Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında @lperen tarafından paylaşıldı.

1. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Bilim aşağı bilim yukarı konuşanlar, iş onam formundaki "Bu aşının uzun süreli etkilerinin ve verimliliğinin şu an bilinmediği yine aşının henüz bilinmeyen olumsuz etkilerinin de olabileceği" maddesine gelince havalara bakıyor. Bu da bilim değil mi, bir bilinmezliğe gitmek istemeyen insanları da aşı karşıtı diye yaftalıyor bu fanatik arkadaşlar.

Bir de önemli nokta, yeri gelince hükümetin, Cumhurbaşkanının açıklamalarına, oluşturdukları kurullara, ekiplere, kadrolara demediğini bırakmayan insanlar ne hikmetse salgın konusunda gözü kapalı dinleyeceği tutuyor hiç sorgulamıyor. Tam bir akıl tutulması. Her şey bir "pardon"a bakar.

yuci81, nermin_böte, gunhkn ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Sinovack ta imza gerekli değil.

3. adn

adn Aktif Üye

Pcr testi ne kadar zamanda sonuçlanıyor bunun için ücret isteniyor mu sizden ya da bulunduğu yerde devlet hastanesi olmayanlar ne yapiyor

Son düzenleme: 14 Eylül 2021 14:08
  4. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

3. doz sinovac olunabiliyor mu?

5. gunhkn

gunhkn Aktif Üye

hocam birilerinin kalbini kırarım diye sonradan pişman oldum ben de beğenmiştim aslında

taha yiğit bunu beğendi.
  6. ihlamurcicegi

ihlamurcicegi Site Gezgini

Hastanede çalışan bir tanıdığım şunu demişti bundan 3 ay önce: İnsanların çoğu aşılanınca, aşı olmak istemeyen insanları virüsün kaynağıymış gibi suçlayacaklar, virüsün bitmemesini aşı olmayanlara bağlayacaklar ve onlardan nefret edecekler. Bugün gelinen nokta bu.
    Bir de bu kadar nefret dolu insanlara kötü bir haberim var. Aşı olmayanlar da covidi atlatıyor ve yaşıyorlar. Hatta daha kötü haber bazıları hem aşı olmamış hem hiç covid olmamış, hem de hiç pcr yaptırmamış. Hatta daha ilerisi evde covidli hasta varken bile maske mesafe dikkat etmediği halde hasta olmamış.

yuci81, f1hakkinen, ozgulhoca ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. aybr

aybr Seçkin Üye Seçkin Üye

Ülkece akıl tutulması yaşıyoruz. Kimin ne dediği belli değil. yapılan uygulamaların neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Yazın 3 ay her yer açık kimse ses çıkarmıyor. 6 Eylül'de yeni tedbirler alınmış sanki yıllardır uygulanan kural gibi savunuyor. Hastalık Çinde çıktığında yollarda pat küt düşenler vardı. Türkiye'de rastlayan var mı? Baştan şunu diyorum bulaşıcılık bu kadar çok aşırı olsa idi inanın sağlık çalışanlarımız isyan edip sorgusuz süalsiz istifa eder giderlerdi. Sistem tıkanırdı. Neden çünkü sürekli hastalar ile onlar karşı karşıya. 2020 yılı yaz tatili iğne yoktu, sayılar az idi. Belki tedbir daha dikkatli uygulanıyordu. 2021 yaz tatili sayılar yirmibin altına inmedi. Neden? İğneye karşı değilim ama neden özellkle bir sayfa bilgi yazılmış ve onam formu imzalatılıyor. Ve açıklamada açıkça yazıyor 3.Faz çalışması diye. hadi kabul ettim bir doz, hadi ikinciyi de aldım kabul ettim. Akıl tutulması sonucu 3 ne 4 ne 5 ne 6 ne dur diyen yok... Haberlerde çıktı 4doz Türkiye'de 2 doz Almanya!da olmuş amca. Artık çelik gibi olmuştur. Malum hastalık vız gelir tırıs gider ona karşı.

f1hakkinen, mahmutemre2211 ve bbneet02 bunu beğendi.
  8. ümit45

ümit45 Aktif Üye

PCR vermediği için okula alınmayan var mı? Duyum değilde bizzat şahit oldunuz mu?

Bugün müdür bana diyor ki tutanak tutuyormusun :) düşün kendi tutanağımı kendim tutacağım :) Kimsenin de salladığını sanmıyorum. Sümen altı ediliyor gibi. İktidardan çok muhalefet bastırıyor, dün CHP'li vekil aşısız kimse okullara alınmasın dedi.

9. ümit45

ümit45 Aktif Üye

10. HBV

HBV Aktif Üye

Çinlilerin karantinası böyle işin başında evinden çıkanların kapısına kaynak vurup kilitliyorlardı. Biontech vesaire alacak değiller. 1 milyar insanı böyle sert karantina ile koruyorlar. Ellerinde deltaya karşı işe yarar bir aşı olsa herkesi zorla aşılarlardı.

11. bbneet02

bbneet02 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

onlarda işi siyaset tarafından değerlendiriyorlar malesef meselenin sağlık olmadığının farkına çoktan varanlardan

12. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

mani yok diye biliyorum.

13. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

eşimin durumundan dolayı aşı olmam gerekiyor.sinovac en azından eski yöntemi kullanıyor biontech ise ilerde sorun çıkarır mı belli değil

14. ümit45

ümit45 Aktif Üye

Bu kaynak maynak işlerine inandınız mı cidden? Film fragmanın sahneleriydi onlar. Tıpkı yere düşen insanlar gibi.

f1hakkinen ve bbneet02 bunu beğendi.
  15. HBV

HBV Aktif Üye

Siz hiç bir şeye inanmazsınız ne desem bilemedim inanmazsınız sonuçta.

16. bilisim-tef

bilisim-tef Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Akşam 17'de yaptırdım 22'de çıktı sonuç. Ücretsiz.

adn bunu beğendi.
  17. bbneet02

f1hakkinen bunu beğendi.
  18. @lperen

@lperen Seçkin Üye Seçkin Üye

19. bbneet02

f1hakkinen bunu beğendi.
  20. mse

mse Süper Üye Süper Üye

Ben de sol kapakçık probleminden dolayı eşime aşı yaptıramıyorum o yüzden ben ve ortaokula giden çocuğum maskesiz.. Hastalığı görürsen al gel oğlum diyorum ya bağışıklığımız güçlenir ya ölürüz..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal