Okulun çeşitli koridorlarına asılmış ekranları bir bilgisayara bağlamak

Kodla Büyü

şeffaf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar. Okulumda öğretmenler odası, kantin ve bazı koridorlarda duvara asılmış mönitörlerin bir bilgisayara bağlantısını yapmamı istediler. Bunun için gerekli malzemeler ve yapılacak işlemler konusunda yardımcı olabilir misiniz. Ayrıca okulun kayan yazısının da benzer bir şekilde bağlanması lazımmış. şimdiden teşekkürler.

Bizim okulda da aynı sistem var Hocam hdmi çoklayıcı ile ekranlar birbirine bağlı. Kasanın bağlı olduğu monitör ana ekran, oradan dağıtım yapılıyor.

hocam bu benim halledebileceğim bir iş mi bilemedim doğrusu. kuran firmanın işini tam yapması gerekmiyor muydu. kimin kurduğunu da hatırlamıyorlarmış

teşekkürler hocam. bu kabloların geçeği yerleri ayarlamak için birilerinin gelmesi gerekir heralde
kabloları kendi imkanlarınızla çekebiliyorsanız (yardımcı personel yetenekli ise mesela) çekin ama okul büyük, katlar arası işlem yapacaksanız bir elektrikçi çağırıp kabloları döşetin siz sadece bilgisayarı ayarlayın sonra bilgisayardan görüntüyü verirsiniz. maliyetli bir iş olur kablo sayısı ve uzunluğuna göre 1000 tl varabilir. hdmi kabloların 25 metrelikleri 150 tl civarı.

anladım hocam. evet okul büyük. biri zeminde biri 3. katta mesela. ben idareye bildireyim. Çok teşekkürler bilgi için

Her kattan uzun kablo çekmek yerine, her kata ayrı eski bilgisayar koyulabilir.o_O

anlamıyorsan bulaşma hocam teknik servis gelmesi lazım de. anlıyorsan kablo en ucuz yöntem. yok illa pahalı da olur dersen aklımda uçuk kaçık proje var

hocam uzaklık ne kadar olacak onu ölç. eğer çok uzak mesafe varsa bilgisayarla monitör arasında hdmi işine çok girme. aklımdaki uçuk kaçık proje her bilgisayara raspberry pi alıp her monitörün arkasına tak her birini bilgisayar haline getir. sonrasında ister tek bilgisayardan yayın yapıp o bilgisayardan bağlan ister her raspberry nin hafıza kartından kendi dosyasını göstermesini sağla

Geri