Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında @lperen tarafından paylaşıldı.


 1. gunhkn

  gunhkn Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Aralık 2011
  Mesajlar:
  231
  Beğeni:
  44
  f1hakkinen bunu beğendi.
 2. Ulubatlı_Hasan

  Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2014
  Mesajlar:
  510
  Beğeni:
  217
 3. f1hakkinen

  f1hakkinen Site Gezgini

  Kayıt:
  18 Ekim 2015
  Mesajlar:
  37
  Beğeni:
  22
  ben de sozcuden bir haber paylasayim... tabii ki yalan...

  sozcu yalan 1.png sozcu yalan 2.png
   
 4. ümit45

  ümit45 Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2017
  Mesajlar:
  180
  Beğeni:
  57

  Aynı şeyleri düşünüyoruz, ben türk aşısının faz3 çalışması biteceği için güvenilir bulurum. Bende sizin gibi aşı olmadım :)
   
 5. Ulubatlı_Hasan

  Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2014
  Mesajlar:
  510
  Beğeni:
  217
  Hangi haber kanalı veya hangi siteden olduğu farketmez eğer birgün gerçekten tarafısz haber yaparlarsa ciddiye alırım

  Birgün 3 doz aşılıydı öldü, 2 doz aşılıydı covidden öldü haberlerini de gördüğüm gün eyvallah aşısızdı öldü haberlerini dikkate alırım. Öbür türlü propaganda dır. Basın dediğin tarafsız olur.
   
 6. bbneet02

  bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.120
  Beğeni:
  515
  aşı karşıtlarına güvendiğim için bu haldeyim haberine ilave olarak
  aşı olmayanlar daha kötü atlatıyor diye gidip aşı olupta kalp krizi geçirip ölenlerdende yakınları anlatıyor aşı baskılarına dayanamadı onlara güvenip oldu ve kalp kirizi geçirdi vefat etti diyende var burada kişi kendi kararını kendisi vermelidir gerekirse istihare yapsın Rabbine münacaat etsin hayırlısı neyse gösterir aşı kötüdür veya iyidir deme lüksü kimsenin yoktur iyi dersiniz arkadaşınız komşunuz aşı olur ölür bir ömür vicdan azabı duyarsınız kötü dersiniz olmaz yine ölür yine aynı durum kimse kimseyi bir şeye zorlamıyor zorlamamalıdır da herkes kendi hür iradesiyle aşı olur veya olmaz denek olur veya olmaz onam imzalar veya imzalamaz bu kişilere kalmış kimse zorlamamalıdır kimse kimseye aşı olmuş veya olmamış diyede saçma sapan yakıştırmalardan yapmamalıdır unutmayın bu süreç biter ama kırdığınız kalpler yerinde kalır ileride en samimi dostlarınızdan kardeşten öte olmuş veya olacak tanıdıklarınızdan olmayın hastalıktır biter geçer yarın bir gün Hap'ı vs çıkar hastalıktan eser kalmaz onun için fazla takılıp kalmayın büyük kocabaşların istediği kardeşi kardeşe can derdinde uydurma üretme bir hastalıkla düşürme çabasından başka birşey göremiyorum ben nüfusumuzun nerdeyse %90 ı en az tek doz aşılanmış artık AŞI haberlerinin bile bitirilmesi lazım geriye kalan %10 bir kısmı olamayan bir kısmı garanti alerji sebebiyle olmaması gereken bir kısmı süreç sonunda kesin karar verecek olan bir kısmıda assanda aşı olmaz taraf yani artık AŞILIMA işi bitti aslında son demlerini toplum nezdinde de yaşıyor gittikçe dünya bile aşıya olan güveni yitiriyor malesef ülkemiz dünyada ki olumlu şeyleri en az 9 ay geriden takip ediyoruz ama zararımıza olan şeyler en geri kalmış ülkeden bile önce ülkemizde vücut buluyor nasıl oluyor anlamıyorum.....
   
  Son düzenleme: 13 Eylül 2021
  yuci81, ancabsim ve boteakif bunu beğendi.
 7. buğday

  buğday Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2009
  Mesajlar:
  298
  Beğeni:
  12

  kıymetli hocam annem avusturya da 2 doz biontech oldu. orda hergün aktivistler hoparlörden aşı olmayın diye ilan yapıyorlar dedi. her neyse yazın izne yanıma geldiler ve izinde tekrar 2 doz aşı olmasına rağmen virüs oldular hemde ciddi ciddi. normalde olacaktım bir türlü zaman olmadı. idarecilik felan derken hep aksadı onlarıda görünce olsak bişey değişmiyorsa neden olayım dedim. hiç birşeye karşıt değilim. sadece o kadar yalan söylenen bir düzende ne yapacağımızı şaştık.
   
 8. mesut_steel

  mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2012
  Mesajlar:
  630
  Beğeni:
  454
  Yani şöyle bir geçmiş sayfalarda yazılanlara baktım.

