okulda bilgisayarla ilgili tüm işler benim görevim mi

Kodla Büyü

gizemli090

Site Gezgini
bilgisayar öğretmeni olarak atandım fakat okulumun web sitesini hazırlamaktan bilgisayar tamirine kadar bilgisayarlarla ilgili tüm işleri yapmam gerektiğini söylediler. üstelik kendime ait bir bilgisayar sınıfı da yok . format atıp projeksiyon cihazlarının ayarları gibi işler bile benim görevimmiş. ben formatör diilim ayrıca ek ders ücreti bile almıyorum ve çok vaktim gidio ders saatlerim dışında bide bu işlerle uğraşarak.

hocam seni çatır çatır kullanıyorlar hiçbiri görevin değil iyice saçmalamışlar bu işlerden sadece web sitesini senden isteyebilirler cidden sinirlerim bozuldu

hayırlı olsun hocam öncelikle aramıza hoş geldin. dertleşme başlığı adı altında bu konulardan bahseden çok arkadaşı bulabilirsin. hiçbiri senin görevin değil dersine girmek harici. hayır yada bilmiyorum diyebilirsen yapmazsın ama sesini çıkartmazsan hepsi görevin gibi üstüne kalır

öğretmen değilim ama bilgisayar firmasında çalışıyorum
okullarda genelde yeni bilgisayar sistemleri projeksiyon v.s ilk kurulum ve devreye alma biz giderdik.
ciddi donanım arızlarında biz müdahale ederdik
yeni sistem ihtiyaçlarında özellik konusunda yardımcı olurduk
ordaki durumları bilmiyorum

destekyusuf' Alıntı:
okullarda genelde yeni bilgisayar sistemleri projeksiyon v.s ilk kurulum ve devreye alma biz giderdik.
ben de bunu söyledim bir teknisyen formatör ya da bu mühendis çağırın dedim ama bana bu işlerin benim görevim olduğu söylendi. :(

esila63' Alıntı:
hocam seni çatır çatır kullanıyorlar hiçbiri görevin değil iyice saçmalamışlar bu işlerden sadece web sitesini senden isteyebilirler cidden sinirlerim bozuldu
:++: kullandıklarının farkındayım zaten ders anlatma gerekirse ama bu bilgisayarları tamir et bile dediler . müfettişe de bilgisayarların bozuk olduğunu bahane olarak sunacakmışım.

evrim0626' Alıntı:
hayırlı olsun hocam öncelikle aramıza hoş geldin. dertleşme başlığı adı altında bu konulardan bahseden çok arkadaşı bulabilirsin. hiçbiri senin görevin değil dersine girmek harici. hayır yada bilmiyorum diyebilirsen yapmazsın ama sesini çıkartmazsan hepsi görevin gibi üstüne kalır
bilmiyorum dedim ama öğren diolar. hepsi kaldı üstüme zaten çok sinir bozucu :(

hocam dersini ver çık, kıllık yapıp araları boş bırakılrlarsa, boş saatlerde okulda durma çık git. Merhametten maraz doğıyor, asil görevinmiş gibi yüklüyorlar sonra.

4 saat şeflik vermişlerdi bana, bir ara müdür yard. papaz oldum, görevin yapacaksın dedi, öyleyse o belirlenen 4 saatte yaparım 1 hafta boyunca elimi başka bir şeye sürmem dedim, müdür aramıza girmişti. Kısacası işini yap başka işe karışma.

hocam hayırlı olsun. bu sorundan kurtulmanın iki yolu var ya bilmiyorum diyeceksin ya da BTR görevi isteyeceksin ki emeğinin karşılığını maddi olarak alasın.

gizemli090' Alıntı:
destekyusuf' Alıntı:
ben de bunu söyledim bir teknisyen formatör ya da bu mühendis çağırın dedim ama bana bu işlerin benim görevim olduğu söylendi. :(

Hocam çevrenizde tanıdığınız bilgisayar cı varsa paslaşınız .
Zevkli bir meslek ama çok kafa yorucu.
Allah kolaylık versin
Azim Oldukça Her İşten Başarı Elde Edilir.

