Okuldaki tüm idari bilgisayarlara surabaya bulaştı

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Bunun kaynağı nerden geliyor.
Pc açıldığında ilk bu uyarı gelilyor.
Nasıl etkisi oluyor. Dosyaları siler mi?
Malwarbyte silmiyor.(pro denedim)
Ne siler bunu?

Güvenli kipte combofix

Combofix'i başka bilgisayardan indiri flasha farklı isimde atıp öyle çalıştırın. flashın içindende silerse;
komut isteminde flasha geçip aşağıdaki komutu yazın.
attrib -a -r -s -h /s /d

regeditten siliyosun..
HKEY_LOCAL_MACHINE –>SOFTWARE–> Microsoft–>Windows NT–>Current Version–>WinLogon
burada bulunan LegalNoticeCaption ve LegalNoticeText kayıtlarını bulup silyoruz.
Daha sonra aynı yerde arama bölümünden Surabaya yazıp bulunan dosyayı siliyoruz.
Diğer bir adım ise tekrar aşağıdaki gibi yolu izliyoruz
HKEY_LOCAL_MACHINE –> Software –> Microsoft –> Windows –> Current Version –> Explorer –>Advanced –> Folder –> Hidden –> Show All.
CheckedValue isimli dosyayı bulup düzenle diyoruz ve değeri 0 olan bu dosyayı 1 yapıyoruz.ve tekrar aynı yerde arama yaparak Surabaya isimli dosyayı arayıp bulursa siliyoruz..İşlem bu kadar eğer elinizde sağlam bir regedit program varsa düzenleme yapabilirsiniz.

regeditten siliyosun..
HKEY_LOCAL_MACHINE –>SOFTWARE–> Microsoft–>Windows NT–>Current Version–>WinLogon
burada bulunan LegalNoticeCaption ve LegalNoticeText kayıtlarını bulup silyoruz.
Daha sonra aynı yerde arama bölümünden Surabaya yazıp bulunan dosyayı siliyoruz.
Diğer bir adım ise tekrar aşağıdaki gibi yolu izliyoruz
HKEY_LOCAL_MACHINE –> Software –> Microsoft –> Windows –> Current Version –> Explorer –>Advanced –> Folder –> Hidden –> Show All.
CheckedValue isimli dosyayı bulup düzenle diyoruz ve değeri 0 olan bu dosyayı 1 yapıyoruz.ve tekrar aynı yerde arama yaparak Surabaya isimli dosyayı arayıp bulursa siliyoruz..İşlem bu kadar eğer elinizde sağlam bir regedit program varsa düzenleme yapabilirsiniz.
Hocam bu yöntemi zaten uyguladım. Ama başarılı olmadı. Açılıp kapanınca regeditteki dosyalar tekrar aynı geliyor

Güvenli kipte combofix

Combofix'i başka bilgisayardan indiri flasha farklı isimde atıp öyle çalıştırın. flashın içindende silerse;
komut isteminde flasha geçip aşağıdaki komutu yazın.
attrib -a -r -s -h /s /d
attrib komutunda hangisi flash bellek harfi sondaki d olan mı mesala

attrib komutunda hangisi flash bellek harfi sondaki d olan mı mesala
Komut içinde flash harfi yok önce flasha geçmelisin flash bellegi açıp shifte basılıyken sağ click yapıp komutçistemini burda çalştır diyin
J:\\attrib -a -r -s -h /s /d
Şeklinde olacak flash harfi j

Geri