Okulumuza renkli yazıcı almayı düşünüyoruz, bir bakabilir msiinz?

Kodla Büyü
hocam bizde Epson l382 modeli var... 3 yıldan beri kullanıyoruz, hiç bir sıkıntı vermedi.
Tavsiye niteliğinde;
1- Şırınga ile mürekkep doldurma yaparsanız, mürekkep bulaşmaz ve temiz olur.
2- haftada 2-3 kere renkli çıktılar almayı unutmayın, olabildiğince faal kullanın yazıcıyı. kafa temizleme yapmak zorunda kalırsınız.
3- ne kadar faal kullanım, o kadar az kafa temizleme, o kadar çok sene kullanma diye biliyorum.

L220 ve l382 var, çok memnunum. Sizin alacağınız yazıcıda tarama ve fotokopi özelliği yok sanırım. Fotoğraf kağıdı alıp, yüksek kalite renkli davetiye bastım, fotoğrafçı bile inanamadı. Bence l382 alın.

bizde de l382 veya l386 var.
ara ara kafa temizleme yapıyor.
fotoğraf baskısı alacak kadar kaliteli çıktı vermiyor ama okuldaki renkli çıktılar için ideal
mesela
başarı belgesi çıkardım 160 gramlık A4 kağıtlarına güzel oldu. 250 gramlıkları kabul etmedi.
fotoğraf kağıtları mürekkepi emmediği için kullanamadım

L220 ve l382 var, çok memnunum. Sizin alacağınız yazıcıda tarama ve fotokopi özelliği yok sanırım. Fotoğraf kağıdı alıp, yüksek kalite renkli davetiye bastım, fotoğrafçı bile inanamadı. Bence l382 alın.
hocam kullandığınız kağıdın tam adını ve yazıcı ayarlarını paylaşır mısınız? bi de öyle deneyeyim.

Tanklı yazıcılar fiyat olarak az olması nedeniyle çok öneriliyor... Yoğun kullanım oluyorsa kullanışlı oluyor hocam temiz kullanmak lazım yoksa tanklardan yazıcıya giden borular tıkanıyor bozuluyor... Paranız olsaydı Oki renkli lazer yazıcı alın derdim okullar için daha iyi bence...

Sayın hocam epson l365 ile l 382 modelini aldık okula taş gibi taş . zerre kalite düşüklüğü yaşamadık 3 yıldır. geçen yıl sadece atık tank süngerini resetledim ve temizledim okadar.
kesinlikle epsonu tavsiye ederim

hocam kullandığınız kağıdın tam adını ve yazıcı ayarlarını paylaşır mısınız? bi de öyle deneyeyim.
HP Q2510A Fotoğraf Kağıdı A4 200gr 100 adet bu ürünü almıştım, çıktı alırken de yazıcı ayarlarından kağıdı epson matte ve yüksek kaliteyi seçeceksiniz, yavaş çıktı alıyor ama çok kaliteli alırsınız

HP Q2510A Fotoğraf Kağıdı A4 200gr 100 adet bu ürünü almıştım, çıktı alırken de yazıcı ayarlarından kağıdı epson matte ve yüksek kaliteyi seçeceksiniz, yavaş çıktı alıyor ama çok kaliteli alırsınız
bizim okuldaki kağıt DİGİTAL NEVİA, DİJİTAL COATED BOARD/GLOSS imiş. 200 gramlık.
geçen sene denemiştim. ayarları epson matte ve yüksek kalite seçtiğimi hatırlıyorum. orijinal mürekkep kağıdın üzerinde dağılma yapmıştı.
2 kağıt arasında fark var mı acaba?

Son düzenleme:
l386 var okulda,hp fotoğraf kağıdı ile süper çıktılar alabiliyorum..Kafa temizleme sadece dönem başlarında yapıyorum..Xerox 160 gr kağıt ile belge basımı oluyor...90 TL ile 1500 adet renkli ve kaliteli çıktı aldık..Kesinlikle tavsiye ederim..Kurur,hava yapar dediklerine bakmayın,yazın 3 ay çalışmadı ve geldiğimde denedim,sıkıntı yoktu..

bizim okuldaki kağıt DİGİTAL NEVİA, DİJİTAL COATED BOARD/GLOSS imiş. 200 gramlık.
geçen sene denemiştim. ayarları epson matte ve yüksek kalite seçtiğimi hatırlıyorum. orijinal mürekkep kağıdın üzerinde dağılma yapmıştı.
2 kağıt arasında fark var mı acaba?
Bilmiyorum hocam, bazı yorumlarda 200 gr kağı almadığı da yazılmış yukarda, denemek lazım.

arkadaşlar konuyu görmüşken sorayım. Tavsiye edebileceğiniz A3 boyutuna basan renkli yazıcı var mı? kartuşlu olsa daha uygun olur fiyat bakımından.

Geri