seferzafer' Alıntı:
hocam hayırlı olsun. bu sorundan kurtulmanın iki yolu var ya bilmiyorum diyeceksin ya da BTR görevi isteyeceksin ki emeğinin karşılığını maddi olarak alasın.
onu düşündüm fakat okulum fatih projesi kapsamında diil henüz. keşke bu mümkün olsaydı. en azından vaktim boşa gitmemiş olurdu

gizemli090' Alıntı:
bilgisayar öğretmeni olarak atandım fakat okulumun web sitesini hazırlamaktan bilgisayar tamirine kadar bilgisayarlarla ilgili tüm işleri yapmam gerektiğini söylediler. üstelik kendime ait bir bilgisayar sınıfı da yok . format atıp projeksiyon cihazlarının ayarları gibi işler bile benim görevimmiş. ben formatör diilim ayrıca ek ders ücreti bile almıyorum ve çok vaktim gidio ders saatlerim dışında bide bu işlerle uğraşarak.

fen öğretmeni okula sabun üretim, temizlik işlerin hallettiğinde,
matematikçi tüm öğretmen çocuklarına ücretsiz özel ders verip okulun muhasebesine baktığında
resim öğretmeni okulun tamamını boyadığında.....
sende o işlere bakarsın.

Sen teknisyen değilsin.!! teknik kadro veriyorlarsa tamiratı yap... projeksiyon tak... sen projeksiyonla uğraşırken basşına birşey gelse gönüllü yaptığını söyleyip işin içinden çıkarlar..

BTR görevin olursa format işleri senin olabilir ama montaj vs asla...

not:
okul web sitesi komisyonunda görevlisin, o komisyonda türkçe, yabancı dil, görsel sanatar öğretmeni de var... siteyi sen yapacaksın..
illa diretirlerse tüm emirleri yazılı iste... imza ve sayı nurmarsı olsun...

Hocam BTR liğiniz de yokmuş, ders , nöbet ve klüp-komisyon gibi her öğretmene verilen görevler dışındakiler sizi işiniz değil.

Oluşturulmamış ise web sitesini açıp güncellemesini yapabilirsiniz. Hazır panelle yapıldığı için kodla uğraşma gerekmiyor ve çok kolay . Habip Ocak hocamızın hazırladığı videolu derslerle ayrıntılı olarak nasıl yapıldığını ve güncellendiği burada http://www.habibocak.com/haber_detay.asp?haberID=188 anlatılıyor

Bazı karakter yoksunu kişiler yeni atanan stajer öğretmene yardımcı olup insan gibi anlayışlı davranmak yerine küçük beyinleri ile kullanmaya çalışıp ilk yılında öğretmen ve idarecilerden nefret etmesine sebep oluyorlar :verymad: . Bilmediğiniz ve göreviniz olmadığını belirttiğiniz halde bu işleri üzerine yıkmaya kalkışanlara karşı en iyi yöntem savsaklayarak yapıyormuş gibi yapmak :) Düzeltmenin çok vakit alacağı bir yazılım hatası ya da yanan bir parçadan kaynaklanan donanım hatası olduğunu belirtin. Gidip dışarıda bilişim işi yapanlara götürsünler de esnafın ekmeğine mani olmayalım. Hele de evinden özel pc sini getirenlerin işini hiç yapmayın.

hocam bunlar göreviniz ise müdür yazılı bir şekilde size tebliğ etsin.Aynen bunu söyleyin bunlar benim görevim ise bana yazılı tebliğ edin deyin bakın nolacak.diyelim ki saçma sapan evrak kayıta girmemiş bişeyler yazıp verdiler diyelim hemen bu kayıt altına alınmamış geçersiz diyeceksiniz.Ah ah bu şerefsiz insanlar oldukça mazlumlar hep ezilecek.

hocam çok zorluyorlarsa
bilmiyorum deyin. Yapamıyorum anlamıyorum deyin.
btr değilseniz bunları yapmazsınız. btr olsanız da rehberlik edersiniz tamir yapmak zorunda değilsiniz

Hocam hic yapmayın gerci bazıları laftan anlamiyor sen kendini kötü hissediyorsun. bu arada bende btr istemiyordum 2 okul iptal ettirdim kendi okulumda bil yok gibi bişey 12 saat dersim var 15 saate tamamlamadi idare beni kendi işler ini yapayım diye kendi okulumda btr yaptilr onayim ciktiginda haberim oldu iptal etmedim yani milli Egitim isterse btr yapabilir emeginizin karşılığını alırsın

hasan' Alıntı:
gizemli090' Alıntı:

matematikçi tüm öğretmen çocuklarına ücretsiz özel ders verip okulun muhasebesine baktığında
sende o işlere bakarsın.

