Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Pandemide ikinci yılı bitireceğiz hala sadece aşısızdan bulaşacağını düşünenler var ne açıklayıp ne konuşasın ki..
aynen pandemi mi kalmış halkın %80 üstü aşılanmış artık herkes virüs yayıcısı haline gelmiş standart bulaşmayana da zaten kesin bulaşacak artık bu iş bitmiştir korkmanız gereken aşı olanlara yeni varyatnlara karşı işe yaramyacak esas onlar düşünsün tekrar aşı olacaklar tekrar tekrar taaa ki küreseller ne zaman dur derseler yeterli görürseler

Screenshot_20210830-202710_Twitter.jpg

Sendikaların -sadece resmi- açıklamaları, eylemleri, davaları, kararları: (güncel tutulmaya çalışılacaktır)

1- PCR TESTİ ZORUNLULUĞUNA KARŞI EYLEM KARARI ALDIK!
http://www.maarifsen.org/?Syf=18&Hb...u-tutulması-kararına-karşı-eylem-kararı-aldık.

2- Eğitim çalışanlarına aşı ve test dayatması yapılamaz
https://www.ebs.org.tr/manset/5448/egitim-calisanlarina-asi-ve-test-dayatmasi-yapilamaz

3- PCR TESTİ ZULMÜNE HAYIR
https://www.milegitimsen.org/2021/08/25/pcr-testi-zulmune-hayir/

Ekli dosyayı görüntüle 70150

4- PCR TESTİ ZORUNLULUĞUNA KARŞI DAVA AÇTIK
http://www.maarifsen.org/?Syf=18&Hbr=1219608
Hocam konuyu baya irdelemiş ve araştırmışınız o yüzden size sormak istedim;
Aşı olmayan öğretmenlere müdür bey nasıl davranacak?
Danıştay iptal davası olumsuz sonuçlanma durumu mu var?
Olayı olumsuz sonuçta nasıl yol izlenecek?

yavuz hoca takdir ettiğim kanser üzerine çok doğru konuşan bir doktor fakat bu yazacaklarımdan dolayı linç edebilirsiniz ama aşı bence kendimizi ve çevremizi korumak için şart para ilaç şirketleri herzaman gücü elinde tutmak isteyen şirketlerdir bu doğru ilaçların hem iyileştirici hemde zarar verici etkileri olduğunu herkes biliyor bir orta kulak iltihabı geçirdiğinde ben antibiyotik almayıyım vücüdumum diğer taraflarına zarar veriyor diyen var mı yok yada kanser ilaçları herkes biliyor kortizonlu ilaçların neler yaptığını adamlar üretimi kestiği an hastalar perişan yaşadım bu olayı en az 6 ildeki eczanelere bir ilaç sordum yok adamlar eylül gibi üretim yapacaklar deniyor ilacın alternetifide yok ne yapacağız bence pcr testi velilerede zorunlu olmalı zaten bizler kendimizi korumaya çalışıyoruz ama çocuklar pek öyle değiş iç içeler 30 saat dersimiz olduğunda ve sınıfların 40 kişilik olduğunu düşünürseniz 1200 ayrı kişi ile muattap olacağız ayrıca 30 40 tanede öğretmen arkadaş be bunların aileleri düşünülürse günde yaklaşık 1500 2000 kişi ile irtibatta olacağız daha okula giden çocuğu olanları saymıyorum bile bence çevreni kendini korumanın tek alternatifi aşı başka yol yok bu işten para kazanan şirketler elbette olacak her sektörde böyle içki sigara zararlı oyunlar ilaçlar falan filan örnekler çoğaltılabilir bunları bilerek yada bilmeyerek kullanıyoruz ama kimsenin sesi çıkmıyor aşıya gelince herkes konuşuyor ama o zaman ÇARE BULUN ONU KULLANALIM şimdilik çıkış yolu bence bu herkesin fikrine saygı gösteririm ama aşısız bir kişiden bana yada aileme birşey bulaştığında yada zarar görüp öldüğünde da bu dünyada yapacak birşey yok fakat öbür tarafta hakkımı isteyeceğim
Hocam seni niye linç edelim. Ama elhamdülillah kulağım iltihap olsa gitmem. Soğan suyu ağrıyı zaten kesiyor. Diş harici bir kolum kırıldı ğında gittim doktorların bi faydasını görmedim bde karnım ağrıdı deli hapı yazdılar bi de fizik tedaviye gittim çook şey öğrendim belti de ilaç yazmadığından tedeviciyi sevdim. Diplomayla meslek sahibi olunuyor ama maalesef tecrübe başka bişey.
Sağlam dişini çektirir misin? Ağzından bir eleman eksilecek 10 bin verseler. Düşünsene olmayan bir hastalık için kuruntuya kapılmak. Hasta olacam diye aşı vurdurmak!!

