Okulumuz pilot okul oldu.Bilişim dersi bitti:(

Kodla Büyü

aytduman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar son dakika golünü meb atti ve bircok okul gibi ingilizce ağırlıklı hazirlik sinifa uygulamasi başlayacak 5.sinif dersimiz yok artik 2 personeliz ve 1 kisi norm fazlasi olacak:(

benim dün anlatmak istediğim boydu hocam ne yazık ki meb bir tarafı yapayım derken diğer tarafı bozuyor .

Eğitim sisteminden umudumu keseli çok oldu. Bundan sonra da bir umut beklemiyorum.
Bir gün aşağıdaki robotlara silah takıp üzerimize saldırdıklarında Bilişim derslerinin değeri anlaşılacaktır. O gün belki ingilizce de ise yarar. Mesala help me deriz, ı surrender(teslim oluyorum) deriz

Pilot okul olup dersi kaldırılan kaç öğretmenimiz var . Bu konuda sizden bilgi istiyorum arkadaşlar .
İL:
İLÇE :
OKUL ADI:
info@idealegitimsen.org
gönderiniz
Yazıp yollayın bu konu önemli arkadaşlar . Gündeme getirmemiz gerekiyor yoksa zamanla hepimiz norm fazlası olacağız yine

Pilot okul olup dersi kaldırılan kaç öğretmenimiz var . Bu konuda sizden bilgi istiyorum arkadaşlar .
İL:
İLÇE :
OKUL ADI:
info@idealegitimsen.org
gönderiniz
Yazıp yollayın bu konu önemli arkadaşlar . Gündeme getirmemiz gerekiyor yoksa zamanla hepimiz norm fazlası olacağız yine

öğretmenler norm fazlası ama asıl biz o öğretmenlerden mahrum kalacak öğrenciler için kahroluyoruz

şu soru geldi aklıma yeni müfredat 5.sınıfta uygulanmadan 6.sınıfta müfredat uygulanacaksa...sıkıntı büyük.

Seneye tüm okullarda uygulanacak sanırım bu hazırlık sınıfı olayı. Mevcut yasa /mevzuatlara göre bizim çıkış kapımız norm kadro yönetmeliği madde 23/3 olarak görünüyor. Bu maddenin uygulanması norm sorunumuzu çözer. Tabi dersler daha önemli, biz tüm kademelerde zorunlu BT dersi, kodlama dersi vs derken yine norm ile uğraşır olduk

Millet uzaya gitti biz hâlâ bozuk plak gibi durduğumuz yerde dönüp duruyoruz. Eğitimi üç beş derse kurban etmenin akılla iz'anla bağdaştırmak mümkün değil. Yine döndük BTnin önemini kavramaya. Basiretsiz yöneticiler eğitime yön verdikçe daha çok ağlariz çok. Adam akıllı biri gelmediki sistemin başına. Varsa yoksa teog, ingilizce hazırlık. Bilisimin kıymetini bilmeyen idareciler yuzunden nice genç beyinler köreltiliyor. Yazık ülkeme yazık.

Bulut diye bir şey varmış herkes oraya bir şeyler atıyormuş isteyen istediğini ordan alıyormuş bunlarla çok uğraşmayın teknolojiyi kullanın çok uğraşırsanız kafayı sıyırırsınız.

2012 de BIMER E 2 defa yazmisim bt dersleri kadro sorunu diye 3 gun önce BIMER e yazdim gene hazırlık getirdiginiz zaman biz ne olacagiz yine bizim ders gidecek falan filan diye ha birsey degisir mi. Sanmam ama yine de yazdım seneye hepimiz aynı sorunu yasicaz.

"Bize verilen kusadasindaki seminerde öğretmen arkadaşların sorusu üzerine temel eğitim genel müdürünün cevabı şu şekildeydi: ileride 5. Sınıflar ingilizce hazırlık olsa bile bty dersiniz korunacak. Biz de bu şekilde anlatmaya çalışmıştık." Bize de böyle anlatıldı

Eğitim sisteminden umudumu keseli çok oldu. Bundan sonra da bir umut beklemiyorum.
Bir gün aşağıdaki robotlara silah takıp üzerimize saldırdıklarında Bilişim derslerinin değeri anlaşılacaktır. O gün belki ingilizce de ise yarar. Mesala help me deriz, ı surrender(teslim oluyorum) deriz

valla hiç güleceğim yoktu hocam.. :D :D Allah ta sizi güldürsün..

Hocam dün temel egitim genel müdürlüğü sitesinde yayinlandi.Herkes saskin okul idaresi de ne yapacagini şaşırdı.Okulun açılacağı zaman yapılır mi
Hatırlayan vardır, 10 sene önce falandı; okul açıldıktan 1 hafta sonra müfredat-ders sayıları vs. değişmişti. Yapılan tüm planları-zümreleri-ders programlarını çöpe atıp yenisine göre yapmıştık. Bunda daha açılmadan yayınlamışlar daha ne istiyorsunuz hocam :) Hazırlanacak koskoca 2 gününüz var :p

Hatırlayan vardır, 10 sene önce falandı; okul açıldıktan 1 hafta sonra müfredat-ders sayıları vs. değişmişti. Yapılan tüm planları-zümreleri-ders programlarını çöpe atıp yenisine göre yapmıştık. Bunda daha açılmadan yayınlamışlar daha ne istiyorsunuz hocam :) Hazırlanacak koskoca 2 gününüz var :p
Kisaca burasi Türkiye...Bu gerçeği gözardi etmemek lazim

Geri