ömrünü tamamlayan batarya

Kodla Büyü

eridim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ne kadar dikkat etsekte bataryaların belli bir ömrü var. dizüstü için yan sanayi batarya almak mantıklı mı? ne kadar sağlıklı?

cep telefonları gibi düşünün..
orjinal batarya 1 yıldan fazla gidiyor.
yan sanayiler 6 ayda ömrünü tamamlıyor belki daha kısa.
ayrıca yan sanayilerde %80 şarjınız bir anda %40 a düşebiliyor.

orjinal asus batarya 2 yıl dayandı, muadilin 4 yılı doldu yine 1 saat civarı gidiyor.. iyi bir muadil bulmak önemli

retro marka batarya deneyin.. arkadaşım 3 yıldır kullanıyor. 1 saatin üzerinde gidiyor..

Bu programla batarya yıpranma oranına bakılabiliyor benim bataryada gidici tavsiye edeceğiniz kullandığınız beğendiğiniz markalar hangileri benim cihaz Asus K55V acilen batarya almam gerekiyor. :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17.9 KB · Görüntüleme: 415
  • BatteryBarSetup-3.6.6.rar
    921.5 KB · Görüntüleme: 54
hocam 60 tlye yan sanayi batarya aldım 1 sene oldu ne bir bitme ne bir arıza hatta orjinal samsung bataryasından iyi çıktı.Düşünsene bu makinede oyun ve 3dsmax çalıştırıyorum.İyi gidiyor.Çin malı no name

Re: Ynt: ömrünü tamamlayan batarya

Kardeş
Bunların içindeki pillerin değişik bir teknolojisi var. Tek hücre ve 3.7v yeni sayılan (20yıllık) bir teknoloji.Gülmeyin.Şarjlı bataryada teknoloji zayıf ilerliyor.
Özetle; Cep telf pilleri ile aynı.Yani, Patlaması ve yaralaması çok acayip.Cep tipi piller bacak uzuv bile uçurduğuna göre;
En az 8 pilin bulunduğu ve sürekli şarjda bulunan laptop bataryasında riske girmeyin.
Bu işin "Şakası yok."
Otomobilde lastiğin, Cihazda Bataryanın yan sanayisi olmaz.
Demedi demeyin.
Sonra, Üzülmeyin.

Geri