Okulda Face, Twitter, Youtube hepsi açılıyor!

Kodla Büyü
3 yıllık öğretmenlik hayatımda meb ağının bu kadar hızlı olduğunu görmemiştim. Aynı anda 15 tane öğrenci internete giriyor. Youtube da video gene kasmıyor. google drive ise senkranizasyon yapıyor. Hepsi aynı zamanda. MEB FİLTRENİ Bİ TEMİZLE BENCE. SANIRIM TIKALI

Not: ağımız fiber değil

Baktılar okullara 3.000 - 4.000 bazen 30.000 TL fatura geliyor hem interneti yasaklıyoruz hemde en tuzluyu geçtim acılı keabından fatura ödüyoruz burda ki aptallığı gördüler açtılar bence böyle :puhaha:

Tüm yasaklar kalkmamış. Özellikle İNCİR'e bağlı alışveriş siteleri hala kapalı. Sosyal medya bilinçli bir şekilde açılmış görünüyor.

bazı arkadaşlar youtube açık olsun demiş.. Çıldırdınız mı siz :puhaha: Youtube +18 videolarıyla bütün ergenlerin gözdesi :puhaha:

Öğrenci Pc - youtube açılıyor
Öğretmen Pc - Meb uyarısı çıkıyor açılmıyor

Hiç Şaşırmadım.

Milli Eğitimin yerinde olsam bu hafta engellemeyi bu şekilde bırakır hafta sonu önceki haftayla bir kıyaslama yapardım. Kullanılan veri miktarı ne kadar artmış? Okulun internetinden hangi sitelere girilmiş ne tür aramalar yapılmış? Bu aramalara +18 içeriklere kelime filtresi konulsa sonuç nasıl değişir? Bence analizler yapılarak insanların suç işlemeden özgürce dolaşabildiği kusursuz bir ağ ortaya çıkar. Hatta bakanlığın elindeki imkanlarla öğrencilerin zararlı içeriklere erişemeden verimlerinin maksimum olacağı bir ağ ortaya konulabilir.

engel tekrar aktif olmuş. işin ilginci yaklaşık 10 gündür okulun interneti kesilip duruyordu. dünkü olaydan sonra kesinti falan olmuyor. acaba ilgisi var mıdır?

Geri