okulda F@tih kablosuz internet nasıl kapatılır

Kodla Büyü

teknik46

Üye
selamlar arkadaşlar, tahtada internet olsun ama fatih ağı kablosuz interneti kesmek istiyoruz. hani şu tavandaki cihaz. malum bu ağın wifi şifrresi internette her yerde. birçok sıkıntı oluyor. teşekkrler şimdiden

Hocam o interneti kapatmayı nasıl dusunudunuz ? O wifiler ders için konuldu. Bir öğretmenin kafasına göre kapatıp acamaz . Ha öğrenciler çok mu giriyor Sınıfları basın tek tek kontrol yapın korkutan , bir daha girmezler

Sistem odasında sarı kabloların bulunduğu switch e gelen internet kablosunu çek, dikkat etmen gereken bir husus var, o switch den başka bir switche internet gidiyorsa çektiğin kabloyu o switche bağlamalısın.

barikat' Alıntı:
Sistem odasında sarı kabloların bulunduğu switch e gelen internet kablosunu çek, dikkat etmen gereken bir husus var, o switch den başka bir switche internet gidiyorsa çektiğin kabloyu o switche bağlamalısın.

Bu söylediğiniz 1. faz için geçerli. 2.fazda A.P. bir giriş bir de çıkış kablosu var. Üşenmeyin, merdiveni alın, çıkıp A.P. devreden çıkarın. Tahta doğrudan switche bağlı olsun.

böyle bir müdahale yasak hocam. Ayrıca kabloyu çekip interneti kesersen o zaman da innovaya ağrıza bildirimi düşüyor. Biz bir sınıfın tahta ve ap yi sokturmustuk sınıf taşındığı için. Haberimiz yokken bir gün çıkıp geldiler aplerden biri çalışmıyor diye.

hocam AP lere ait kabloları switch ten çıkarırsanız, tahtanın interneti de kesilir. Tahta ya gelen kablo AP üzerinden gelmekte.

yukarida hocamiz belirtmis, cihazlar calismayinca sistemden gorunuyor. kendileri kalkip geliyorlar, basiniza is alirsiniz. bosverin ogrenci ne yaparsa yapsin, ne kafa yoruyorsunuz her seyi bilen meb dusunsun.

swiç üzerinden tahtaya da internet gidiyor.Kabloyu çektiğinizde bakanlıktan görebiliyorlar.Bu arada ben dizüstünden ağ şifresini internetten bulup girdim sorunsuz siteleri açtı.Ama telefonuma girdiğimde ağa bağlı ancak internet yok uyarısı verdi

arkadaşlar şöyle bir sorum olacak.Sınıftaki masaüstü bilgisayarlar kablosuz wireles adaptör aldım,sınıfın access pointinden hepsini fatih ağına bağlıyorum ancak;

1.ağa bağlanan bilgisayarlarda belli bir süre sonra bağlantı var ama internet yok
2.Okuldaki tüm kablosuz bağlantı adı @fatih olduğu için bilgisayarlar başka sınıftaki AP lerden bağlantı yapıyor. Burdada şöyle bir sorun var bağlandığı AP lerde internet yoksa bilgisayarlarda da olmuyor.

bu durumda sınıfın sağlıklı bir şekilde internet bağlantısı için neler yapabilirim.

bundara79' Alıntı:
arkadaşlar şöyle bir sorum olacak.Sınıftaki masaüstü bilgisayarlar kablosuz wireles adaptör aldım,sınıfın access pointinden hepsini fatih ağına bağlıyorum ancak;

1.ağa bağlanan bilgisayarlarda belli bir süre sonra bağlantı var ama internet yok
2.Okuldaki tüm kablosuz bağlantı adı @fatih olduğu için bilgisayarlar başka sınıftaki AP lerden bağlantı yapıyor. Burdada şöyle bir sorun var bağlandığı AP lerde internet yoksa bilgisayarlarda da olmuyor.

bu durumda sınıfın sağlıklı bir şekilde internet bağlantısı için neler yapabilirim.

kablo candır.

selamlar arkadaşlar, tahtada internet olsun ama fatih ağı kablosuz interneti kesmek istiyoruz. hani şu tavandaki cihaz. malum bu ağın wifi şifrresi internette her yerde. birçok sıkıntı oluyor. teşekkrler şimdiden

Bu sorunu ben de yaşıyorum sadece kablolu kullanamıyor muyuz hala kapatılamıyor mu kablosuz

Bakanlık ile görüşüp ssid gizleme yaptırabiliyorsunuz. Şifresini de değiştiriyorlar. Böylece akşamları okulların bahçesine gelip amacı dışında kullanacak kişileri engellemiş oluyorsunuz.

Bulunduğum ilçedeki bir okulda akşamları gençler okul bahçesinde internete girince okul idaresi merkezden (Ankara) birine telefonla ulaşıp her gün akşam 5'ten sonra okul internetinin kapatılmasını istemişler.. Sonuç: Her gün akşam 5'ten sonra internet yokmuş.. Bence Fatih Projesi destek hattına internet/altyapı kısmına okulun kurum kodunu vb. bilgileri ve talebinizi gönderin.

Geri