  6-7 kişi(!) dışında aşı olmayı şu an için tercih etmeyişimize genel itibariyle saygı duyanlar çoğunlukta. Bu sevindirici.

  Biz(en azından ben), aşı olanlar için tedirginken(sonuçta birçok yakınım aşılı), aşısızlara "doktorlar bunlara bakmasın, vergilerim bunlara gitmesin, aşısızlar okula alınmasın, sadece bunlar yayıyor, her şeyin sebebi aşısızlar " vs vs diyenler emin olun çok çok azınlıkta.

  Dile, dine, cinsiyete, ırka saygı kadar farklı fikirlere de saygının önemini farkettiğimiz bugünlerde, aşıya değil dayatmaya karşı olduğumuzu anlayan tüm hocalarıma teşekkür etmek istedim.
   
  yuci81, ozgulhoca, sahrak ve 7 kişi daha bunu beğendi.
 9. buğday

  buğday Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2009
  Mesajlar:
  298
  Beğeni:
  12
  çalıştığım müdürüm, bende yardımcısı olarak çalışıyorum. çok karaktersiz. ona güvenmediğim için oyunu kuralına göre oynamak istedim.
   
 10. bbneet02

  bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.120
  Beğeni:
  515
  müdür veya müdür yardımcılarının %10 bilemedin %15 lik kısmı hariç gerisi hepten y.vşak ikiyüzlü siz arkanızı döndüğünüz gibi sizin aleyhinizde meslekteşlarınıza emniyete her yere yalan dolan iftira sizin hakkınızda atabilecek kadar ağırlıkları var çok ciddiye almayın idarecilerinizi onları ciddiye almak istediğiniz zaman onlarla il ve ilçe memlere arasıra beraber gidin şube müdürleriyle il ilçe mem veya müdür yardımcılarıyla konuştukları şeylere biraz kulak misafiri olun fikriniz hemen düzelecektir
   
 11. cinefil

  cinefil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.011
  Beğeni:
  78
  Hocam ben önceki mesajımda haberlere aldırış etmediğimi söyledim. Herkes aşı karşıtı haberler yapıyor diye ben de yayınlayım dedim madem haberler sizin için daha etkili... Kinayeli şekilde bilimsel yazmanıza gerek yoktu. Haa makaleye gelince yüzbinlerce bilim insanının söylediklerini makalelerini araştırmalarını hiçe sayıp sırf sizi destekliyor diye beş on tane makale bulup bunu yayınlamak ne kadar bilimsel ! size bırakıyorum... Yüzbinlerce bilim insanı aptal çeteci örgüt ama beş on tane makaleler doğru aydınlamacı öyle mi? Makale yarışına girersek kaybedersiniz hocam. Yüzbinlerce bu iş için dirsek çürütmüş insanlara çete örgüt demeden önce ben kendime "ben kimim ? Tıp alanında ne bilgim var? Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ne biliyorum? " derdim açıkcası.. Yine tekrarlıyorum aşınızı olmamanızı anlamaya çalışıyorum ama halen daha yok somut ikna edici bir delil yok ortada.. Saygılar
   
  Son düzenleme: 13 Eylül 2021
 12. cinefil

  cinefil Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.011
  Beğeni:
  78
  Tanımam etmem hocam ister git ister gitme... Bizi cahil cühela yerine koyup alay ediyorsunuz ama yüzbinlerce bilim insanını cahil cühela yerine koyanlar ne kadar moleküler biyoloji bilir der susarım..
   
 13. mse

  mse Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.434
  Beğeni:
  249
  Neyse toplu taşımayı bize kapatan sayın bakanımıza ve sağyık bakanına selam olsun.
   
  gunhkn bunu beğendi.
 14. yeniceli2001

  yeniceli2001 Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  109
  Beğeni:
  7
 15. mesut_steel

  mesut_steel Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2012
  Mesajlar:
  630
  Beğeni:
  454
  Aşı olunca ölünmediğini düşünen dünyada insan kaldı mı ? Kalmış...

  Onca bilim insanı açıklamalarını paylaştık, bilim kurulu üyelerinden de, aşıyı bulan insandan da, ama nato kafa nato mermer.

  Haberleri kulağınızla dinlemelisiniz. Cumhurbaşkanı aşıda gönüllülük esastır diyor.

  Bilim sadece sizin tekelinizdeymiş gibi davranmayın, onca makale onca açıklama paylaşıldı bu sayfada, ama görmek isteyene.

  Allah çocuğunuzu sizin gibi bir öğretmenle karşılaştırmasın.

