Okulumuzda 2 tane bilgisayar laboratuvarı var ama bilgisayar yok

Kodla Büyü

kendinibil

Üye
Merhaba arkadaşlar. Fatih Projesi BTR olarak görev yaptığım Anadolu Lisesi'nde 2 adet bilgisayar laboratuvarı bulunuyor ancak sadece çekilmiş kablolar mevcut. Bilgisayar vs. bulunmuyor. Okulumuza nasıl ve nereden bilgisayar temin edebiliriz bir fikriniz var mı? Teşekkürler.

Hocam il milli eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. İlkokullarda kapatılan bt sınıflarının bilgisayarlarını aktarmak için okul arıyorlar bazen.

Hocam il milli eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. İlkokullarda kapatılan bt sınıflarının bilgisayarlarını aktarmak için okul arıyorlar bazen.

Teşekkürler hocam il milli eğitimle irtibata geçtik ellerinde çok eski bilgisayarlar olduğunu söylediler. Bankalar veya vakıflarla yazışmak daha mantıklı gibi görünüyor şimdilik.

Hocam biz de okulumuza çok bilgisayar aradık, milli eğitime sayısız yazı gitti ama hep yok hep yok. Bu işlerde bazı kişiler daha şanslı oluyorlar ve nedense bazı okullara çok fazla bilgisayar gidiyor. Velilerle iletişim kanallarını iyi tutmak okula bağış yapacak birilerini bulmak gerekebiliyor. Bankalar cevap verirse iyi olur.

Geçen gün burada bir öğretmenimiz paylaşımda bulunmuş bazı özel şirket ve vakıflardan yardım alarak güzel bir BT sınıfı kurmuştu.. O konuya bir bakın hocam.
Bulunduğunuz il/ilçede büyük şirketler varsa eğitime katkı adı altında bağış yoluyla bilgisayar isteyebilirsiniz.. Okul yöneticinizle bence ziyaret gerçekleştirin.

internette biraz araştırınca aşağıdaki siteyi buldum.

http://www.birsilgibirkalem.org/

Yalnız bakım çalışması yapıldığı için okul kaydı yapılamıyor şu an. Benim gibi okulu için ihtiyacı olan arkadaşlar siteyi takip edebilirler. Bakım çalışması bittiğinde okulu kaydedip ihtiyacımızı oradan yazacağım.

Geri