okulda bilgisayarla ilgili tüm işler benim görevim mi

Kodla Büyü
sırf benzer nedenlerden dolayı 800 Tl ek dersten vazgeçip, sıfır ekderli bir anadolu lisesine tayinimi istedim ve oldu.insanların bir süre sonra sizin görevinizmiş gibi her ama her işi sizin üzerinize yüklüyor. diğer öğretmen arkadaşlarda yapma sen de diyorlar, kendileri hiçbir işe karışmadıkları gibi. ucundan tutup omuz vereceklerine sen de yapma demelerine artık dayanamayıp 8 yıllık okulumdan ayrıldım , bu sene yeni bir sayfa açtım bakalım, memnunum şimdilik. arkadaşların dediği gibi sizi kullandıkları hissiyatını yaşamaları, ama bunu sizin sırf okulun, öğrencinin yararına yaptığınızı görememeleri çok üzücü oluyor. katılıyor musunuz bilmem.

Ayni durum bende de var. benden once bilg ogretmeni varmis. formatorluk yaptigi icin ders saatleri de az oldugu icin adam her isi yapmis. o gitti. 1 yil kadri bos kalmis sonra ben geldim. formatorluk kalkti btr oldu ama gel de anlat. idare "bizim okul dururken niye liseye gidiyosun" diye basimin etini yedi. bu yil btr basvurmadim. okulda her isi yaptirmak istiyolar. ben btr degilim. gorevim derse girip cikmak,bt sinifini hazir bulundurmak diyorum ama nerde bunu anlayacak adam. islerine gelmiyo ki. gecen dersin ortasinda mudur yardimcisi geldi elinde bi laptop. hocam bunu format mi atarsin ne yaparsin sifirla dedi. yapamam kendi sinifimdaki makinalar duruyo ki ustelik benim gorevim degil dedim. Cocuklarin onunde soylendi soylendi cikti gitti. simdi de benimle konusmuyo hasbammmm :)
isin ozu benim gorevim degil dediginde anlayacak birileri lazim

aynı durum bende de var lab ı kaldırmışlar bilgisayarlar kazan dairesine koymuşlar. Sınıfı kuralım geri dedim olmaz dedi o bilgisayarları al sınıflara kur dedi bende görevim olmadığını belirttim teknik servis elemanı olmadığımı söyledim şimdi konuşmuyor :) çok ta umurumda ne yapayım :D

zamanla senin de gözün açılır arkadaşım. bu arada btr olman için okulunda bilişim sınıfı olması yeterli diye biliyorum ben. görevin olmayan şeyleri yapma. her şeye evet dersen yakında btr olmadığın halde seni 8-5 arası okulda tutmaya da çalışırlar, ek dersleri düzenleme gibi idareci işlerini de yaptırırlar. sınırlarını koy. bırak arkandan hiçbir iş yapmıyo diye konuşsunlar.btr yim bütün bilgisayar işlerine bakıyorum ama sadece görevim olanları. şimdi de o kadar ek ders alıp boş boş oturuyorsun diyorlar. ben de sırıtıp az daha çalışıp siz de bilgisayar öğretmeni olsaydınız diyorum

hasan' Alıntı:
not:
okul web sitesi komisyonunda görevlisin, o komisyonda türkçe, yabancı dil, görsel sanatar öğretmeni de var... siteyi sen yapacaksın..

BiTeRO nun görevleri

madde 11. Okul/kurum web sitesinin hazırlanmasında, yayınlanmasında ve güncel tutulmasıyla ilgili web yayın ekibine katılmak ve rehberlik etmek

bende de aynı dert var.stajerim diye 8 5 okulda tutmaya çalışıyorlar.okulda durunca bir sürü iş çıkıyor. yapmasan herkes bir şey diyor. aynı okulda yüz yüze bakıyorsun hergün kavgamı etmek lazım.

arkadaşlar özellikle göreve yeni başlayanlar yönetmeliklerden mevzuattan mutlaka haberiniz olsun. bu tür durumlarla baş etmenin bir numaralı kuralı budur. Gerisi de sizin laf anlatabilme kabiliyetinize ve idarenizin anlayışına bağlı. hayır demeyi öğrenirseniz mutlu olursunuz yoksa yıllar okulda amele gibi geçer gider.

Geri