Okula resmi mail adresi dağıtan

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar okuluna MEB.k12.tr yada @xxx.meb.k12.tr uzantılı mail dağıtan var mı?

Okul web sitenizin DNS bölümüne bir şey ekleyemezsiniz. Çünkü okul adreslerimiz bir Subdomain. DNS ayarı yapılmıyor.
Başka bir doğrulama yöntemi varsa onu deneyebilirsiniz.

Benim gönderdiğim yerden, okulun 6 haneli kurum kodu ile olan eposta adresinize erişirsiniz. 012345@meb.k12.tr
Okul idarelerinin zaman zaman bu epostaya erişmesi gerekiyor.

ben tüm okula tek tek alma niyetindeyim hocam 1 tane değil yani 550 öğrenciye de alıp dağıtmak istiyorum yapan okullar var bildiğim kadarıyla

O zaman şöyle yapabilirsiniz.

Kendiniz, metunic.com.tr veya uygun gördüğünüz bir alanadı tahsis sitesinden www.okulunadi.k12.tr şeklinde bir alanadı alabilirsiniz.
Böylece DNS ayarlarına Google Workspace ekleyip, istediğiniz kadar @k12.tr uzantılı eposta adresi açabilirsiniz.

Alanadı satış sitesi, Okul müdüründen imzalı, mühürlü belge falan isteyecek. Onları yükleyip, birisi kontrol ettikten sonra alanadı sizin oluyor.
Sadece okulun gerçek adına uygun, alanadını alabiliyorsunuz.

--- Not ---
Yıllar önce bütün okulların web sitesi bu şekilde oluyordu. Sonra Bakanlık Subdomain ile her okulu web sitesi sahibi yaptı.
Bu işlerde biraz para da döndüğü için alanadı + hosting + web sitesi yaptırma ücreti şeklinde. Bakanlık bütün okullar benim verdiğimi kullansın, dışarıya para vermeyin diye yazı göndermişti.

O yüzden bazı müdürler bu alanadı alma işinden uzak durabiliyor.

Geri