Okulum ihtiyaçlarına yönelik E-Pano

Kodla Büyü

nosTRa

Süper Üye
Süper Üye
Forumda pano seçenekleri bulunmakla birlikte hiçbiri benim okulun ihtiyacına karşılık vermedi. Bende Adobe Flash ile kendi panomu yazdım. Nöbet çizelgesi okulda aylık yayımlanıyor ve her hafta personel farklı yerlerde nöbet tutuyor. Okul idaresi bu çizelgeyi excel ile hazırlıyor.
Bir diğer husus ise gelmeyen öğretmenler. Hangi öğretmen gelmemiş, gelmeyen öğretmenin hangi sınıflara dersi var ve gelmeme sebebi ne ?
Bunlar okul koridorunda beyaz tahtaya yazılıyordu. Bende Hem öğretmen ders programını hemde nöbet çizelgesini XML den çağırarak pano hazırladım. Böylelikle hergün otomatikmen nöbetçi öğretmenler ekrana geliyor. gelmeyen öğretmenin adı seçilince o günkü ders programı ekrana yansıyor. Eğer gün içinde okuldan gitmesi gerkirse girdiği derslerin listede görünmemesi için derslere tıklananarak o dersler siliniyor. Birde metin eklenen duyurular kısmı var. idare ve öğretmenler odasından teamwiewer ile monitöre bağlanılıyor. Sisteme kurduğum program ile ders bitiminde kendini kapatıyor. Sabah ise bios aracılığı ile kendini açıyor. Çok daha profesyonel çözümler olabilir ama dediğim gibi ihtiyaç farklı olunca bu tarz birşey yapmak zorunda kaldık...

Bu konuda gelişime yönelik fikri olan varsa destek verirse sevinirim. En azından geliştirme imkanı olur. Akıl akıldan üstündür...

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2013-04-13 6.51.12 PM.png
    Ekran Resmi 2013-04-13 6.51.12 PM.png
    155.9 KB · Görüntüleme: 1,485
onlyyou23' Alıntı:
hocam çalışmanız harika olmus tebrikler acaba paylasma ımkanınız varmı fla sıyla bırlıkte

Gelişime açık birşey bulamazsak yakında bu halini ekleyeceğim.

Geri