Okula eba destek noktası yapıldı. 30 saat dersim var. Her gün durmam gerektiği söyleniyor.

Kodla Büyü

ilkercan00

Üye
Arkadaşlar btr değilim. Her gün gelmem söyleniyor. Doğru olmadığını nöbetçi öğretmenlerin görevli olmasını belirttim. Milli eğitim öyle istemiş. Herhangi bir yazı tebliğ edilmedi. Daha önce bu konuları tecrübe etmiş kişilerden bilgi istiyorum yapılması gereken nedir? Gitmemekte direneceğim. Angarya görüyorum ama sıkıntıya düşmemek için yapmamam gereken şeyler hakkında bilinçli olmam gerekiyor.

Eba Destek Noktası için formatör bir öğretmen görevlendirilmesi gerekir. Bu öğretmen EDN'nda görev aldığı için haftalık 18 saat ek ders ücreti alır. Hiç kimse size zorla bir şey yaptıramaz. Burası Muz Cumhuriyeti değil. İl Milli Eğitimden hangi yönetmeliğe,genelgeye,yasaya dayanarak görevlendirildiğinize dair resmi bir yazı isteyin. Biz öğretmeniz köle değiliz. Angarya işlerini gidip başkasına yaptırsınlar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar btr değilim. Her gün gelmem söyleniyor. Doğru olmadığını nöbetçi öğretmenlerin görevli olmasını belirttim. Milli eğitim öyle istemiş. Herhangi bir yazı tebliğ edilmedi. Daha önce bu konuları tecrübe etmiş kişilerden bilgi istiyorum yapılması gereken nedir? Gitmemekte direneceğim. Angarya görüyorum ama sıkıntıya düşmemek için yapmamam gereken şeyler hakkında bilinçli olmam gerekiyor.
şaka yapmışlardır hocam btr olsanız bile şaka yapmışlar öyle bir şey yok

Normal öğretmenden ne farkiniz varmis? Haftada 1 gun defter doldurmaya gidersiniz eger 8lere dersiniz yoksa..

hocam eba noktasına formator olarak görevlendirililmeniz gerekiyor. aksi halde goreviniz değil.

eba noktasına görevlendirmeniz yapılırsa haftalık 18 saat ek ders yazılır fakat 30 saat dersiniz olduğu için pek bir anlamı yok.

Eba Destek Noktası için nöbetçi bir öğretmen görevlendirilmesi gerekir. Bu öğretmen EDN'nda görev aldığı için haftalık 3 saat nöbet ücreti alır. Hiç kimse size zorla bir şey yaptıramaz. Burası Muz Cumhuriyeti değil. İl Milli Eğitimden hangi yönetmeliğe,genelgeye,yasaya dayanarak görevlendirildiğinize dair resmi bir yazı isteyin. Biz öğretmeniz köle değiliz. Angarya işlerini gidip başkasına yaptırsınlar.
öyle bir şey yok hocam. bt rehber öğretmeni görevlendirmesi yapılır ve haftalık 18 saat ücretini alır.

30 saat derse gir, EDN de görev yap bence boş zamanlarınızda sınıfların hijyeni temizliğine de el atabilirsiniz. Şaka gibi şeyler resmen. Görevlendirsinler birini gitsin baksın. Haftada 18 saatte ekdersini alsın. Kaç tane resmî yazı geldi. Nesini anlamamış idareniz bilmiyorum

Yaptirilir hocam yaptırılır maallesef kendi basinizasiniz...geçen dönem çok uğraş verenlerden im ...bu dönem her şey se gayet yolunda ... Biz de bir standart yok maalesef öğretmenlerin için de azınlık da olunca sesimiz de cikmiyor

Böyle sorunları hep yaşıyoruz malesef. Haftada 3 gün dersim var 2 gün okula gidiyorum. O iki günde de Şu an ikili eğitim olduğundan müdür sabah8:30 dan akşam 6:30 a kadar duracaksın dedi. Dedim paşam var mı başka emrin? Yat dersen bide döşek getireyim okula. Dedim ikili eğitim yapan kurumlarda btr tek dönem çalışır yönetmelikte aha bu dedim. Gık diyemedi :)

Hocam EDN yazısında "ders görevi olmayanlara" bu görevin verileceği yazıyordu. Öyle hatırlıyorum. 30 saat dersiniz var, ne ara yapacaksınız bu görevi?
Bunun yanında EDN görevi, BTR'ye de ait değildir. Geçen dönem BTR idim. Bana da EDN görevi yazmışlardı, yapmadım.

https://bilgisayarbilisim.net/konular/btrye-ayrica-edn-gorevlendirmesi-yapilabilir-mi.176413/

Usulünce belirtirsiniz durumu, yapmazsınız. Sizi zorlamazlar, eğer aklı başında insanlar ise.

