okulweb.meb.gov.tr sorunu

Kodla Büyü

kkslyyldz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar daha önceki yıllarda bir başka öğretmen okulumuz sitesini meb.k12.tr üzerinden hazırlamıştı. şimdi ben k12.tr uzantılı bir site oluşturdum. googla da okulu aratınca önceki öğretmenimizin yaptığı site okulweb üzerinden, ilk sırada gözüküyor. meb. k12.tr olan alana girdiğimde sitenin tamamen silindiğini görmeme rağmen hala eski site okulweb üzerinden gözüküyor. bunu kaldırmanın bir yolu yordamı var mıdır?

eski siteye bir index sayfası ekleyin içine yönlendirme koduyla yeni sitenize yönlendirme yapın.
yeni site de google indexledikçe zamanla ilk sıraya çıkar.
Okuldaki çocuklara falan söyleyin tıklasınlar

kkslyyldz' Alıntı:
arkadaşlar daha önceki yıllarda bir başka öğretmen okulumuz sitesini meb.k12.tr üzerinden hazırlamıştı. şimdi ben k12.tr uzantılı bir site oluşturdum. googla da okulu aratınca önceki öğretmenimizin yaptığı site okulweb üzerinden, ilk sırada gözüküyor. meb. k12.tr olan alana girdiğimde sitenin tamamen silindiğini görmeme rağmen hala eski site okulweb üzerinden gözüküyor. bunu kaldırmanın bir yolu yordamı var mıdır?
Google amcaya siteyi kodlar şeklinde siz ekleyin doğrulamanızı isteyecek siteyi doğrulayın bu hesabın size geçmesinin sağlar. Hesap size geçince googleden silin ftp içerisinde googlenin kodları var ise bunları silin. Yeni sitenizi google amacaya ekleyin ve siteyi doğrulayın. Bir süre sonra google amcanın eski siteyi kaldırdığının göreceksiniz. Yeni sitenize doğru anahtar kelimeler girmeyi unutmayın. Hadi kolay gelsin.

hasari' Alıntı:
kkslyyldz' Alıntı:
Google amcaya siteyi kodlar şeklinde siz ekleyin doğrulamanızı isteyecek siteyi doğrulayın bu hesabın size geçmesinin sağlar. Hesap size geçince googleden silin ftp içerisinde googlenin kodları var ise bunları silin. Yeni sitenizi google amacaya ekleyin ve siteyi doğrulayın. Bir süre sonra google amcanın eski siteyi kaldırdığının göreceksiniz. Yeni sitenize doğru anahtar kelimeler girmeyi unutmayın. Hadi kolay gelsin.

hasari hocam hangi hesabın bana geçmesini sağlayacak anlamadım. xxxx.meb.k12.tr alan adında herhangi bir dosya yok zaten. herşey silinmiş kullanılan kota % 0. hostta hiçbirşey olmamasına rağmen okulweb.meb de site halen gözükmekte. buna nasıl bir çare bulabiliriz :(

düzeltme : benim oluşturduğum xxx.k12.tr adlı site google da 2. sırada gözüküyor zaten. benim amacım okulwebdeki siteyi ordan kaldırmak

hasari' Alıntı:
şuradan kaldırabilirsin.
https://okulwebyonetim.meb.gov.tr/login.php
Google botları zaten ftp boş olduğu için bunu arka sıraya taşıyacak veya kaldıracaktır. Biraz beklemeniz gerek google botları uğrar uğramaz sorun çözülecektir.

hasari hocam ftp boş ammavelakin googla da okulun adını aratınca en üstte okulweb.meb bağlantısı çıkıyor ve tıkladığımızda site kanlı canlı mevcut bir şekilde gözüküyor. ftp boş olmasına rağmen okulweb.meb dosyaları nereden okuyor ayrı bir sunucu üzerinde yedekleyip oradan mı çalıştırıyor acaba :?

kkslyyldz' Alıntı:
hasari' Alıntı:
şuradan kaldırabilirsin.
https://okulwebyonetim.meb.gov.tr/login.php
Google botları zaten ftp boş olduğu için bunu arka sıraya taşıyacak veya kaldıracaktır. Biraz beklemeniz gerek google botları uğrar uğramaz sorun çözülecektir.

hasari hocam ftp boş ammavelakin googla da okulun adını aratınca en üstte okulweb.meb bağlantısı çıkıyor ve tıkladığımızda site kanlı canlı mevcut bir şekilde gözüküyor. ftp boş olmasına rağmen okulweb.meb dosyaları nereden okuyor ayrı bir sunucu üzerinde yedekleyip oradan mı çalıştırıyor acaba :?
Hocam googlenin önbelleği var fakat bence sizin okulun kodu değişmiş dolayısıyla eski kodla olan okul siteniz ftp duruyor olmalı. Yoksa google öyle siteyi karşına getirmez önbellekten getir dersen getirir.

siz yazdıkça ben zorlamaya devam edicem hasari hocam :)

kurum kodu aynı. okulweb.mebde site adında şuanki kurum kodu kullanılan dizinin içerisindeki veriler gözüküyor .

Sitenin adresini verir misiniz inceleyelim. Hem normal adres olanı hemde okulweb.meb.gov.tr şeklinde olanı.

Bu site ftp duruyor hocam bana ftp nizi özelden atarmısınız.

ortada karışıklık var eski kodlu gözüken aslında yeni kurum kodu yeni kodlu gözüken ise eski kurum kodu. bu 382543 lü olanı nasıl buldunuz hasari hocam

Pardon yazarken yanlış yazmışım. Sonuç olarak eski kodlu okul sitenizi kaldırtacaksınız. Sitenize bir link ekledim ve bu linkin bağlantı yoluna baktım. Böylece kodu tespit etmiş oldum. :)

hasari' Alıntı:
Pardon yazarken yanlış yazmışım. Sonuç olarak eski kodlu okul sitenizi kaldırtacaksınız. Sitenize bir link ekledim ve bu linkin bağlantı yoluna baktım. Böylece kodu tespit etmiş oldum. :)

yok hocam yanlışlık sizde değil mebde

Geri