Okula gidiyor musunuz? (BTR olarak)

Kodla Büyü

mesafeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar btr olarak okula gidiyor musunuz,gidenler ortalama ne kadar duruyorlar?açıkçası ben şu an için gitmiyorum.sağolsunlar çokta zorlamıyor idarem.ama gel derlerse de gideceğim tabi.bazı arkadaşlar gitmenin zorunlu olduğunu söylemişler ama mevzuatta nerede yazıyor anlamadım.hatta tam tersi bt rehberliği eğitim öğretim saatlerinde yapılır yazıyor.

Ben de okuldayım hocam, öğretmenler programlarını belirledi. 9-2 arası şimdilik, cumartesileri de gelmem için baskı yaptı müdür 1 hafta gittim bir daha gelmeyeceğimi söyledim. Okulun anahtarını bana vermişti çünkü. BT sınıfım öğrenci dolu. Uzaktan eğitim bir bize 'uzaktan' olmadı.

arkadaşlar btr olarak okula gidiyor musunuz,gidenler ortalama ne kadar duruyorlar?açıkçası ben şu an için gitmiyorum.sağolsunlar çokta zorlamıyor idarem.ama gel derlerse de gideceğim tabi.bazı arkadaşlar gitmenin zorunlu olduğunu söylemişler ama mevzuatta nerede yazıyor anlamadım.hatta tam tersi bt rehberliği eğitim öğretim saatlerinde yapılır yazıyor.
eğitim öğretim başlamadı mı hocam? Ek dersinizi hangi tarihten itibaren alacaksınız? Eba destek noktanız var mı? 9 buçuk 4 arasından okuldayım.

Ben kendi okulum dışında bir okula Btr olarak görevlendirildim. Kendi okulumda 14 saat dersim var. Şu aşamada 3 gün diğer okul 2 gün kendi okulum mu olmalı.

09.00-15.00 arası her gün gidiyorum. Eba Destek Noktamız hazır ancak biraz ağırdan alıyoruz, asıl problem orada çıkacak sanki, malum sabah 8'de ders olabiliyor, akşam 8'de de...

eğitim öğretim başlamadı mı hocam? Ek dersinizi hangi tarihten itibaren alacaksınız? Eba destek noktanız var mı? 9 buçuk 4 arasından okuldayım.
Eğitim öğretim fiziki olarak başlamadı hocam evet. Okulumda eba destek noktası da yok. Ekdersimi de herkes gibi valilik onayından itibaren alacağım. Neden rahatsız olduğunuzu da tam olarak anlayamadım ayrıca

benim okulumda da eba destek noktası var 10-15.30 arası gidiyorum.Her okulda farklı bir uygulama yapılıyor çok yanlış.birlik yok

Evet mantıklı olan bu ama okulum da gelmemi istiyor. En azından bir gün.

BTR ile ilgili yazıda (30.12.2015 ) “... mevzuatı gereği girmesi gereken derslere girdikten sonra kalan zamanda BTR görevini yürütecektir" gibi bir ibare var.

Şu an yüz yüze ders yok. Ben de başka okuldayım, gitmiyorum.

Hocam ek ders alacağımız için,
vicdanen rahat olmak için,
branşımıza, mesleğimize sahip çıkmak için,
maaşımızı hak etmek için her gün gidiyorum..
Ha şunu da belirteyim ki; sabahtan akşama kadar gitmiyorum.. Çünkü esnek çalışma dönemindeyiz. Herkesin bir iki gün geldiği okula ben de kısmı zamanlı olarak duruyorum.. Ancak telefondan gelen çağrılara verdiğim cevapların mesaisi neredeyse 7/24..
Hastalık bitsin de eski halimize dönelim.. Bu günleri hiç ama hiç sevmedim. Saygılarımla.

Eğitim öğretim fiziki olarak başlamadı hocam evet. Okulumda eba destek noktası da yok. Ekdersimi de herkes gibi valilik onayından itibaren alacağım. Neden rahatsız olduğunuzu da tam olarak anlayamadım ayrıca
Eğitim öğretim 1. sınıflar ve anasınıfları için fiziken diğerleri için uzaktan başladı hocam. Valilik onayı geriye dönük olursa hak etmediğiniz ücreti alacaksınız benim rahatsızlığım bu, ondan sonra bilişimciler şöyle, bilişimciler böyle. Neyse sustum, tartışmak istemiyorum, hocam, eba destek noktasında öğrencilerimle ilgileneyim ben.