  Olduk atlattık, bilerek konuşuyoruz. Senin gibi korkudan dizleri titreyerek değil !
   
  yuci81, netame, ozgulhoca ve 4 kişi daha bunu beğendi.
 16. taha yiğit

  taha yiğit Site Gezgini

  Kayıt:
  11 Ocak 2017
  Mesajlar:
  61
  Beğeni:
  12
  Arkadaşlar aşılı ve aşısız diye maalesef ikiye ayrıldık. Zamanın sağcı solcu gibi ayrım yapıldı. O günleri yaşayanlar Allahım o günleri bir daha yaşatmazsın diyorlar.
  Lütfen birbirimize görüşlerinizi saygı derecesinde söyleyebilirsiniz. Ama kimseye hakaret etmeye hakkımız yok...
   
  Son düzenleme: 14 Eylül 2021 00:34
  mesut_steel ve Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
 17. gunhkn

  gunhkn Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Aralık 2011
  Mesajlar:
  231
  Beğeni:
  44
  ...
   
  Son düzenleme: 14 Eylül 2021 01:07
 18. taha yiğit

  taha yiğit Site Gezgini

  Kayıt:
  11 Ocak 2017
  Mesajlar:
  61
  Beğeni:
  12
  Hocam yazın çok güzeldi niye sildin
   
 19. bbneet02

  bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.120
  Beğeni:
  515
 20. erencan

  erencan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Eylül 2012
  Mesajlar:
  289
  Beğeni:
  28
  Sosyal devlet, halkından topladığı vergilerle sağlık hizmetlerini eşit yurttaş ilkesiyle sunar. Buna bağlı olarak sağlık hizmeti alanlara "neden önlem almadın, almadığın için sana hizmet yok" diyemez. Siz sadece etrafınızdakiler kadar sağlık sorunu ve hizmeti verildiğini sanıyorsunuz sanırım. Çok yüksek Bir bütçe işidir sağlık hizmeti. Aşı olmadın sana sağlık hizmetini ücretli sunacağım mantığı baştan yanlıştır zaten. Ben covid aşısı olmayı hala düşünmüyorum. Kimseye bir şey ispat etmek, birilerini ikna etmek, onun anlayacağı düzeyde argüman sunmak zorunda değilim. Herkes gibi sosyal mesafeye, maske takmaya ve temizlik hijyen uygulamalarına dikkat ediyor ve haftada iki defa devletin gösterdiği yerde covid testimi yaptırıyorum. Negatif sonucumu okula sunuyor, işimi yapmaya devam ediyorum. Hayatımda hiç kimse için "gebersinler, beter olsunlar" demedim. Düne kadar hastanelerde verilen covid ilaçları bugün kullanımdan kaldırıldı. Düne kadar havada saatlerce asılı kalıyor virüs söylemleri bugün asılsız çıktı. Kapı kollarını kolonyalayanlar oldu bu ülkede. Aklın yolu bir. Sık sık, temas arttıkça ellerimizi sabunlayalım veya dezenfektan ile temizleyelim yoluna geldik sonunda. Düne kadar söylenenler ve açıklananlar bugün yanlış veya eksik bulunabiliyor. Covid aşıları özellikle mrna aşıları covid-19 için yeni uygulanıyor. Bu konuya ,zeka seviyesi ne olursa olsun insanların tereddütle yaklaşması ve aşı reddi bence çok normaldir. Ülkenin yarısı değil sonuçta. Bir bölümü aşıyı yaptırmak istemiyor. İkinci dozu olanlar bile önemli bir yüzdeye ulaşmış durumda. Vaka ve ölüm sayılarında azalmayı bırakın maalesef artış var. Tüm dünya insanlarının ortak isteği bu salgının etkisiz bir hale gelmesidir. 4-5.sınıf öğrencilerine en çok ne isterdin diye sorduğumuzda" salgın bitsin" diyorlar. Maske mesafe hijyen sadece covid için değil her türlü sağlık problemleri için gerekli bir önlemdir bence. Maskeyi reddetmeyi doğru bulmuyorum. Hatta (haftada ikiyi çok bulsam da ) pcr testini reddetmeyi de doğru bulmuyorum. Bize iki tane okulda pcr test merkezi kuruldu. Zorunlu testlerimizi orada pratik şekilde yaptırabiliyoruz. Bu rahatlıkla konuşuyor olabilirim. Test için hastaneye gitmek zorunda kalsaydım ne düşünürdüm bilmiyorum. Oradan virüs kapma ihtimali maalesef oldukça yüksek. Her ilde en az bir tane zorunlu pcr test merkezi kurulabilir. Bu hem pcr testine zorladığımız insanlar için hem de salgının seyri için önemli bir adımdır. Merkez dediğime bakmayın. Bir bilgisayar ve iki hemşireden ibaret. Öyle "yok artık" diyeceğiniz bir yük olmasa gerek. Pcr ne kadar güvenli derseniz ben de sağlık bakanlığı
  salgın politikasını bu test sonuçları üzerinden yürütüyor diye hatırlatmak isterim. En büyük aptallık,hep başkalarının aptal olduğunu sanmaktır bana göre. Böyle nefret dolu kamplaşmalar kesinlikle doğru değildir
   
  yuci81, zulfikar1985 ve Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal