Okula dijital pano almak istiyorum. maliyeti falan nasıl olu

Kodla Büyü

linux__

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumuza bir dijitap pano almak istiyoruz. acaba kaç ekran bir pano lazım, ne kadara mal olur, bir de yönetimi falan nasıl yapılıyor.

1 adet istenilen boyda lcd tv
1 adet tv arkasına takılabilen stick pc (intel,lenova vb 200-300 tl )
1 adet eski pc ( üzerine ubuntu, debian vs kur ) paket olarak da apache2, mysq ve php5 veya php7 kur
sonrasında ister kendin hazırla ister internette olan hazır pano php örneklerini al ve çalıştır.

hepsi bu kadar...

daha da uygun olması açısından, stick pc almadan linux kuracağın pc yi tv ye bağlayabilirsin, imkanın varsa... bu durumda maliyetin sadece tv olmuş olur... o da 42" Axen filan alsan 800-900 tl gibi galiba fiyatları

@kargasa1982

stick PC ne işe yarar hocam. Eski pc'yi, Lcd Tv'ye bağladığımızda işlem tamam gibi siz de yazmışsınız zaten. onun işlevi nedir?

eski pc ( masaüstü-laptop ) televizyonun bulunduğu alanda olması mümkün değilse, tv yi bilgisayara dönüştürmek için kullanabilirsiniz. Örneğin televizyon koridorda asılı, pc yi koyacak yeriniz yok veya çok uzun kablo gerekiyor. bu gibi durumlarda kullanabilirsiniz...

arkadaşlar bende bilgisayar üzerinden projeksiyon ile öğretmenler odasında düşünüyorum. Bilgisayar üzerinden çalışacak bir pano lazım elinde olan varsa.
Diğer bir sorum. bu bilgisayar üzerinden iki monitör yapıp bilgisayaraı aynı zamanda kullanmaya devam edebilir miyim. yani bir görüntü projeksiyona digital pano bir görüntü bilgisayarı kullanmaya devam edilecek?

aybr' Alıntı:
arkadaşlar bende bilgisayar üzerinden projeksiyon ile öğretmenler odasında düşünüyorum. Bilgisayar üzerinden çalışacak bir pano lazım elinde olan varsa.
Diğer bir sorum. bu bilgisayar üzerinden iki monitör yapıp bilgisayaraı aynı zamanda kullanmaya devam edebilir miyim. yani bir görüntü projeksiyona digital pano bir görüntü bilgisayarı kullanmaya devam edilecek?

WINDOWS + P tuşlarına bastığın anda çıkan ekran yönetiminden, UZAT seçeneğini seçersen, 1. ekranda yaptıkların 2. ekranda gözükmez.

arkadaşlar anladığım kadarı ile öncelikle bir LCD ekran almam lazım (Smart TV özelliği olan) , o ekranı da internete bağlıyacağım. zaten internet üzerinden ücretsi bir şekilde pano yönetimini sağlayan bir site de var ( http://www.eba.gov.tr/haber/1442939298 ) o site aracılığı ile de panoya istediğimiz içerikleri ekleyip kaldırabileceğim. diye düşünüyorum

yok mu boşta akıllı tahta,ben buldum,hemen yaptım,gayet güzel oldu..

yok hocam, olsa bile öyle bir amaçla kullanmak istemem. yarın öbür gün birileri de kalkar onları tv olarak ya da başka amaçlarla kullanır. o yüzden sınıf haricinde kullanılmasının doğru olmadığını düşünüyorum

arkadaşlar hepsiburada'dan bakıyorum smart özelliğindeki en düşük LED 1.540 tl civarı gözüküyor. yani bu pano işi biraz maliyetli olacak gibi

Girişimciler için güzel bir iş fırsatı :+1:
"Okullar dijital pano kurulumu"

Geri