Okulda Öğrencileri Öğretmenlere Paylaştırdılar

Kodla Büyü

ridade

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İl önce böyle başlığı hangi konunun içinde paylaşmam gerekir tam bilemedim. İlçemizde yeni gelen Kaymakam okullarda öğrencilerin başarılarını artırmak amaçlı olarak okulda bulunan öğrencileri Öğretmenlere paylaştırılmasını ve o öğrencilerin başarısından o öğretmenin sorumlu olmasını istedi. İdarede bana bir grup öğrenci verdi.Ben bu çocuklar için Türkçe-Fen-sosyal-matematik-ingilizce derslerinde çalışma kağıtları hazırlamak istiyorum. İnternet'ten bir çok siteyi kontrol ettim ama biraz karışık konular. Tavsiyede bulunabileceğiniz programlar veya siteler var mı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Not: Konuyu yanlış yere açtıysam af ola

Bzim okulda da buna benzer bir proje yürütülüyor. Ancak biz öğrencilere döküman, test vs falan bulmuyoruz ama sıkı takibini yapıyoruz. İsterseniz kitap okuma, değerlendirme sınavları için takip çizelgeleri mevcut paylaşabilirim.

Sınıf öğretmeni ve ders öğretmeni ne yapıyor bu durumda? Okul idaresi..
Çok saçma bir durum.. Kaymakamın işgüzarlığı ve iş bilmezliği apaçık ortada..
Türkiye böyle iş yapan kaymakamlara kaldıysa, vah halimize..

bizde de var hocam... öğrencilerle fazla ilgileniliyor sadece.. kaç soru çözmüş, kaç net çıkarmış.. hangi konularda eksiği var.. onları rapora dönüştürüyorum..veli ziyaretleri yapılıp, aileleri bu konuda bilgilendiriyorum... öğrencinin ailesi gibi oluyoruz yani :p

Teşekkürler Arkadaşlar bizde aynı şekilde aile ziyaretleri ve öğrenci takibi testlerin ve denemelerin sonuçları Öğretmenler tarafından takip ediliyor. Ama bu Kaymamak daha çok ilgilenilsin diyor. Öğretmen arkadaşlar zaten ilgileniyor aslında ama bizlerinde ilgilenmesi istiyor. Bakalım ne olacak sonuç alınabilir de yapacaklarımıza değer. Arkadaşlar ilginiz için Teşekkür ederim.

Nihan hocam eğer zahmet olmayacaksa dosyaları paylaşabilirmisiniz

Arkadaşlar buna benzer bir çalışma bizdede yapılıyor. Öğrenci Takip ve Kontrol Projesi adı altında. Ben bu konu ile ilgili olarak bir şablon hazırlamıştım öğretmen arkadaşların işini kolaylaştırmak adına.Yalnız dosya okulda isteyen arkadaşlar için şablonu pazartesiden sonra gönderebilirim. Pm den bilgilerinizi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

sınıf öğretmenleri ne yapıyor, rehber öğretmen ne yapıyor

tinyamasisurum0' Alıntı:

neresi kötü ben tam anlayamadım..kaymakamın kaymakamlığı ne alaka?öğretmenlik yapın diyince kızıyoruz, yapmayın diyince kızıyoruz...istediğimiz bir şey varsa onu yaptırsınlar...

ekstra ücret alıyor musun hocam?
bana da çok saçma geldi bu iş...

kolejleri taklit, ancak onlar gibi yapılanma ile olur...

nam-ı diğer koçluk sistemi. bi ara bizim okulda da denendi bu sistem, ancak bizde ters tepti, ortalamalar artacağına düştü :mrgreen:

ridade' Alıntı:
İl önce böyle başlığı hangi konunun içinde paylaşmam gerekir tam bilemedim. İlçemizde yeni gelen Kaymakam okullarda öğrencilerin başarılarını artırmak amaçlı olarak okulda bulunan öğrencileri Öğretmenlere paylaştırılmasını ve o öğrencilerin başarısından o öğretmenin sorumlu olmasını istedi. İdarede bana bir grup öğrenci verdi.Ben bu çocuklar için Türkçe-Fen-sosyal-matematik-ingilizce derslerinde çalışma kağıtları hazırlamak istiyorum. İnternet'ten bir çok siteyi kontrol ettim ama biraz karışık konular. Tavsiyede bulunabileceğiniz programlar veya siteler var mı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

..
ayrı bir döküman aramaktansa dershanelerin ilgili seviye ile ilgili yaprak testlerini kullanabilirsiniz.

hocam formatör öğretmenmisiniz? eğer fomatörseniz BT sınıfını zaten açık tutuyorsunuzdur okuldan sonrada. o saatlerde koçluk yaptığınız öğrencileri bt sınıfına çağırın. yukarıda bahsettiğim ilgili testleri öğrencilere çözdürün. hatta birlkte çözün. çözülemeyen soruların çözümünü birlikte yapın. bunun bir çizelgesini tutun. isterlerse onu verirsiniz.

Dersine girmediğim öğrenciden neden sorumlu olayım. Hem de girmediğim dersten. Bu fazla mesai gerektiren bir konu. O zaman koçluk diye yine bir kadro açsınlar. Veya rehber öğretmen ne işe yarar? Takibini yapsın. 400 öğrenciye 1 rehber öğretmen kadrosu açılıyor. 400 öğrenciyi takip edemeyecek mi?

sitelerdeyim' Alıntı:
Dersine girmediğim öğrenciden neden sorumlu olayım. Hem de girmediğim dersten. Bu fazla mesai gerektiren bir konu. O zaman koçluk diye yine bir kadro açsınlar. Veya rehber öğretmen ne işe yarar? Takibini yapsın. 400 öğrenciye 1 rehber öğretmen kadrosu açılıyor. 400 öğrenciyi takip edemeyecek mi?
:+1: :+1:

ridade' Alıntı:

TTnet Vitamin üzerinde bu öğrencilerinize sınıf oluşturup, bu sınıftaki öğrencilere vitamindeki içeriklerden ( canlandırma, interaktif etkinlik, çözümlü örnek, tarama testi, sınav vs.) ödev gönderebilir, performanslarını takip edebilirsiniz.

biz de yapıyoruz böyle bir şey ama tepki gösteren arkadaşlara sözüm zaten 400 öğrenciyle filan ilgilenmiyoruz.. benim 4 öğrencim var mesela ve cidden çok büyük faydası oluyor bu şekilde ilgilenip takip etmemizin zaten her öğrenciyi dağıtmadık 8.sınıftan başarısı ii sayılabilecek öğrencilere uyguluyoruz bunu daha çok... ve hiç de angarya görmüyorum bilakis severek ilgileniyorum onlarla.

Bizde rehber öğretmen yok. 8. sınıf öğrencilerini paylaştık, yakın takipteyiz. 8)

Ben de severek ve isteyerek yapıyorum bu işi. Kendimi öğretmen hissediyorum. :++:

frt44' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:

neresi kötü ben tam anlayamadım..kaymakamın kaymakamlığı ne alaka?öğretmenlik yapın diyince kızıyoruz, yapmayın diyince kızıyoruz...istediğimiz bir şey varsa onu yaptırsınlar...
benim demek istediğim şu.

bir sınıfın başarısı sınıf öğretmenini ve o derse giren branş öğretmenlerini ve genel gidişat olarak da okul idaresini ilgilendirir, asıl sorumlular bu kişilerken

işgüzarlık yapılarak her sınıf paylaştırılmış..

normal işleyişi çözmek gerekiyorken

ikinci bir işleyiş eklenmiş..

mantıksız olan bu

Geri