İki akrabam öldü yeminle annemi zor kurtardım hastaneden. Çünkü ölenler 10 15 ilaçla intihar ettirdiler sonra aaaa ilaç işe yaramıyo dediler.
Bizim isyanımız ölen hastanelerde öldü. Ben evde ölmeye razıyım. Bakan çıkıyo nezle grip hepsi korona diyo aşı olun diyo başka bi bilim kurulu üyesi benim antikorum yüksek diyor ben olmiycam diyo.
Allaha şükür en ufak yaram kanamam 1 günde geçer niye genlerimle oynatim...
Çocuğumun da dilekçesini verdim maske falan takmasın istemiyorum
Hastalığı koşa koşa bana getirsin.

Ha çare sormuşsun şüpnelendiğinde 1 yemek kaşığı zeytin yağıyla gargara yap yut.. Mikropları öldürürken nasıl yaktııını göreceksin.
Burnun akmaya başlamışsa turşu suyu ama yılmanmış olacak. Ve sirkeyle karışık.1 kaşık burun akıntısını söker atar
Peygamber efendimiz tavsiye ediyor ama maalesef ben çok sevmiyorum sirkeyi
Burun tıkanıklığına tereyağı ama ben çocuklarda kullanıyorum geçen bi arkadaş yetişkinlerde di öyle demiş denemedim.

Öksürük; zaten çoğu öksürük midemizdeki gazdan geliyo.. Hafifse yolları yine yağla.. Seni rahatsız ediyorsa bal ve karabiber karışımı. Veya çörek otu yağı.
Uzun süreliyse azcık geç kalmıysan andızpekmezi veya keçi boynuzu..
Kalın sağlıcakla
"İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsen
Ya nice okumaktır"
Seni en iyi sen çocukları da annnesi bilir

Son düzenleme:
Gözlerine ağrı vurmuş burun akıyor baş ağrısı vs kafa iptal se
Ona da vikisli sıcak suyla yatmadan önce.... içmeyçen ha.. Terleme modu. Yani kocakarı ilmi çok bizde.
Baş ağrısının sebebi vücuttaki hava. Hadislere göre. Soğuk sıcak yersin basınç yapar der peygamber. Ya sıkacaksın başı ya da oksijen az gidiyordur. Oturup 10 dk adam gibi burnundan nefes alacaksın.
Çocuklar hırıltılı nefes alıyo üşütmüssen karabiber ve zeytinyağıyla gögas ve sırt masajı diye liste uzuyor.
Allah dermansız dert vermesin..
Çocuklar da çok doktora gitmiyor zaten bu zorlamalar yüzünden artık hiçbir aşılarını yaptırmıyorum.
Barsak mide dalak parmaklar sarılık vs çoğuna girmiyorum yeter az sonra birileri çatlak der. Tıbbı nebeviyi okudum ve ibrahim hakkı vs çoğu kitabı bitirdim. Doğuda dağ köylerinde köylülerin tecrübeleri vs de yazsak kitab olurmuş :)

Son düzenleme:
Hocam şimdilik sadece okullarımıza gidelim. Görelim nasıl bir aksiyon alınacak ona göre zaten bizde tavrimizi netlestirirz. Ama her ne yaşarsanız tutanak altına almaya çalışın. Şuan için MEB görüş yazısı paylaştı bazıları buna dava açıyor DMK 125 3-d e göre Görüş yazısına dava açılamiyor usulen. Amaç neydi zaten dava açılması ve red edildi yaygarasi yaymakti. Muhtemelen MEB e karşı açılan davalar red edilecek. Sakin olalım panik yapmadan işimize bakalım.

Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler

• Beğen
Tepkiler: mse
Hocam şimdilik sadece okullarımıza gidelim. Görelim nasıl bir aksiyon alınacak ona göre zaten bizde tavrimizi netlestirirz. Ama her ne yaşarsanız tutanak altına almaya çalışın. Şuan için MEB görüş yazısı paylaştı bazıları buna dava açıyor DMK 125 3-d e göre Görüş yazısına dava açılamiyor usulen. Amaç neydi zaten dava açılması ve red edildi yaygarasi yaymakti. Muhtemelen MEB e karşı açılan davalar red edilecek. Sakin olalım panik yapmadan işimize bakalım.

Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler

Görüş yazısına dava açılamıyorsa, görüş yazısına istinaden öğretmene ceza da verilemez diyebilir miyiz...

