okulun outlook hesabından mail alamıyorum

Kodla Büyü

cakir528

Aktif Üye
arkadaşlar bizim okulun mail hesabı meb.gov.tr idi.meb.k12.tr ye geçmemiz istendi.pop3 ve smtp ayarlarını ve şifre ayarlarını yaptım.mail gönderebiliyorum ancak alamıyorum.sürekli ağ parolasını girin ekranı çıkıyor.şifre doğru olmasına rağmen sürekli ağ parolasını girin diyor.ne yapmam gerekiyor.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    14.1 KB · Görüntüleme: 5,472
hocam normalde mail portu 25 idi.
telekom güvenlik nedeniyle bunu 587gibi birşey yaptı ondan kaynaklı olarak maillerinizi alamıyorsunuzdur.
outlukta 25 yazan kısmı 587 olarak değiştirin

TTNET adsl port değişikliği (25 -> 587) temel sebebi kişilere zorlayıcı nitelikte istem dışı SPAM (istenmeyen posta)mail gönderimlerinin engellenmesidir.

587'yi 25'e çevirip de denemeni tavsiye ederim. Bizde de benzer bi problem vardı 587 yazınca olmamıştı. 25'e geri çevirmiştim ve öyle kullanmaya devam ediyoruz.

Bugün bizim okul hesabında da bir problem oluştu. gov uzantılı adresten postaları alabiliyorum ancak , k12 uzantılı hesaptan alamıyorum. Hesaba bağlanmıyor bile. Şu hatayı veriyor:

Sunucu bağlantısı başarısız oldu. Hesap: 'mailpop.meb.k12.tr', Sunucu: 'mailpop.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: POP3, Bağlantı Noktası: 110, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 10060, Hata numarası: 0x800CCC0E

Bu hata port numarası 25 iken de 587 iken de düzelmiyor.

zilal' Alıntı:
bizim de gelen kutusu boş görünüyo sanki hiç mail gelmemiş gibi.

Eğer hesap daha önceden kurulu idiyse, gelen e-postaların yedeklendiği dosya/dosyalar bilgisayarınızdan silinmiş olabilir.

Eğer outlooka ilk kez hesabı kurduysanız, öncelikle gönder/al demeniz gerekir. Gönder/Al derken hata veriyorsa kurulumda bir hata olmuş demektir. Bir hata olmuyorsa ve hesaba düzgün bağlanıyorsa, geçmiş zamanlardaki iletiler bilgisayarınıza daha önce yüklenmiş olmadığından, önceki postalara erişim yapamazsınız. Ve o esnada da yeni bir posta gelmediğinde gelen iletiler kısmınız boş gözükecektir.

Eğer posta hesabı birden fazla bilgisayarda kurulu ise, her bilgisayardan hesap özelliklerine girip, "Gelişmiş" sekmesinden "İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak" özelliğini işaretlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bir bilgisayardan postalar okunduğunda sunucudan silineceklerdir. Dolayısıyla diğer kullanıcı onlara erişemeyecektir.

Bir sorum daha olacak, bir hposta hesabı en fazla kaç bilgisayara kurulabilir? Bunun bir sınırı var mıdır?

Summer_06' Alıntı:
Bir sorum daha olacak, bir hposta hesabı en fazla kaç bilgisayara kurulabilir? Bunun bir sınırı var mıdır?
sınırı yok ama normal bir ayarda ilk gelen maili alır. sonra gelen havasını alır.
bunun için çözüm outlook expreste mail leri 1 gün süre ile sunucuda bıraktırmaktır.
Ayrıca detay burada -> post328531.html#p328531

Okulda ve evde aynı bilgisayarı kullanıyorum. Defalarca ayarları kontrol etmeme rağmen okuldaki internet bağlantısında mail alıp-göndermede sürekli hata mesaı alıyorum.
Ama evdeki bağlantımda hiçbir sorun yaşanmıyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Fİkirlerinizi paylaşır mısınız?

Arkadaslar outlook geçen hafta geçtik. Ogün ayarları yaptım iki eposta geldi ama sonrasında hiçbir mesaj gelmedi.

2011fettah' Alıntı:
Arkadaslar outlook geçen hafta geçtik. Ogün ayarları yaptım iki eposta geldi ama sonrasında hiçbir mesaj gelmedi.
Hocam,

Kendi kendinize gönderin. Geliyorsa sorun yoktur. Gelmiyorsa ayarlarda bir problem vardır.

Ayarlar için dersler hazırlamıştım.

Geri