Eğitim öğretim 1. sınıflar ve anasınıfları için fiziken diğerleri için uzaktan başladı hocam. Valilik onayı geriye dönük olursa hak etmediğiniz ücreti alacaksınız benim rahatsızlığım bu, ondan sonra bilişimciler şöyle, bilişimciler böyle. Neyse sustum, tartışmak istemiyorum, hocam, eba destek noktasında öğrencilerimle ilgileneyim ben.
Neyse hocam bende fazla polemiğe girmeden kolaylıklar diliyorum size. Yalnız bu güne kadar haketmediğim tek bir kuruşum bile olmadı müsterih olabilirsiniz. 24 ağustostan beri yaptığım işleri sizinkiyle kafa tokuştursak zaten utanır yazmazdınız bu yazdıklarınızı

Neyse hocam bende fazla polemiğe girmeden kolaylıklar diliyorum size. Yalnız bu güne kadar haketmediğim tek bir kuruşum bile olmadı müsterih olabilirsiniz. 24 ağustostan beri yaptığım işleri sizinkiyle kafa tokuştursak zaten utanır yazmazdınız bu yazdıklarınızı
afiyet olsun hocam :cool:

Arkadaşlar okula gidilmesi ile ilgili BTR esaslarında yazı yok, iş olursa gidilir olmazsa gidilmez, idare size Eba canlı ders planlamasında görev veremez, bu sene 8 akıll tahtası olmayanlara BTR verilmedi böylece o okullarda Eba canlı destek noktası olsa bile BTR yok yani bakanlığın bu seneki uygulaması ile sizi okullara çağıran müdürlerin uygulaması tezat oluyor. O zaman her okula tahta sayısı olmadan BTR verselerdi.

Arkadaşlar okula gidilmesi ile ilgili BTR esaslarında yazı yok, iş olursa gidilir olmazsa gidilmez, idare size Eba canlı ders planlamasında görev veremez, bu sene 8 akıll tahtası olmayanlara BTR verilmedi böylece o okullarda Eba canlı destek noktası olsa bile BTR yok yani bakanlığın bu seneki uygulaması ile sizi okullara çağıran müdürlerin uygulaması tezat oluyor. O zaman her okula tahta sayısı olmadan BTR verselerdi.
Aynen hocam benim isyanımda o noktada. Bizim aleyhimizde olan bütün mevzuatlar uygulanmaya devam ediyorken lehimize olan kısımlar neden gözardı ediliyor? Madem karşılıklı bu işer

Aynen hocam benim isyanımda o noktada. Bizim aleyhimizde olan bütün mevzuatlar uygulanmaya devam ediyorken lehimize olan kısımlar neden gözardı ediliyor? Madem karşılıklı bu işer
Arkadaşlar bu durumu biraz dişinizi göstermeniz ve okul idaresiyle iletişiminize bağlı, sürekli tamam derseniz idareciler kullanır durur. Bu seneki en büyük saçmalık hem okulların BTR ihtiyacı var hem de 8 saat şube aşağısına tahta vermiyorlar.

aynen hocam üstelik btr de değilim :mad:
BTR değilseniz niye gidiyorsunuz? Okula hissettiğiniz aidiyet, çalışma arkadaşlarınızla uyumunuz nedeniyle okula uğranır, sıkıntı, sorun varsa giderilir. Ama her gün gitmeyin, hocam yapmayın bunu. Bütün branşlar gidiyorsa tamam. Ama yok sadece size yapılıyorsa bu resmen mobbing tir. Herhangi bir branş öğretmeninden kanun ve yönetmelik önünde hiç bir farkınız yok. BTR ise yoruma açık yazılar nedeniyle bambaşka mevzu.

Toplu taşıma kullanarak her gün okula gidiyorum. Esnek çalışma bize neden uygulanmıyor? Rehberlikçiyi bir kez dahi görmedim.

Geri