfi arasındaki bağlantıyı normal aux kablosu ile sağlamam mümkün mü?

furkanhoca' Alıntı:
arkadaşlar okulumda bi bilgisayara BT öğretmeni Hüseyin Gül hocamızın hazırladığı HGX2 zil programını kurup ihtiyacımızı bu şekilde karşılamyı düşünüyorum. bu programı pc açıldığında otomatik başlayacak şekilde nasıl ayarlıyoruz? Bir de programı kurduğum pc ile amfi arasındaki bağlantıyı normal aux kablosu ile sağlamam mümkün mü?

programın kısayolunu oluşturup başlat>programlar>başlangıç kısmına atarsanız program otomatik başlar. dediğiniz kabloda işinizi görür.

aydansiii' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:

programın kısayolunu oluşturup başlat>programlar>başlangıç kısmına atarsanız program otomatik başlar. dediğiniz kabloda işinizi görür.

teşekkürler hocam

Geri