Okulunuzun web sitesi etkin kullanım oranına göre Türkiye sıralamasında hangi aralıkta?

Kodla Büyü

Okulunuzun web sitesi etkin kullanım oranına göre Türkiye sıralamasında hangi aralıkta?

• Kullanılan toplam oy
    57
  • Anket kapatılmış .
Ziyaretçi sayısını arttırma hileleri, program ve yöntemleri
Arşive düşen haberleri de güncelleyip tekrar yayınlama ve yayın bitiş tarihini 1 ay sonrası yerine birkaç yıl sonrası yapmak
İlk 100 içinde yer alan okullardan özellikle duyuruların kopyalanması için o sitelere tıklanılması
Günlük 5 haber ve 3 duyuru limitini haftanın 7 günü için de doldurmak için yoğun ekran görüntüsü paylaşımı
Her haber linkinin sosyal medya hesapları ve Whatsapp vb... iletişim gruplarında paylaşılması
Aynı haber ve duyuruların birkaç gün arayla tekrar ve tekrar paylaşılması
Başka eğitimle ilgili web sitelerindeki okulla ilgili veya ilgisiz haberlerin özgün içerik olarak paylaşılması, bazen ilk gün alıntı içerik olarak işaretlenip daha sonradan özgün içeriğe dönüştürülmesi
Nöbetçi ezcane, eğitim takviminin her sayfasının ayrı ayrı paylaşımı, EBA TV Yayın Çizelgesinin günlük paylaşımı vb....

Can sıkıntısından biraz araştırıp tespit ettiğim birkaç yöntem ...

Bu sıralamada ilk 100 içerisinde yer almanın ne gibi bir avantajı oluyor acaba?

Ziyaretçi sayısını arttırma hileleri, program ve yöntemleri
Arşive düşen haberleri de güncelleyip tekrar yayınlama ve yayın bitiş tarihini 1 ay sonrası yerine birkaç yıl sonrası yapmak
İlk 100 içinde yer alan okullardan özellikle duyuruların kopyalanması için o sitelere tıklanılması
Günlük 5 haber ve 3 duyuru limitini haftanın 7 günü için de doldurmak için yoğun ekran görüntüsü paylaşımı
Her haber linkinin sosyal medya hesapları ve Whatsapp vb... iletişim gruplarında paylaşılması
Aynı haber ve duyuruların birkaç gün arayla tekrar ve tekrar paylaşılması
Başka eğitimle ilgili web sitelerindeki okulla ilgili veya ilgisiz haberlerin özgün içerik olarak paylaşılması, bazen ilk gün alıntı içerik olarak işaretlenip daha sonradan özgün içeriğe dönüştürülmesi
Nöbetçi ezcane, eğitim takviminin her sayfasının ayrı ayrı paylaşımı, EBA TV Yayın Çizelgesinin günlük paylaşımı vb....

Can sıkıntısından biraz araştırıp tespit ettiğim birkaç yöntem ...

Bu sıralamada ilk 100 içerisinde yer almanın ne gibi bir avantajı oluyor acaba?

Kanımca Ego tatmini.

Eğitimin yarış olduğunun farklı bir açıdan yüzümüze çarpılması.
Üstelik dürüst veya adil olmayan bir şekilde.

Bu arada ilk onda yer alan 5 arkadaş kimdir :) Buralardaysa bir ses versinler tanışalım.

MEB in serverlarına, kaynaklarına yazık oluyor.Öğrencilere de etik ve değerler konusunu anlatıyoruz sözde..

Şöyle bir baktım bazı sıralamadaki sitelere;

Kpss başvuruları başladı, yok çıkışta not fişlerini idareye teslim edin, sınıf defterlerini vermeyi unutmayın, bugün şu yemek yendi, şu derste bu konu anlatıldı, öğretmen yer değiştirme atama başladı vb…Vel hasıl okulla ilgisiz, alakasız ve kalitesiz haber&duyurular…

Sorumlu kişi Paneldeki yönetmeliği okuyup onayladıkları halde nasıl bir hırssa bilerek devam edip devlete zarar veriyorlar bilip bilmeden…

Bazen utanıyorum, utanıyorum, utanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri