Okulda sivil kıyafet

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar öğretmenler için serbest kıyafet uygulaması sendika kararlarıyla hala devam ediyor mu? Son durum nedir? Bir de bonus soru; saç ve sakal durumu?

Hep resmi giderim. Sendikam yok. Ilımlı olduğum ve aynı görüşü benimsediğim sendika var elbet.
Sendikaların yapmadığı hak arama mücadelesini tek başıma yapmaya çalışırım. Bir sendikaya üye olmayışımda olmayacağım anlamına gelmez ama eğitimde bir çok sorun varken sendikaların küçük talepleri büyük göstermeleri yanliş. Elbet buda olmalı ama daha çok buna benzer kararlar da alınmalıdır. Hedef insanca yaşamak ve adaletli çalışmak olmalı.

Şunuda söylemeden geçemeyecem; Resmi olmak, sivil olmaktan daha ekonomik. :)

kumas pantolon gomlek blazer ceket 3-4 farkli kombinasyon bende tek fark kravat yok bide kirli sakal var

Adım spor ayakkabılı öğretmene çıkmış. Kumaş altı spor ayakkabı. İnadına giyiyorum 3 sebepten:

1- Yakıştırıyorum kendime. (kendi fikrim farkındayım)
2- Serbest kıyafet olduğu göze batsın
3- Dostum düşmanım belli olsun. Dost başa düşman ayağa bakar.

bir ilçede sosyal bilgiler öğretmeni arkadaşa kaymakam sakalının çok uzun olmasından ve sivil kıyafetten dolayı soruşturma açmış.. Okula şube müdürü ve ilçe mem müdürü gelmiş. şube müdürü aynı zamanda eğitimbirsen başkanıymış.. arkadaş ben uğraşmam siz uğraşırsınız mahkeme vs. ile demiş... ilçe mem müdürü en son takıl kafana göre bişey olmaz hocam deyip gitmiş :))

Uzun saç, top sakal, spor kıyafet ama bakanın dediği gibi "Öğretmenim kendine yakışanı giyer." :++:
İlçe milli eğitim müdürü, şube müdürleri ve müfettişlerle aynı ortamlarda bulundum bir sıkıntı çıkmadı. Tek il milli eğitim müdürü ile görüşmedik o da okula geldiğinde ben okulda değilmişim...
Ama niyeyse İstanbul'da çalışmamama rağmen rüyamda İstanbul il milli eğitim müdürü saçını sakalını düzelt diyordu :D

geçen sene at kuyruğu saç ile okula gidiyorum yazın kestim
bu sene 3 haftalık sakal var şuanda sorun yok
kıyafet hakeza öyle

Eşofman giyiyorum bazen,sakal zaten uzadı...Spor ayakkabı olmazsa olmaz zaten..

idril42' Alıntı:
Eşofman giyiyorum bazen,sakal zaten uzadı...Spor ayakkabı olmazsa olmaz zaten..
sivil gidiyorum ama su esofman olayına hep özenmişimdir.. sorun olmaz değilmi:))

Geri