Yazılı tevdi etsin hocam, edebilir mi? Edemez. Ederse direk şikayet edin, görsün dünya kaç bucak.

Hocam EDN yazısında "ders görevi olmayanlara" bu görevin verileceği yazıyordu. Öyle hatırlıyorum. 30 saat dersiniz var, ne ara yapacaksınız bu görevi?
Bunun yanında EDN görevi, BTR'ye de ait değildir. Geçen dönem BTR idim. Bana da EDN görevi yazmışlardı, yapmadım.

https://bilgisayarbilisim.net/konular/btrye-ayrica-edn-gorevlendirmesi-yapilabilir-mi.176413/

Usulünce belirtirsiniz durumu, yapmazsınız. Sizi zorlamazlar, eğer aklı başında insanlar ise.

edn yazısı derken hocam? yazıyı paylaşabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 20210316_222002.jpg
    20210316_222002.jpg
    261.3 KB · Görüntüleme: 62
şöyle bir yazı varmış örnek teşkil etmesi açısından

Ekli dosyalar

• IMG-20201125-WA0015.jpg
    IMG-20201125-WA0015.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 51
Bakanlığın okul yöneticilerine gönderdiği klavuzda rehberlik eder ifadesi geçmektedir. Ancak sizden orada nöbet tutmanız istenmesi durumunda önce bu görevi yazılı isteyin, yazıda sizden görevli yada nöbetçi şekilde bir ifade geçerse sendikanız varsa başvurun ve (sendika avukatından da yardım alarak) 30 saat aktif şekilde derse girmenize rağmen bu görevin angarya olarak verilmesi sebebiyle görev iptali için ve görev aldığınız her ek saat için ücret isteyen okula resmi yazı yazın.

Kanunen Memurlar haftalık 40 saat ten fazla çalıştırılamaz. Öğretmenler için saat kavramı 1 ders saati olarak hesaplanır.

Ayrıca pandemi döneminde öğrencilerin bile 2 saat kalacağı bir yerde öğretmen olarak sadece sizin kalmanız durumunda sağlığınızın tehlikeye gireceğini de yazıya ekleyin

Temizlik personeli ve idare de o sürede okulda bulunmak durumunda

Son düzenleme:
hem 30 saat derse girecen hem de edn'de sürekli duracan, ne akıllı müdürmüş o, cumhurbaşkanı, başbakan yapmak lazım onu, memur sayısını üçte bire düşürür. Hocam, görevinizin tebliğini yazılı isteyin ve bir üst kuruma şikayet edin, şikayet edeceğinizi kuruma bence söyleyin, söylemeseniz de olur. Bu arada okulun psikolojik danışman ünvanlı rehber öğretmeni arta kalan saatlerinde edn'de görev yapabilir, varsa rehber öğretmeniniz yukarıdaki kılavuzu müdüre söyleyin, o kılavuzda sizden bahsetmediğini, genelden bahsettiğini, btr olmadığınızı (çünkü bazı akıllı il koordinatörleri edn'leri btrliğe ekledi) söyleyin.

zaten full dolusunuz ne ara durcakmışısınız hocam. destek noktası için ayrı ücret veriliyor. e onu da alamıyacaksınız. çok saçma yani. başka birini görevlendirmeliler.

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum. Görevin yazılı verilmesini istedim. Müdürlük dahi olsa yazılı olmadığı müddetçe yapamayacağımı belirttim. Nolacak bizim bu branşın hâli elimizde geleceğe yönelik bir branş kozu varken bizlere çoğunlukla muhtaç duruma düşebiliyorken böyle kafalarına göre iş buyurmalarını anlamıyorum. Bilmeyin çabalamayın gerekirse daha beter bozun durumuna gelmiş bulunmaktayım.

Aslında sorun bizde hocam. İşimiz, görevimiz olmayan hiçbir şeyi yapmamamız gerekiyor. Geçenlerde bir müdür yardımcısı filyasyona gitti diye diğer yardımcılar sınav programına yardım etmemi söylediler. kıramadım yardım ettim. Şimdi ne zaman program yapacak olsalar beni çağarıyorlar. İnsanlar çok uyanık, bir kere bir işin ucundan tutarsan o iş senin üstüne yıkılıyor maalesef.

Arkadaşlar herkese teşekkür ediyorum. Görevin yazılı verilmesini istedim. Müdürlük dahi olsa yazılı olmadığı müddetçe yapamayacağımı belirttim. Nolacak bizim bu branşın hâli elimizde geleceğe yönelik bir branş kozu varken bizlere çoğunlukla muhtaç duruma düşebiliyorken böyle kafalarına göre iş buyurmalarını anlamıyorum. Bilmeyin çabalamayın gerekirse daha beter bozun durumuna gelmiş bulunmaktayım.

Geri