Online eğitici oyun hazırlama

Kodla Büyü
Kullanıyorum ben de çok kullanışlı ve güzel bir uygulama dersimizle ilgili etkinlikleri arttırabiliriz. :)

Adobe Flash ile buradaki sürükle bırak tarzı uygulamaları ActionScript kullanarak yapabilirsiniz. "Actionscript ile sürükle bırak" konusundaki dersleri aratırsanız daha güzellerini dahi oluşturabilirsiniz.
Yok ben illa ki böyle yapayım diyorsanız da JQuery ve HTML5 kullanarak yapabilirsiniz. "jquery sürükle bırak" konusundaki dersleri aratırsanız bununla ilgili derslere ulaşabilirsiniz.
.exe olarak çalışacak bir şeyler istiyorsanız da herhangi bir görsel programlama dili (c#, vb.net vs.) öğrenerek de program olarak hazırlayabilirsiniz.
Bazı quiz hazırlama programları da belki iş görebilir.
Scratch biliyorsanız onunla dahi yapıp, ardından scratch dosyalarını .exe'ye dönüştüren programlarla tek başına çalışan hallerini de yapabilirsiniz.

Arkadaşlar kolay ve hızlı etkileşimli etkinlikleri nasıl hazırlayabilirim,fikri yada bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar kolay ve hızlı etkileşimli etkinlikleri nasıl hazırlayabilirim,fikri yada bilgisi olan var mı?

hocam Scratch ile boşluk doldurma,sürükle bırak,eşleştirme gibi etkileşimli etkinlikler hazırlayabilirmiyim.Bu hazırladığım dosyaları html5 yada swf gibi dışarıya aktarabilirmiyim...

Bosluk doldurma gibi programlar yapilabilir ama hazirladiginiz dosyalarihtml5 yada swfgibi disari aktarilirmi bilmiyorum

Hocam ilkokul seviyesinde etkileşimli etkinlikler hazırlamak istiyorum ama uygun bir program bulamadım.Hazırladığım etkinlikleri kendi siteme de yüklemek istiyorum..

Hocam adobe animate ilk aklıma gelen. Fakat sizin isteğinize biraz fazla gelebilir. Eskiden adobe flash vardı şimdi o bitti. adobe animate html ve javascript ile yeni bir yazılım.
programcılık bilginiz çok iyyise direk creatjs ile de yapa bilirsiniz. adobe animate de bu javascript frameworkunu kullnıyor zaten.
Yok ben web 2.0 arıyorum diyorsanız araştırmak lazım. EBA dersteki içerik geliştirme araçlarına bakın.

Hocam o araçlarda dışarı aktarma yok.Ben hazırlayıp dışarı aktarmak ve web siteme eklemek istiyorum.En güvenlisi yedek alıp sunucuya yüklemek.Ama istediğim programı bulamadım.Sadece 1. mesajda yazdığım site var,çok güzel ama sadece link veriyor...

Hocam o araçlarda dışarı aktarma yok.Ben hazırlayıp dışarı aktarmak ve web siteme eklemek istiyorum.En güvenlisi yedek alıp sunucuya yüklemek.Ama istediğim programı bulamadım.Sadece 1. mesajda yazdığım site var,çok güzel ama sadece link veriyor...
Eğer EBa daki araçlardan bahsediyorsanız birtanesinin vardı ?
http://xerte.eba.gov.tr/

Ekli dosyalar

• DeepinEkranGörüntüsü_20180103223716.png
    DeepinEkranGörüntüsü_20180103223716.png
    145.7 KB · Görüntüleme: 92
Hocam ben yapamamistim ve bende sürekli hata veriyor.Mesaj yazınca düzeltiyorlar.Elinizde etkileşimli olarak neler hazirlayabilicegimize dair örnek varmı hocam.Eslestirme,test,boşluk doldurma falan..

Hocam ben yapamamistim ve bende sürekli hata veriyor.Mesaj yazınca düzeltiyorlar.Elinizde etkileşimli olarak neler hazirlayabilicegimize dair örnek varmı hocam.Eslestirme,test,boşluk doldurma falan..

Bu konuda rahat etmek için animate cc öğrenin hocam. temeli javascript. createjs yi araştırın ,adım adım dersler var. sadece createjs framework ünü kullanırsanız animate cc ye ihtiyaç duymazsınız. göresl bir arayüzde hazırlamk isterseniz animate cc şart.

bir animate cc çalışması
http://melikgazibitefo.gov.tr/direnc
PC de bakın. mobilde sorunlu

Hocam hem mobil hem pc de düzgün çalışan kolay hazırlanabilen etkileşimli etkinlikler için hot potataes tavsiye ederim.Bazı eklentileri de mevcut.Çok kullanışlı,tek eksiği hazırlanan etkinlik çeşitleri sınırlı...

Hocam bu tür uygulamalar hayallerime sınır koyuyor.
Eskiden flash ile çok ilgilendim. Kendime eziyet etmeyi seviyorum :)
İhtiyacını karşılıyorsa o aracı kullanacaksın. Karşılamıyorsa başka çözümler arayacaksın.

Geri