Sen teknisyen değilsin.!! teknik kadro veriyorlarsa tamiratı yap... projeksiyon tak... sen projeksiyonla uğraşırken basşına birşey gelse gönüllü yaptığını söyleyip işin içinden çıkarlar..

not:
okul web sitesi komisyonunda görevlisin, o komisyonda türkçe, yabancı dil, görsel sanatar öğretmeni de var... siteyi sen yapacaksın..

:++: :alkis:

k45abalı' Alıntı:
hasan' Alıntı:
gizemli090' Alıntı:

sende o işlere bakarsın.

not:

:++: :alkis:

:+1:

Hocam bilmiyorum falan deme ya ne alaka. Senin işin değil ki zaten. Zaten branş öğretmenisin boş dersinde okulda durmak zorunda da değilsin. Dersine gir çık.

Valla hocam kusura bakmayın da bu benim görevim değil diyemiyor musunuz?
Ben bunu anlamış değilim.

hasan' Alıntı:
gizemli090' Alıntı:

sende o işlere bakarsın.

not:

teşekkür ederim

Zizu_' Alıntı:
Valla hocam kusura bakmayın da bu benim görevim değil diyemiyor musunuz?
Ben bunu anlamış değilim.
her yolu denedim bilmiyorum da dedim . btr öğretmeninin görevi de dedim. gerekli cd lerim yok da dedim. işe yaramadı :( .

cemreerva' Alıntı:
Hocam hic yapmayın gerci bazıları laftan anlamiyor sen kendini kötü hissediyorsun. bu arada bende btr istemiyordum 2 okul iptal ettirdim kendi okulumda bil yok gibi bişey 12 saat dersim var 15 saate tamamlamadi idare beni kendi işler ini yapayım diye kendi okulumda btr yaptilr onayim ciktiginda haberim oldu iptal etmedim yani milli Egitim isterse btr yapabilir emeginizin karşılığını alırsın
benimde ders sayım düşük. ek dersim de yok . fakat illa bu işleri yapacaksam btr öğretmenliği isterim . en azından boşa gitmez. fakat okulum fatih projesi dışında . buyüzden btr öğrtmeni görevlendirmesi mümkün diil diye biliyorum. yani emeklerimin karşılığını alamıycağım

hocam web yayın ekibini kurdurt. siteni güncelle onun dışındaki işler içinde parça lazım de gönder bilgisayarcıya. elektrik işleri içinde anlamam de elektrikçi çağır. yoksa okulda elektrikle çalışan ne varsa üzerine atar geçerler. projeksiyon takmak hizmetlinin işi. iki vida sıkamıyorlarsa birini çağırsınlar. öğretmensin hademe yada tamirci değil.

esila63' Alıntı:

hocam web sitsi de isteyemezler... okulun web sayfasını bakanlık hazırlıyor zaten... sadece okuldaki web ekibi içeriğini dolduruyor...

gizemli090' Alıntı:
cemreerva' Alıntı:
benimde ders sayım düşük. ek dersim de yok . fakat illa bu işleri yapacaksam btr öğretmenliği isterim . en azından boşa gitmez. fakat okulum fatih projesi dışında . buyüzden btr öğrtmeni görevlendirmesi mümkün diil diye biliyorum. yani emeklerimin karşılığını alamıycağım

böle bişey yok fatih olan okullara önce btr görevlendirilir bu okullar bittikten sonra diğer okullara btr görevlendirilir. fatih olmayan okullarda btr olmaz diye bişey yok yani... arkadaşlar yeniyseniz burdan fikir alın... kendinizi kullandırmayın...

Web sitesi meselesini şöyle çözeceksin. Web sitesini sadece tek bir öğretmen yapmaz. 4 kişi vardır. 1 idareci. 1 edebiyatçı. 1 fotoğraftan sorumlu birisi. 1 tanede bilgisayarcı. İdareci hangi haberin yapılacağına karar verir ve uygulanmasını söyler. Bu durumda ilgili yazı ve içeriğini edebiyatçıdan al. Fotoğrafları da fotoğraf çekmekten sorumlu öğretmenden iste. Senin görevin sadece içeriği siteye yüklemek. Yani içeriği oluşturma edebiyatçı ve fotoğrafçının görevi. Bunu uygulamaya koydurt.

Format atma, office yükleme vs. meselesinde de korsan içerik yüklemem diyeceksin. Bilmem kaç para, bilmem kaç yıl cezası var diyeceksin. Olay bitmiştir. Sıkıysa yazıyla versinler korsan içerik yükle diye emri.

hasan' Alıntı:
gizemli090' Alıntı:

sende o işlere bakarsın.

not:
:+1:

Geri