Hocam uygulama nasıl olacak bir görelim ona göre... Ve neden PCR testi yaptırmadın diye savunma alınırsa ki neye göre olacağı belli değil savunmayı da ona göre hazırlayacak avukat arkadaşlar var.
öğretmenlerin %90 a yakını 1 doz aşılanmış zaten geriye kalanlarda kronik vs rahatsızlıkları olanlar vede aşı olmayı reddetmeyip sadece covitin de diğer aşılar gibi genel geçer güvenilir bir hale gelmesinden sonra yani denek olmayı tercih etmeyenler daha neyin dayatmasıdır bu kimse anlamış değil

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan yeni PCR testi genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR Testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre başta öğretmenler olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek görevlilerden aşı olmamış ya da daha önce hastalık geçirmemiş olanlardan, haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek. PCR testi sonuçları okul idareleri tarafından gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacak.

https://www.cnnturk.com/turkiye/son-dakika-haberi-icisleri-bakanligindan-yeni-pcr-testi-genelgesi

Bu yazıya göre hastalık geçirenlerden test istenmeyecek gibi anlaşılıyor, yanlış mı değerlendiriyorum

Benden bugün bile test sonucu istendi, 6 eylül değil miydi bu uygulamanın başlangıç tarihi?

Evet hocam 6 Eylül sonrası isteyebilirler ancak. İşgüzarlar hariç(!)

Bu yazıya göre hastalık geçirenlerden test istenmeyecek gibi anlaşılıyor, yanlış mı değerlendiriyorum

Evet hocam, aşı olmayanları da 2'ye ayırmış oldular yani. Hastalığa yakalanan ve yakalanmayanlar olarak.

Evet hocam 6 Eylül sonrası isteyebilirler ancak. İşgüzarlar hariç(!)

Evet hocam, aşı olmayanları da 2'ye ayırmış oldular yani. Hastalığa yakalanan ve yakalanmayanlar olarak.
durun bir saniye hastalığa yakalanan ve yakalanmayan diye ayırdıklarını kanunen çıkış noktamız olmaz mı. ben doktoru sevmiyorum gitmedim 2 sene hastalığı evde geçirdim bunu niye kayıtlara işleteyim ki.

durun bir saniye hastalığa yakalanan ve yakalanmayan diye ayırdıklarını kanunen çıkış noktamız olmaz mı. ben doktoru sevmiyorum gitmedim 2 sene hastalığı evde geçirdim bunu niye kayıtlara işleteyim ki.

Antikor testi ile daha önce geçirip geçirmediğiniz tespit edilebiliyor.

aşının içinde ne varsa zoraki herkese vurmak istiyorlar ilginç bir durum ki deney aşamasında bir aşı ve hastalığı önlemiyor aşılanan kişinin sadece kendisi korumasını sağlayabilme ihtimali olan antikor oluşturuyormuş bulaştırıcılık yine var ölüm yine var kalb sorunu beyin pıhtı atması ve diğer rahatsızlıklarda piyangonuzda varsa gelebilir

Nagehan alcı, tam bir soytarı.Kadinin zerre eğitimden anladığı yok.okullar açılsın istiyor.o zaman niye faşistlerin ekmeğine yağ sürüyor.asil ugrasman gereken onlar.parali şahsiyet olduğu için garibana gücü yetiyor.bunlar dürüst,adil tarafsız haberci değil dalkavuk bunlar.

Aslında öğretmen yalnız bırakıldıysa tüm herkesin basıp istife etmesi gerekir sendikasından. Aşılanmış öğretmen oranı o kadar da yüksek değil

Sn. YEN* SÖN*, Covid19 1. doz aşınız 01-09-2021 14:29 tarihinde MUĞLA BODRUM 007 NOLU AİLE HEKİMLİĞİ BİRİMİ kurumunda uygulanmıştır. Sağlıklı günler dileriz. B030

bakanım bu gece rahat uyuyabilir ;)

Estağfirullah Hocam. Müdürün nasıl davranacağı tamamen kişisel, barış içinde de yönetebilir süreci, karışıklık da çıkarabilir.
Açıklanan bütün metinler başta anayasaya aykırı, iptal edilmemesi neredeyse imkansız, avukatların çok acemi olması gerekir.

Bedeninize müdahale ettirmeyeceksiniz, ne yapabilirler ki? (Böyle diyorum ama bu dünya Firavunları, Nemrutları da gördü(az önce Hz İbrahim'in hayatını anlatan bir yapım dinlemiştim))

Arkadaşlar yazılara dikkat ettiyseniz test zorunluluğu var. Ama yaptırmayana yazılı tebliğ ettiler tutanak tuttular dosyade saklayın deniliyor. Yaptırımı zaten yok. Bakın "saklayın" cümlesi önemli. İdarenin yükünü artırmak istemişler. Benim gözden kaçırdığım bir yaptırım vs var mı yok... Zaten 6 sendika eylemdeymiş. Maarif sen bu şekilde bilgi verdi. Ayın 2 sinden önce üye oldum ki parasal destek olsun.

Geri