Okularda disiplin sorunu

Kodla Büyü
Disiplin sorunu derken? Sınıf içi, sınıf dışı, öğretmen-öğrenci, öğrenci-öğrenci arasındaki disiplin hususları mı? Konuyu sınırlandırsanız belki yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar.

kendine has yöntemler oturtursun zamanla. ama en iyiside bilgi ve saygınlık galiba...bilg kullanımı kısıtla örn onlar için ödül olanları sınırla mesela

takmayacaksın, unutma ki "aman veliler üzülmesin".. bakanlık seni insan yerine bile konmuyor sen nedne kendini harab edecen ki?

Hocam kızarsın psikolojisi bozulur, veli üzülür
Not veremezsin zaten
BT'de not yok da başka ders olsa bile düşük not veremezsin, veli üzülür, öğrencinin psikolojisi bozulur

Anlatırsın anlamaz

Eğitim bilimci ve çok sevgi kelebeği arkadaşlara göre "ÖĞRETMEN İLLE ŞEBEK OLMALI" bunları yola getirmek için

Bence boşver gitsin.

Dersimi en iyi şekilde anlatırım, ilgili öğrenciyle en iyi şekilde ilgilenirim

gerisi beni ilgilendirmez,

psikolojimi bozsa da, moralimi bozsa da, şevkimi kırsa da ilgilendirmez

Şimdi bu yazdıklarımı okuyan birisi "ŞU ÖĞRETMENE BAK, ÖĞRETMENLER HEP BÖYLE İŞTE, BÖYLE ÖĞRETMEN Mİ OLUR DİYECEK".

ONA KAPI GİBİ CEVABIM:

Sen bunu söyleyen öğretmene DEĞİL

SÖYLETENE BAK

Söyleten veliye, öğrenciye, idareye, bakanlığa, sisteme, düzene...

sitelerde' Alıntı:
Hocam kızarsın psikolojisi bozulur, veli üzülür
Not veremezsin zaten
BT'de not yok da başka ders olsa bile düşük not veremezsin, veli üzülür, öğrencinin psikolojisi bozulur

Anlatırsın anlamaz

Eğitim bilimci ve çok sevgi kelebeği arkadaşlara göre "ÖĞRETMEN İLLE ŞEBEK OLMALI" bunları yola getirmek için

Bence boşver gitsin.

Dersimi en iyi şekilde anlatırım, ilgili öğrenciyle en iyi şekilde ilgilenirim

gerisi beni ilgilendirmez,

psikolojimi bozsa da, moralimi bozsa da, şevkimi kırsa da ilgilendirmez

Şimdi bu yazdıklarımı okuyan birisi "ŞU ÖĞRETMENE BAK, ÖĞRETMENLER HEP BÖYLE İŞTE, BÖYLE ÖĞRETMEN Mİ OLUR DİYECEK".

ONA KAPI GİBİ CEVABIM:

Sen bunu söyleyen öğretmene DEĞİL

SÖYLETENE BAK

Söyleten veliye, öğrenciye, idareye, bakanlığa, sisteme, düzene...

düşüncelerimize tercüman olduğun için teşekkürler hocam :+1:

Hocam kendi sınıfın için öğrencilerin hepsini evinde ziyaret et en etkili yöntemdir. Evde aile sana tam yetkiyi verdimi gerisi kolay okulda öğrenci senin sözünden cıkmaz. Sert olacaksın ama öğrencilere aynı zamanda seninle dertleşme imkanı da vereceksin. Çocuk sert olduğun için değil dertlerini dinlediğin için sana saygı duyacak. Çocuklara uzak durma mesafeli davranırsan onlarda sana mesafeli olur bu mesafe ilerde sana saygısızlık olarak geri döner. Gerektiğinde çıkaracaksın ceketi top oynayacaksın aralarında unutma onlar seni ne kadar benimserse o kadar saygılı olurlar sana karşı, tecrübelerle sabittir.

okullara birer temizlik şirketi birer güvenlik görevlisi yada polis birer fabrika yönetmiş okul müdürü yerine CEO...yıllardır disiplin eğitim terbiye donanım yenileme efendim müfredat değiştirme derken yine de başarı sağlayamadığımızın farkında mısınız?Eğitim de yok dispilin de yok öğretim de yok diyorum ben.Benim bir sürü ödülüm kariyerim okulda bir sürü işim varken gelip müfettiş gelip vatandaş gelip müdür gelip çocuk hesap soracak???Sırf bu yüzden genç yaşta emekli olmak istiyorum ben.

ben okulunuzun ve sizin sigara ve kıyafet konularındaki tutumunuzu öğrenmek istiyorum.

Bu iki mesele gerçekten başa çıkılması zor konular. Parlak çözümleri olan arkadaşlar varsa yazsın lütfen.

Aslında ben şu an ücretsiz izindeyim kadrom ilköğretimde. Çocuklarımı parka götürdüğümde parkın aşağısındaki lisenin binasının arkasında bahçenin içindesigara içen gençleri gördüm. şikayet için arayıp müdür yardımcısı ile görüştüm. Başa çıkamadıklarını söyledi.
Zor biliyorum lakin bizden yaşça küçük öğrencilerimizin karşısında bu kadar aciz olmayı kendime yediremiyorum açıkçası. bu sorunlar benim maneviyatımı çok etkiliyor. kendimie güvenim saygım azalıyor. derse girince çocuğun kıyafetini düzelttiriyorsun zil çalar çalmaz otomatiğe bağlanmış gibi bir hal alıyorlar :(

Ders içi demiyorum okul bahçe içi ve okul bahçesi dışında okul kapısının önünde sigara içilmesini kastediyorum.

Ha aklıma gelmişken lisede kızların da etek boyu ve makyaj problemini de dahil edebiliriz sanırım.

Geri